Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pasjonat

Gdybym miał kupić to wybrałbym?

To  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Druga sprawa. Słyszałem że w przyszłym roku w związku z kolejną rocznicą powstania Reverso mają być nowe modele.... Na 65 -o lecie pokazała się Squadra. Ciekawe co teraz zaproponują.

 

Ostatnie reedycje były udane więc można przypuszczać, że i tym razem będzie okay. Za mną z kolei "chodzi" Master Memovox ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek JLC niczego nie brakuje to..... jak dla mnie zdecydowanie Portugalczyk ;) (ten z niebieskimi indeksami) Ale ja mogę być nieobiektywny, bo IMHO IWC z serii Portuguese to jedne z najpiękniejszych zegarków w ogóle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten reverso był troszkę szerszy to bez wątpienia tak, niestety duży urosłem i bardziej podobają mi się patelnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się znaleźć zdjęcia Portugalczyka ze złotymi wskazówkami, wrzuciłem do pierwszego postu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

udało mi się znaleźć zdjęcia Portugalczyka ze złotymi wskazówkami, wrzuciłem do pierwszego postu :-)

 

No piękny. Ale chyba już najwyższy czas na zawodnika nr 3.

 

s5jlky.jpg

 

:) Moim zdaniem, to ideał zegarka do codziennego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz błagam, ja mam już dwa Paneraie, nie kuś......

Jednego własnie staram się sprzedać:-)

 

OFF TOPIC: W nowym numerze WPROST jest zdjecie Sylwestra z Paneraiem Rozmiar koperty - z 6,5 cm...

Piękny jeszcze jest OVERSEAS z mojego AVATARA ale

- wysoka cena - względem pierwszych dwoch zawodników

- tarcza nie ma charakterystycznej dla modelu w bransolecie karbowanej struktury tylko gładką - nie wygląda to fajnie

- wersja z bransoleta odpada - nie lubie bransolet

- ma lity dekiel

- nie można go obejrzec w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz błagam, ja mam już dwa Paneraie, nie kuś......

Jednego własnie staram się sprzedać:-)

 

OFF TOPIC: W nowym numerze WPROST jest zdjecie Sylwestra z Paneraiem Rozmiar koperty - z 6,5 cm...

Piękny jeszcze jest OVERSEAS z mojego AVATARA ale

- wysoka cena - względem pierwszych dwoch zawodników

- tarcza nie ma charakterystycznej dla modelu w bransolecie karbowanej struktury tylko gładką - nie wygląda to fajnie

 

Tarcza faktycznie nie jest karbowana, ale mimo wszystko jest trochę urozmaicona poprzez szlif słoneczny. Za to gładka powierzchnia jest na wskazaniu rezerwy chodu. Dodatkowe zdobienia ma druga strefa czasowa. Całość prezentuje się bardzo dobrze choć z drugiej strony napiszę tak - gdybym miał kupić czasomierz z kalibrem Jaeger-LeCoultre, to wybrałbym po prostu zegarek Jaeger-LeCoultre. W ciągu kilku najbliższych lat, cała kolekcja Overseas zostanie zmieniona. Szef VC powiedział, że jego zamierzeniem jest doprowadzenie do takiej sytuacji żeby każdy zegarek VC był wyposażony w "in-house" z Pieczęcią Genewską. Szykuje się więc sporo zmian w ofercie Vacherona. A Panerai 233 ? - moim zdaniem fantastyczny zegarek i ma wszystko, co najbardziej praktyczne w mechaniku z punktu widzenia czysto użytkowego. Manualny naciąg sprawia, że nie potrzebujesz rotomatu. Długa 8-dniowa rezerwa chodu daje ten komfort, że nie musisz pamiętać o codziennym nakręcaniu zegarka. Nie musisz też zgadywać ile rezerwy zostało, bo jest wskaźnik rezerwy chodu. Jest datownik, GMT - prawie ideał. Prawie, bo przydałby się jeszcze alarm. Wtedy byłby komplet najbardziej praktycznych komplikacji do codziennego wykorzystania. No a poza tym, czasomierz fantastycznie leży na ręku, a charakterystyczne szkło dodaje mu wiele uroku. A skoro już przy tym jestem, to jeszcze warto wspomnieć o jednej super praktycznej sprawie - warstwa antyrefleksyjna jest tylko po wewnętrznej stronie szkła. To kolejny plus. Dlatego spoza oferty Vacheron Constantin, są cztery zegarki, które szczególnie chciałbym mieć. Kolejno:

 

1. PAM 233

2. Blancpain Fifty Fathoms

3. Audemars Piguet Royal Oak

4. Jaeger-LeCoultre Master Memovox

 

Gdyby do tego dorzucić jeszcze ze dwa, trzy Vacherony, uznałbym moją kolekcję za kompletną :). Zresztą tak właśnie wyobrażam sobie jej kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proponowanym zestawieniu IWC. Linia reverso nie trafia do mnie. Ogólnie z kostek to tylko Zenith Elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAMA już masz, kolejny CI nie potrzebny...

VC w tej wersji jest po prostu brzydkie i za drogie (choć i tak z całej ich kolekcji najładniejsze)...

 

Portugalczyk ze złotymi wskazówkami, którego zdjęcie wkleiłeś, moim zdaniem, taki sobie.

Zostaje czarny Portugalczyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o alternatywach to może Jaeger-LeCoultre Memovox Tribute to Polaris?

 

mtfYx.jpg


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast (choć nie przepadam za prostokątem w zegarku) za dyskrecję i klasę wybrałbym Reverso, w tym zestawieniu (podkreślam - moim zdaniem) IWC jest zbyt pretensjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeśli mówimy o alternatywach to może Jaeger-LeCoultre Memovox Tribute to Polaris?

 

Tylko czemu napis "Jaeger-LeCoultre" jest taki napaćkany ?. To mnie w zegarkach JLC naprawdę wkurza. Mają fatalnie zwymiarowane logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stanowczo IWC :) ...nie lubię ani prostokątnych ani kwadratowych zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PAM 233 - piekny ale nie chce kolejnego PAMA

2. Blancpain Fifty Fathoms - piekny ale nie chce drugiego nura.

3. Audemars Piguet Royal Oak - nie lubie zegarkow na bransolecie. Szukam czegos eleganckiego a pasek zawsze wygrywa w zestawieniu z bransoleta

4. Jaeger-LeCoultre Master Memovox - ładny ale sportowy!

Szukam czegoś eleganckiego do marynarki i koszuli ale nie nadętego. Reverso i Portugalczyk takie właśnie są. Oczywiście moim skromnym zdaniem :-)

Odpadł MOSER - za elegancki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o alternatywach to może Jaeger-LeCoultre Memovox Tribute to Polaris?

 

mało elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trochę większym budżecie, ale zupełnie inna jakość - Breguet Marine II Big Date:

 

ff6c1d54.jpg


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

4. Jaeger-LeCoultre Master Memovox - ładny ale sportowy!

 

Master Memovox sportowy ? :). Czy myślimy o tym samym zegarku ?.

 

3340qx0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trochę większym budżecie, ale zupełnie inna jakość - Breguet Marine II Big Date:

 

ff6c1d54.jpg

Mierzyłem, jest OK ale nie wydaje mi się aby Reverso ustępował mu pod kątem jakości lub marki, a wygrywa wyjątkowością koperty i ilością komplikacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tego reverso ktorego dales do porownania. Koperta jest waska a wysoka, dla mnie nosil sie beznadziejnie. Sprzedalem go bez zalu. Mialem rowniez Portugalczyki ( inne modele, ale ta sama koperta) i wygladaja troche jak nalesniki, szczegolnie na szczyplym nadgarstku. Juz teraz nie kupilbym zadnego z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trochę większym budżecie, ale zupełnie inna jakość - Breguet Marine II Big Date:

 

ff6c1d54.jpg

Jakosc faktycznie inna. Tarcza robiona chyba przez uczniow na warsztatach szkolnych :) wiesz jak Cie lubie Igor, ale ten zegarek rozczarowal mnie jak zaden inny. Do niczego mi nie pasowal, spedzal czas glownie w rotomacie. Pozyskalem go do kolekcji nie calkiem trzezwy, i to moje jedyne usprawiedliwienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mialem rowniez Portugalczyki ( inne modele, ale ta sama koperta) i wygladaja troche jak nalesniki, szczegolnie na szczyplym nadgarstku. Juz teraz nie kupilbym zadnego z nich.

 

Nie ma innego modelu Portuguese, w którym koperta byłaby taka sama jak w PA 7-dniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, jakbyście mieli wydać taki budżet na nowy zegarek to kupilibyście?

Rzućcie trochę propozycji tylko nie pomagajcie przekraczać budżetu :-)

Zegarek do koszuli, na pasku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.