Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

Panerai czy Rolex?

Pam 328 vs Rolex Submariner  

84 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie podobały mi się Rolki... Ale chyba za dużo z Wami przebywam... Tak dalej pójdzie to i PAM mi sie zacznie podobać :unsure:

W tym zestawieniu Rolek zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROLEX - by nosiło się lepiej. Wszystkim.

 

Ja co prawda nie nosiłem, nie mierzyłem ale jakbym dostał Panerai to od razu został by ubrany w jakiś pasior hand-made + pre-V, a bransoleta poszła by do pudełka.

 

A tak mniej poważnie, to wolałbym Rolexa bo Panerai już mam. A dokładniej vodolaza :unsure:

 

No to teraz musisz jeszcze np. Eposa kupić i Rolex jak znalazł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM tylko na pasku. Nigdy nie wpadło mi do głowy kupic branzoletę do PAMa. Dlatego głosowałem na Rolka...chociaż PAM 312 to dla mnie kisiel w gaciach :):)B) A może ktoś wie gdzie w Posen można zobaczyc nowego Suba?! A najlepiej żeby w tym samym sklepie był Deep do porównania B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Roleksa, bo na bransolecie to tylko diver:).. a tak poważnie to PAMy wolę na paskach i manual, gdyby tu był taki do wybowu to chyba jednak wybrałbym Panerai, bo ten design ma w sobie jakąś magię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex z powodow branzelotkowo paskowych. No i za niestarzejące się wzornictwo. Gdybm Pam miał pasek to miałbym większy problem.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki,że dorzucę jeszcze taką refleksję:kiedyś nie znosiłem PAMów,dziś dałbym się pociąć fachowcowi od tortur za trzysta dwónachę ;)


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 312 mam tylko jedno zastrzezenie - mechanizm jest bardzo swiezy i ciekaw jestem jak sie bedzie spisywac za 10-15 lat. Inhouse Rolka, to jeszcze bardziej "ulepszona" wersja i tak przeciez fantastyczej maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 312 mam tylko jedno zastrzezenie - mechanizm jest bardzo swiezy i ciekaw jestem jak sie bedzie spisywac za 10-15 lat. Inhouse Rolka, to jeszcze bardziej "ulepszona" wersja i tak przeciez fantastyczej maszyny.

 

Czyli nie masz zastrzeżenia tylko...pewne wątpliwości/niedowierzanie?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na PANERAI 328.Nawet gdy bym miał go nosić bez bransoletki na rzemyku u szyi.

Pama za mechanizm, wygląd, funkcjonalność, disajn, szyk i elegancję /na pasku/.

Rolex kojarzy mi się z bazarem Różyckiego Warszawie z lat 70-80 ubiegłego wieku i z ?maklerami? z pod PEWEX-u.

Wiem ,że większość tych byznesmenów miała Orienty, ale byli tacy co nie mieli zębów a na ręku był Rolex.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Rolex kojarzy mi się z bazarem Różyckiego Warszawie z lat 70-80 ubiegłego wieku i z ?maklerami? z pod PEWEX-u.

Wiem ,że większość tych byznesmenów miała Orienty, ale byli tacy co nie mieli zębów a na ręku był Rolex.

 

Dość. Za dużo już tego na naszym Forum. Chyba czas najwyższy przestać szargać dobre imię genewskiej firmy. Właściwiej byłoby napisać, że ci "byznesmeni" nosili tanie podróby, a nie zegarki firmy Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Rolex kojarzy mi się z bazarem Różyckiego Warszawie z lat 70-80 ubiegłego wieku i z ?maklerami? z pod PEWEX-u.

A Panerai z CHinawatches ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panerai z CHinawatches :D

Ciekawe skojarzenie. Rozwiń myśl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Tak samo ciekawe, jak kojarzenie Rolka z cinkciarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Darek miał jakies swoje (lepsze bądź gorsze) obserwacje bazarowe i przypiął łatkę Rolkowi. Byłem ciekaw jakie masz chińskie obserwacje PAMowe. Myslałem, że pijesz do podróbek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszkę luzu. Pewnie Rolex ma lepszy mechanizm niż Pam z racji swojej wieloletniej pracy z mechanizmami In-house, ale jego dizajn i średnica 40mm, według mojej subiektywnej oceny kompletnie go dyskwalifikuje w tym porównaniu.

Rolka można kupić już za 15800zł,Pam 328 za 19545zł różnica tylko około 1000 ? .

 

Tak jak Mercedes SLK 55 AMG jest super autem ,ja bym wybrał E klasę.

 

McIntosh zapewniam Cię ,że cinkciarze "byznesmeni" mieli i oryginalne Rolexy.

 

W tamtych czasach ,gdy Polska był zniewolonym

krajem, Rolexa miał albo ktoś z ?elity? ówcześnie rządzących, ktoś ze służb albo właśnie cinkciarz i złodziej,który de facto współpracował z milicją.

Zwykły obywatel posiadał Atlantica, Delbanę, Doxę i tym podobne.

 

Nie jest to ?przypinanie łatki? Rolexowi,to tylko moje osobiste spostrzeżenia przez pryzmat minionych lat, na które mam prawo mieć swoje zdanie. Pewnie dlatego nigdy nie kupie Rolexa.

Pozdrawiam wszystkich którzy oddali głos na Rolexa i Pama oczywiście :D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być na bransolecie to Rolex, na pasku chyba wybrałbym jednak Panerai.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być na bransolecie to Rolex, na pasku chyba wybrałbym jednak Panerai.

 

Ja myslę, że na dużą rękę Panerai, a na małą Rolex


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - a patrzac wylacznie na wykonanie i mechanizm? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powtorze i rozwine pytanie - czy rzeczywiscie Rolex pod wzgledem wykonania i dzialania mechanizmu deklasuje i tak przeciez wysoko wykonane "serce" Panerai?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powtorze i rozwine pytanie - czy rzeczywiscie Rolex pod wzgledem wykonania i dzialania mechanizmu deklasuje i tak przeciez wysoko wykonane "serce" Panerai?

 

Mechanizmy Roleksa są sprawdzane na przestrzeni dziesięcioleci i zdobyły raczej niekwestionowaną opinię bardzo precyzyjnych i trwałych mechanizmów. Własne mechanizmy OP to zbyt nowe konstrukcje aby można dokonywać porównań z Roleksami, przynajmniej w kontekście trwałości czy utrzymywania dokładności chodu przez lata.

Można jeszcze kupić Panerai z mechanizmem Roleksa, ale tanio raczej nie będzie...


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można jeszcze kupić Panerai z mechanizmem Roleksa, ale tanio raczej nie będzie...

Tak, to wiem - za cene nowego Patka Nautilusa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własne mechanizmy OP to zbyt nowe konstrukcje aby można dokonywać porównań z Roleksami...

Ok - ale czy w takim razie, tylko czas moze pokazac co sa warte? Pytam, gdyz od strony technicznej, dzieli mnie przepasc w porownaniu z wieloma z Was i nie wiem, czy nie mozna (znajac sie na mechanizmach i ich budowie/konstrukcji) ocenic, czy dany mechanizm jest dobry czy taki sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No glownie czas pokazuje.

 

Ale tez i filozofia dzialania firmy. Rolex to masowa produkcja i bardzo duzy konserwatyzm (zadnych dziwnych wynalazkow typu faza ksiezyca i planet czy miesieczna rezerwa chodu :D ) minimalne zmiany i ulepszenia, ktore przychodza z rzadka, tak co 10 lat z grubsza :D . Wiec mozna sie spodziewac, ze wszystkie wady, niedorobki i slabe punkty sa wyeliminowane, a przynajmniej jakos zabezpieczone. A jaka jest filozofia Panerai na tym odcinku? - ja nie mam pojecia.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.