Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Arturr

Zegarki firmy Bisset

Rekomendowane odpowiedzi

Bisset to taki wirtualny "szwajcar" jak wiele innych obecnie. Zazwyczaj jest tak że marka o szwajcarskim rodowodzie, która w pewnym momencie znalazła się na zakręcie, zostaje przejęta przez zagranicznego inwestora. Zwykle dalej figuruje w rejestrach jako aktywna, aby można było sprzedawać zegarki "made in swiss", ale faktycznie nie ma po niej śladu. Tak jest z Bissetem. W Lengnau w Szwajcarii pod adresem gdzie jest zarejestrowany Bisset Uhren AG obecnie jest drogeria. Wystarczy sprawdzić w streetview. Na korzyść tej marki, przemawia jedynie to że kupiła ją firma z Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Na korzyść tej marki, przemawia jedynie to że kupiła ją firma z Katowic.

To akurat sprawa dyskusyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bisset nie jest zły. Sam nie noszę bo nie przepadam za kwarcami ale znam osoby noszące je od lat i sobie je chwalą. Są modele, które wizualnie są atrakcyjne, a ogólnie cechuje je trwałość na przyzwoitym poziomie.

 

Edit.

Dopiero spostrzegłem, że drugi raz tu dałemkomentarz.

Edytowane przez BlasiusG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

.

Edytowane przez Turrican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał Bisseta, wygląda tak na ile kosztuje.... :( chińczycy na targu podobne sprzedadzą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się komuś bisset podoba to dlaczego nie. Postrzegany jest jako markowy, a przy tym jest tańszy od "prawdziwych szwajcarów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Postrzegany jest jako markowy,

Z taką opinią to się jeszcze nie spotkałem .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem, sam dopóki nie doczytałem tutaj to miałem go za szwajcara i dobrej jakości czasomierz. Faktem wg mnie jest to, że wiele osób tak o nim myśli - jestem tego przykładem. Wg mnie jest to zasługą obecności tej firmy w sklepach oraz reklamy. No i są też bissety tańsze od konkurencji (tej docelowo szwajcarskiej, choć wiem, że mnie do końca jest ona adekwatna). Sam chciałem sobie kupić i gdybym nie trafił na forum, już bym posiadał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odkopuję stary temat, ale w razie czego złotą koparkę przyjmuję na klatę 😉

Zarejestrowałem się na forum ponieważ szukam dla siebie pierwszego zegarka mechanicznego i potrzebowałem trochę uzupełnić wiedzę, żeby nie kupić bubla. Teraz już dzięki tej kopalni wiedzy wybrałem model i szukam dobrej ceny 🙂

Coś mnie podkusiło i postanowiłem sprawdzić opinie o marce, której zegarek posiadam i chyba tylko dlatego, że nie byłem świadomy jaki to bubel (i z powodu braku wiedzy, że z zegarkiem dobrze co kilka lat iść na przegląd) jestem z niego tak zadowolony 😛

A tak na serio - pewnie po prostu miałem szczęście. 10 lat temu dostałem od żony Bisseta Twins, przez ten czas dwa albo trzy razy wymieniłem baterię i raz pasek. Tyle. Do tej pory nie wiedziałem, że zegarki kwarcowe mogą się spieszyć/ późnić - mój wymagał tylko co pół roku zmiany czasu na letni bądź zimowy, nie mogło być większych odchyłów niż 30 sekund, bo bym raczej zauważył. Szkiełko bez rys, po kopercie widać te 10 lat, ale jakoś to sobie spoleruję, bo zegarka na pewno nie będę się pozbywał.

20200812_180413.thumb.jpg.9bdc07baac9cef502e49a3f4c83e14e6.jpg

 

20200812_180335.jpg.45ceb4616b37be886241a9d85cf4d494.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego Bisseta też dostałem od Żony na wiosnę 2015r. Noszę go regularnie i z przyjemnością 😀

 

IMG_20200531_180211.jpg

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo ładne te Bissety na dwóch powyżej postach. Bisset to nie żadna "wirtualna marka". Faktycznie marka szwajcarska odkupiona albo założona przez MR z Katowic w Szwajcarii - wg nich marka ma 28 lat. Nie znam historii choć słyszałem, że jest to starsza marka niż jej "polska" historia.

 

Około 12 lat temu MR Katowice zaczęła kampanię tej marki na rynku polskim. Dali ciała reklamując Bisset jako "zegarki szwajcarskie", a na tarczach było napisane "Japan movt". Tylko jeden czy dwa drogie modele z kolekcji miały napis "swiss made". Ciekawostka na rynku polskim w tej cenie były koperty ze srebra czy z tytanu stosowane dość powszechnie (wtedy to uchodziło za coś specjalnego choć technicznie takim nie było). Można było kupić ładne stylowe zegarki damskie w srebrnych kopertach i bransoletach - w przyzwoitej cenie zbliżonej do podstawowych modeli np. Seiko.

W wyniku hejtu na tę ich szwajcarskość - w tym na tym forum - firma się poprawiła i wszystkie Bissety jadą od tego czasu przez Szwajcarię z napisami "swiss made". Co nie jest trudne do uzyskania, ale są tak samo szwajcarskie jak większość szwajcarskiej produkcji na którą stać użytkowników tego forum.

 

Mechanizmy kwarcowe to ETA i Ronda Swiss (czyli szwajcarska ale z fabryk spoza Szwajcarii). Analogowe - nie wiem czyjej produkcji są tylko dwa modele produkowane od dawna.

 

MR Katowice miał tez markę Rubicon - co ciekawe, te zegarki miały być wyposażane w mechanizmy japońskie i napis "japan movt" na tarczy, w środku był  także na ETA - obecnie już wszystkie są na Miota i z napisami Japan movt.

 

Gdybym miał kupić zegarek kwarcowy to szukałbym właśnie pośród Bissetów,

Edytowane przez sawer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia - pisałem rok temu o sporej dokładności jak na tak tani zegarek:

W dniu 12.08.2020 o 18:37, arrowhead_luke napisał(-a):

Do tej pory nie wiedziałem, że zegarki kwarcowe mogą się spieszyć/ późnić - mój wymagał tylko co pół roku zmiany czasu na letni bądź zimowy, nie mogło być większych odchyłów niż 30 sekund, bo bym raczej zauważył.

No więc pozwoliłem sobie to sprawdzić. Oczywiście nie codziennie, bo w przypadku zegarka kwarcowego nie ma to sensu, ale kilka razy wystarczy:

 

Screenshot_20210710-202215_Atomic Clock & Watch Accuracy Tool (with NTP Time).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archeologiczny watek z czasów, gdy Seiko było dobre i tanie, a wszystko, co nie było Seiko i Rolexem było złe :D

 

Wielu moich znajomych ma zegarki Bisset, wybrane świadomie: to nie dalekowschodnia tandeta, tylko - tani, bo tani - ale szwajcarski zegarek. Ale to raczej wybór pół-świadomy, choć zegarki są ewidentnie Swiss Made.     

 

Przy okazji: Bisset ma zegarek z czasów, gdy Seiko było dobre i tanie, a ETA 2824 była szeroko dostępna:  https://bisset.pl/zegarki-meskie/2675-zegarekmeskibissettornadoiistalowybs25b57mxb2db57sisb05bx.html

999 złociszy :rolleyes:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne skórzane paski można kupić na Allegro. Jedyny pasek jaki mam, który pachnnie autentyczną skórą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2018 o 04:32, toomuus napisał(-a):

Bisset to taki wirtualny "szwajcar" jak wiele innych obecnie. Zazwyczaj jest tak że marka o szwajcarskim rodowodzie, która w pewnym momencie znalazła się na zakręcie, zostaje przejęta przez zagranicznego inwestora. Zwykle dalej figuruje w rejestrach jako aktywna, aby można było sprzedawać zegarki "made in swiss", ale faktycznie nie ma po niej śladu. Tak jest z Bissetem. W Lengnau w Szwajcarii pod adresem gdzie jest zarejestrowany Bisset Uhren AG obecnie jest drogeria. Wystarczy sprawdzić w streetview. Na korzyść tej marki, przemawia jedynie to że kupiła ją firma z Katowic.

 

A S-watch nie należy do longinesa? No chyba S-watch nie są wyrobem zegarkopodobnym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2021 o 20:23, Zeno napisał(-a):

Archeologiczny watek z czasów, gdy Seiko było dobre i tanie, a wszystko, co nie było Seiko i Rolexem było złe :D

 

Wielu moich znajomych ma zegarki Bisset, wybrane świadomie: to nie dalekowschodnia tandeta, tylko - tani, bo tani - ale szwajcarski zegarek. Ale to raczej wybór pół-świadomy, choć zegarki są ewidentnie Swiss Made.     

 

Przy okazji: Bisset ma zegarek z czasów, gdy Seiko było dobre i tanie, a ETA 2824 była szeroko dostępna:  https://bisset.pl/zegarki-meskie/2675-zegarekmeskibissettornadoiistalowybs25b57mxb2db57sisb05bx.html

999 złociszy :rolleyes:

 Taki w tym stylu zegarek...no nie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI branzoleta od Bisseta pękła po pół roku sama z siebie. Jakość pozostawia wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu świadomie kupiłem Bisseta, bardzo spodobała mi się tarcza i czarna koperta.

 

Noszę na zmiane z Orientem Bambino z niebieską tarczą i czerwoną końcówką sekundnika - bardzo podobny design obu zegarków.

 

Póki co jest bardzo dokładny, pasek dosyć miękki i bardzo wygodny, sam zegarek lekki i nie męczy ręki jego noszenie.

 

Pozdrowienia

_20220624_094212.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam w nim w środku? no i jakie geldy?


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. oficjalnej strony Bisseta podobno w środku znajduje się kwarc Ronda Swiss Eol, ale nie otwierałem zegarka, nie miałem takiej potrzeby, mam go na gwarancji (2 lata), kupiłem pod koniec maja tego roku.

 

Nie wiem co to znaczy "geldy" ale może chodziło Ci o "gelt" - zapłaciłem 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx!


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne warianty kolorystyczne oraz wersje z subtarczami. 

 

Seria nosi nazwę Vintage, zegarki są bardzo podobne do Bambino, fajnie, że nie posiadają datownika.

 

Mam nadzieję, że będzie mi służył bez większych problemów.

bisset-bsce57sidx05bx.jpg

zegarek-meski-bisset-vintage-bsce57gisx05bx.jpg

bsce57birx05bx.jpg

zegarekmeskibissetvintageiistalowybsce57.jpg

0f8efdc84a6eb6e4c27f7026f2bd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Bisseta mam już 8,5 roku. Sprawuje się bez zarzutu☺️

 

IMG_20231126_104344.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.