Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Panerai czy Rolex?

Pam 328 vs Rolex Submariner  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

ktory byscie wybrali - Panerai 328 (czyli 312 na bransolecie) czy nowy Rolex Submariner?

Zalozenia sa takie:

- musi byc na bransolecie

- inhouse w srodku

- musi byc data

- wytrzymaly i najlepiej 300m

- ok 20K pln

- albo nietuzinkowy design albo stojaca za nim ciekawa historia

 

Uzasadnijcie jak mozecie swoj wybor a jak macie jakas ciekawa alternatywe - walcie smialo :)

A oto fotki:

post-25547-0-50097300-1331591682.png

post-25547-0-43824900-1331591684.png

post-25547-0-75346400-1331591685.png

post-25547-0-66816700-1331591687.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROLEX bez dwóch zdań...ponieważ

 

- nie lubie PANERAI

- ROLEX jest uniwersalny, relecayjnie wykonany, znakomity mechanicznie...po prostu doskonały zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner bez lupki :)

no chyba, że Ci lupka nie przeszkadza.

 

ja wybrałbym rolexa

GMT, suba bez daty lub starego SD


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na temat Roleksa wypowiedziałem się tutaj więc nie będę powtarzał tych samych argumentów. Do Panerai mam słabość. Lubię design zegarków tego producenta, doceniam niesamowity progres jaki nastąpił w ofercie stosowanych mechanizmów, a dalej komplikacji. To wszystko robi pozytywne wrażenie. Jednak ten konkretny model Panerai jest dla mnie trochę za duży. Lubię w zegarkach subtelność dlatego gdyby pojawił się tu Radiomir 42 mm, to wskazałbym właśnie na niego, ale w zestawieniu nowy Submariner vs. PAM 328, chyba wybrałbym produkt Roleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze mozliwosc GMT II. Wygladaja prawie identycznie ale 2 strefa pewnie by sie czesciej przydala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz zegarka, który ma być tym jedynym, do stałego noszenia, to wybrałbym Roleksa Submarinera. Jeśli Panerai to na pasku. Tak myślę. W tych zegarkach fascynująca jest między innymi cała zabawa z paskami. Generalnie nie pasuje mi bransoleta do Panerai, ale trzeba przyznać, że w tym modelu wygląda to całkiem nieźle.

Rolex Submariner to zegarek, który zawsze będzie fajny, taki na dziesięciolecia. Ten design jest już ugruntowany. Nawet podniszczony będzie się dobrze prezentował - do noszenia wszędzie i na długo.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden bo są na bransolecie :-) ale jak już bym musiał to ROLEX - bo to jedyny model tej firmy ktory mi sie podoba aPanerai na bransolecie wygląda strasznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub.

Nawet nie ma o czym dyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff ziom ale dales trudny wybor...ale ja osobiscie wybralbym Panerai-bo ma bardziej wyrazisty design-Rolex ma ponadczasowy wyglad, ale juz deko "obstukany", i jesli chcesz sie deko wyroznic to Panerai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Rolex.

Jak Pam - to ręczny naciąg, ale i tak Rolex :-)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tylko na brasolecie to rolex (bez niej go sobie nie wyobrażam)

jeżeli na pasku to panerai bo 312 piękna jest i kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub. Za całokształt.

 

Chociaż Pama lubię i gdyby w tym porównaniu było coś mniejszego, np. wspomniany wcześniej Radiomir, to wybrałbym Pama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM ale 312 , bransoleta mi tutaj nie pasuje . Rolexy mi się nie podobają i podobać zapewne nie będą , miałem okazję widzieć jednego na spotkaniu podstolika wrocławskiego i nie wywarł na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia , za to PAM pana Stanisława jak najbardziej :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex GMT lub Submariner (oba ceramiczne)...

 

Jeśli ma to być jedyny Pam to na pasku i z ręcznym naciągiem...

 

I.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie pasuje mi bransoleta do Panerai, ale trzeba przyznać, że w tym modelu wygląda to całkiem nieźle.

 

 

Bo ta bransoleta jest kiepska. Natomiast taka jaka jest np. w pamie 50 wymiata i żaden pasek jej nie podskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex. Ale tylko w przypadku wyboru pomiędzy tymi dwoma.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bransolecie wziąłbym Rolexa. Uwielbiam bransolety i ta w Pamie wygląda bosko ale to jednak za dużo żelastwa na łapie. Na pasku na dzień dzisiejszy PAMA ale czym człowiek starszy tym bardziej po głowie zaczyna chodzić Rolex i PP. To, że Submariner nie robi dużego wrażenia dla mnie jest akurat plusem. Uwielbiam dobrą jakość w "skromnym wydaniu".

 

Tak z ciekawośći, ile kosztuje pokazany Submariner?? Chodzi o nowy zegarek.

 

Bardzo dobrze prezentuje się również nowy Explorer, Rolex odwalił kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme no prosze wyobraz sobie ze stoje przed podobnym wyborem z tym ze nie sub a deepsea :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawośći, ile kosztuje pokazany Submariner?? Chodzi o nowy zegarek.
W Kruku z upustem niecale 21.000pln

 

Artme no prosze wyobraz sobie ze stoje przed podobnym wyborem z tym ze nie sub a deepsea :)

Do tego poniedzialku tez byl deepea ale... poszedlem do salonu i zaczalem przymierzac. Okazalo sie, ze wizualnie wygladaja IDENTYCZNIE jesli chodzi o wielkosc koperty (caly czas myslalem, ze deep bedzie jednak ciut wiekszy) niestety wrazenia sa jakby byly rozmiarowo takie same - i to jest dla mnie minus deepa. Za to deep jest cholerrrrnie wysoki - nie ma bata zeby wszedl pod jakas koszule (nawet przy sportowej elegancji) :) A to juz dla mnie minus :)

Jeszcze jeden plus deepa, to ciezar - lubie ciezkie zegarki, jednak minusem jest cena, gdyz w porownaniu z Subem roznica, to ok. 8k pln (1/3 ceny - to sporo) i rozliczajac wszystkie za i przeciw doszedlem do wniosku, ze lepiej kupic Suba a za reszte dokupic np. uzywanego Speediego czy chocby PO. Nowa wersja Suba wymiata i warta jest mocnego zastanowienia - konkurencja do deepa teraz ogromna.

 

Ale powiem jedno - dopiero jak sie zobaczylem w lustrze przy zalozonym na lapie Subie, dopiero docenilem jaki to piekny nurek - zupelnie inaczej wyglada w reku czy bezposrednio patrzac a inaczej na reku w odbiciu lustrzanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu PAM, Rolek za mały. Gdyby w zestawieniu był Deepsea, to jego wziąłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rolex Submariner to zegarek, który zawsze będzie fajny, taki na dziesięciolecia.

A GMT II nie? Wizualnie sa prawie identyczne a GMT jest chyba rowniez ponadczasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że DeepSea wymiata ale jednak z czasem stwierdziłem, że to nie jest to. Za gruby, tarcza chyba mniejsza niż w Sub no i ta wąska bransoleta.... Do tego nowy model SUBA jest cudowny, więc na dzień dzisiejszy wybór mógłby być tylko jeden...SUB. Poniżej zdjęcia porównawcze i dyskusja na temat w/w zegarków.

 

http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=50571&highlight=deepsea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brabus a wg mnie Deepsea wymiata, jest duzy masywny, takie lubie, Sub na mojej łapce wyglada jak damski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.