Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

akwarium ,pierwsze..

Rekomendowane odpowiedzi

sorry... coś się na serwerze chyba popitoliło :P


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odmrażam temat dawno już zapomniany:)

 

Słuchajcie uroiło się moim kobietom żeby akwarium kupić, i cóż ja mogę :)

Chcę kupić zbiornik 112L, pompę już też wybrałem quael turbo 2000, pozostałe pierdoły też jedyne co mnie przerasta to oświetlenie.

Podpowiedzcie coś na jakimś forum przeczytałem że najlepiej dać dwie świetlówki 6500K, druga 4000K

Te wartości odpowiadają lumenom w normalnych żarówkach czy jak ?


i jak ta wartość oznaczona literą K się nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj dwie zwykłe daylighty np philipsy 865 to ci da te minimum dla roslin 0.3 W na litr . Będzie tanio i mało wymagające rośliny spokojnie dadzą radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja wcale nie chce minimum, chce żeby było na tyle dobrze żebym nie musiał za rok kolejnych świetlówek kupować, bo wtedy jedne będą w koncie a drugie w akwarium , kasa wydana podwójne :) 

No i chcę żeby te akwarium jakoś wyglądało- czyli ładnie, żeby mi kobiety siedzenia nie truły :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowym oświetleniu 112l w klapie czyli 2 x 18w a rozumiem że o takim mówimy  super świetlówki niewiele zmienią.  Proponuje najpierw pomyśl jaki styl ma mieć to akwarium jakie ryby itd a potem dobierz oświetlenie. Najprościej zrobić akwarium tzw.  low -tech . Poczytaj w sieci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium już wybrane 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6663815834

 

jest w nim jedna chyba świetlówka 6500K włożę tam jeszcze druga i będzie ok.

Czkam na wyniki analizy wody jak poznam wtedy dobiorę rybki i rośliny pod właściwości wody żeby miej komplikacji było z jej uzdatnianiem 


do tego taki filtr

 

http://allegro.pl/aquael-turbo-2000-filtr-do-akwarium-500l-gratisy-i6060691146.html


grzałka 

http://allegro.pl/aquael-comfortzone-gold-100w-grzalka-z-termostatem-i6072580179.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potężny ten filtr żeby nie zrobił ci efektu pralki w akwarium :) Ja u siebie w 112l mam aqula fan 2 i daje radę choć myślę nad ciut mocniejszym . Oświetlenie widzę że led ja pisałem o świetlówkach T8 na ledach się niestety nie znam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 są nowszym modelem ze statecznikiem elektronicznym są totalnie ciche.

Filtr ma regulację zdaje sobie sprawę że jest za duży ale wole zapas mocy mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.