Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Nie chodzi o zegarek ale

Rekomendowane odpowiedzi

o kurtkę przeciw deszczową. Sam nie wiem jaką kupić. Generalnie chcę kupić dobrą kurtkę na wypady w góry i na co dzień. Chciałbym żeby kurtka "oddychała" i zastanawiam się czy z Gore-Tex będzie odpowiednia? Czy moglibyście podpowiedzieć z jakiej firmy wybrać kurtkę? Ewentualnie podpowiedzieć, który model jest godny uwagi?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet na tą kurtkę?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w tym roku przed wyjazdem na narty hi mountain.

Mrozy były potężne ale dawało rade. Pod kurtką tylko polar i podkoszulek. Dałem około 1400 zł. Jak lało w tym roku w lecie to ją założyłem dwa razy i było ok jeśli chodzi o "oddychanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge śmiało polecić kurtki firmy The North Face, sam posiadam kurtkę tej firmy, model z Gore-Tex'u serii Summit Series i jestem zadowolony tlko odpinany kaptur gdzieś zgubiłem :) Stosunek jakość-cena bardzo dobry, sam materiał - Gore-Tex jest super. Nike z serii ACG też ma fajne kurteczki z tego materiału, cena ok. 1000zł.


ile by nie było to i tak jest za mało...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam koledze firmę HELLY HANSEN. Typowo żeglarski producent. W ofercie produkty z membranami o różnych parametrach. Używam ich odzieży od ponad 15 lat i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gore w wersji standardowej jest cięzkie... za Ciężkie i za obszenre.

 

Atakuj xcr'a albbo wręcz paclite'a...

 

Choć jeżeli, to na lato, to wszelkie te wynalazki, to w dużej mierze wywalanie kasy.

Gore dla dobrego działania potrzebuje solidnych różnic temperatur. Czyli w lecie jakiej byś kurtki nie miał, to i tak od środka mokry będziesz o ile nie pootwierasz wszystkich wywietrzników i najczęściej gównego zamka też... ale przy takim "przewiewie" to gore staje się zbyteczny.

 

Ogólnie nie ma co patrzyć na producenta, ale na konkretne modele. Szukałbym czegoś jak najlżejszego i jak najmniejszego po złożeniu. Wszystko co ma podszewke - odpada.

 

Jedna szalenie ważna uwaga - patrz czy wszystkie szwy są podklejone. Wszystkie! łacznie te przy samych mankietach - bo o tym czesto producenci zapominają i potem wlewa Ci się woda przez rękaw, zwłaszcza jak używasz kijków, czy pomagasz sobie rękoma podczas wspinaczki.

 

A... i rękawy mają być długie... jak zamkniesz mankiet i wyciagniesz ręce do góry, to nic się nie ma ssuwać. Jak otworzysz mankiet i ręce trzymasz w dole, to najlepiej rzeby rękaw kończył się minimalnie w połowie dloni - nie wygląda, taka długość ładnie przy normalnym noszeniu, ale daje dużo komfortu podczas wiatru i deszczu.

 

Choć, na początek, to powiedz jaki charakter wycieczek, w jakich górach i o jakich porach roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co na membranie, to niestety nie oddycha za specjalnie. To jest albo albo. Albo przeciwdeszczowe, albo dobrze oddychające.

Ja ostatecznie wybierałem między PreCip'em, a HyVent'em DT (najcieńszą membraną) i wygrał North Face (to drugie) - cena obydwu podobna. Ma "oddychające" kieszenie, bardzo rozpinane rękawki, alternatywne zapięcie suwak/rzepy i jakoś w tym "się da". We wszystkim grubszym niestety ociekałem potem.

 

A ja szukasz czegoś tańszego, to zerknij w dedykowane peleryny rowerowe - też z definicji cienkie. Jedyna różnica, to że kończą się z tyłu za pośladkami :)

No i na deszcz warto też pomyśleć o membranowych, lekkich spodniach, najlepiej z rozpinanymi po pokach nogawkami (na suwak). Bo jak w górach leje, to porządnie :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć, na początek, to powiedz jaki charakter wycieczek, w jakich górach i o jakich porach roku.

 

Od wiosny do jesieni. Generalnie bardziej "normalne" szlaki. Chodzi mi o to, żeby kurtka chroniła mnie przed deszczem i wiatrem i żeby dobrze oddychała. Nie chcę kupić kupić "zwykłej" przeciw deszczówki-miałem taka i chodząc czy po górach czy w mieście byłem cały mokry od potu. Dlatego szukam jakiejś lepszej kurtki. Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym najpierw zapoznać się z ofertą a później zadecydować, którą kurtkę kupić.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to moja nazywa się Venture Jacket (The North Face), ciut tańsza jest też Resolve Jacket. Alternatywą jest PreCip Jacket (Marmot). Polecam sklep 8a.pl, mają chyba najlepsze ceny w Polsce. Jeślibyś kupował więcej "ciuszków", to jest sklep internetowy chyba w Danii, gdzie jest jeszcze taniej (wyprzedaże), ale przesyłka sporo wychodzi, jednej rzeczy się nie opłaca. I unikaj allegro, bo w tym jeszcze większe podróbki, niż w zegarkach :)

 

Możesz też kupić kurtkę 2-częściową, taką całoroczną 3-w-1 (membrana + polar 200) i chodzić w samej membrance, ale zwykle ta membrana nie jest najcieńsza (taka "zimówka").


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie chodzi o zegarek ale.."

Ale o co chodzi?

 

Ludzie, dlaczego Wy takie głupie nazwy dla tematów wymyślacie?

Przecież nie wszyscy czytają forum "jak leci". Niektórzy na podstawie tematów wybierają czytać/nie czytać, wchodzić/nie wchodzić. Zanim otworzę temat, chcę wiedzieć o co chodzi.

Poza tym, to wszystko idzie do "wiecznego archiwum". Ludzie również w przyszłości będą poszukiwać informacji głównie na podstawie nazw tematów. Co komuś w przyszłości powie nazwa "Nie chodzi o zegarek ale"?

W temacie powinno być choć jedno słowo kluczowe, które mówi nam o czym jest ten wątek!! W tym przypadku słowo "kurtka".

To jest również dla dobra "właściciela" wątku. Przecież ktoś może mieć ogromną wiedzę o kurtkach, a nigdy pytającemu nie pomoże, bo nigdy tu nie wejdzie, bo nigdy mu nie przyjdzie do głowy, że ten wątek jest o kurtkach!

 

 

Sorry za OT. To i tak nie jest jeszcze najgorszy tytuł, bo w jakiś tam sposób jest intrygujący. Jeszcze bardziej wkurzają mnie tematy pod tytułem:

"Pytanie"

"Bardzo pilne pytanie"

"Pomocy"

"Czy ktoś mógłby mi powiedzieć"


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny do jesieni. Generalnie bardziej "normalne" szlaki. Chodzi mi o to, żeby kurtka chroniła mnie przed deszczem i wiatrem i żeby dobrze oddychała. Nie chcę kupić kupić "zwykłej" przeciw deszczówki-miałem taka i chodząc czy po górach czy w mieście byłem cały mokry od potu. Dlatego szukam jakiejś lepszej kurtki. Jeżeli chodzi o budżet to chciałbym najpierw zapoznać się z ofertą a później zadecydować, którą kurtkę kupić.

 

 

Tak jak wyżej pisałem atakuj xcr, czy paclite'a. (ev HyVenta - ale tego osobiscie nie testowałem) Zwykłe gore odpusć.

 

Tak czy inaczej nie licz na cuda jeżeli temperatura na zewnątrz nie będzie niska (hmm tak <5°C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór(mam nadzieję, że dobry) padł na North Face Venture Jacket ze względu na:

  • wszystkie szwy podklejone!
  • Zintegrowany kaptur-przygoda DUBHEADA :)
  • Otwory wentylacyjne pod pachami :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.