Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

akwarium ,pierwsze..

Rekomendowane odpowiedzi

Y60 właśnie na takie zdjęcie czekałem :huh: Można powiedzieć że o akwarystyce w tym momencie wiesz wszystko ;)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też myślałem, że się nie da upchnąć, ale odrobinę inwencji i można, są magicy co w takich pokrywach montują 3 albo 4 świetlówki. Jak zupełnie się nie da, to możesz 1x24W t5, cena zestawu do wymiany wyjdzie podobnie, tylko świetlówki t5 24 w o długości 438mm są droższe i rzadkie. Oświetlenie rzędu 30 uchodzi za optymalnie - wychodzi trochę ponad 0,5 W na litr, dorzuciłem do świetlówki akwarystycznej zwykłą świetlówkę za 10 zł i widać efekty :huh: Kładłeś jakiś nawóz dla roślin pod żwirek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kładłeś jakiś nawóz dla roślin pod żwirek?"

 

 

nie, czysty żwir,bakterie Tetra na start,i to co widać na fotce ,

 

temperatura 24 stopnie i czekam co dalej...strasznie filtr miota tą wgłębką,teraz zgromadziła się wokół grzałki..nie wiem czy to OK czy nie?

 

może jakiś nawóz do roślin?

 

generalnie ogromnej wiedzy wymaga ten baniak(taką mam refleksję po przewertowaniu paru stron w necie....)

 

ale nic ,damy radę...mam nadzieję :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj do podłoża (pisałem o tym wcześniej)Bottom Long firmy ADA, do tego węgiel w płynie - Easycarbo i efekt murowany. Zresztą mając rośliny od innego akwarysty i tak zaczną rosnąć wcześniej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bottom long kosztuje jakby zawierał głównie metale szlachetne. Warty ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się oprzeć tylko na jednej świetlówce to polecam sylvanię gro lux z odbłyśnikiem.

Z dobrym skutkiem stosuję tabletki crypto i kulki gliniano-torfowe pod korzenie.

Póki co do wody bym nic nie lał.Poczekaj aż rośliny wystartują.No i im więcej roślin tym mniej kłopotów przynajmniej na początku :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego long bottom to z mojego doświadczenia wart jest każdej ceny ;) Jednak to faktycznie sporo i właśnie dlatego sprzedają to na sztuki, kup tak z 4-5 potnij na 2 części i zapodaj do podłoża - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się czy idzie na sztuki, na alledrogo tylko w paczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka aktualizacja...:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gGmv0yXuH_o

 

 

tak to teraz wygląda..10 neonów Inessa, 5 kirysków...

 

rośliny jakoś tak sobie jak na mój gust,no i zrobił się trochę szlam woda zaczęła nieco nieprzyjemnie pachnieć ,

 

podmieniłem, tak kilkanaście litrów ,ale,przy okazji, ten"syfek" z dna podniósł się i osiadł na wszystkim..

 

jakieś rady,coś jest nie tak czy to naturalny stan?

 

Aha, ryby zachowują się IMO normalnie ,przez pierwsze dwa dni neonki siedziały sobie pod filtrem,potem im przeszło i swobodnie pływają ,

 

kiryski w zasadzie od razu bez stresu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w normie. Fajny pomysł na filmik:). Przydałyby Ci się jakieś ryby pływające w górnej partii akwarium. Coś większego od neonek


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda moje, sorry za jakość zdjęcia - nie mam statywu, robione z krzesła :rolleyes:

post-30694-0-53645300-1331596618.jpg

Jest na granicy przerybienia, mieszkają w nim dwa długonosy, na razie małe, ale będą potrzebować przynajmniej 100L - fachowe doradztwo w sklepie zoologicznym... Do tego 4 kirysy, 4+4 gupiki, 4 amano, 1 helena.

Jeszcze raz w pełnej okazałości:

post-30694-0-98970200-1331596619.jpg

Akwarium jeszcze młode - 6 tygodni. Liczę, że rośliny z 3 planu podrosną jeszcze i stworzą ładne tło, planuje też na "plecy" wrzucić siatkę z mchem jawajskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Wszystko jest w normie. Fajny pomysł na filmik:). Przydałyby Ci się jakieś ryby pływające w górnej partii akwarium. Coś większego od neonek "

 

podmieniłem trochę wodę i nieco ,mam nadzieję odmuliłem dno,

 

ale czy jest jakaś metoda na zebranie tych glonów z roślin...czy powinno się to samo oczyścić?

 

Ps: ruchomym obrazkiem najłatwiej chyba przedstawić faktyczny stan akwarium..:rolleyes:

 

edit: kurnaolek,qzn ,rośliny u Ciebie wyglądają pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to zasługa bimbrowni i oświetlenia 2x15W ;] Glony są normalną sprawą przez pierwsze 3 miesiące funkcjonowania akwarium. Jak masz dużo roślin intensywnie rosnących dla glonów brakuje substancji odżywczych i przestają się rozwijać. Dodatkowo krewetki amano świetnie sobie z nimi radzą. W każdym razie ostrożnie z chemią, ta do niszczenia glonów to ponoć ostateczność. U mnie ostatnio bujnie zakwitły po dodaniu 2 kropli nawozu z żelazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna aktualizacja...

 

http://www.youtube.com/watch?v=WMdXhJFFiJM&feature=youtube_gdata_player

 

http://www.youtube.com/watch?v=u5Ckt2WUc9U&feature=youtube_gdata_player

 

10 neonów Inessa, 5 kirysków (różnych),jeden "glonojad" ...

 

sorry, nie jestem w stanie określić precyzyjnie gatunku bydlęcia ..help me ,please..:)

 

woda trochę jak mleko ,jak widać...ale..,nie śmierdzi,

 

ryby wydają się zachowywać OK,

 

coś tam zaczyna rosnąć,coś tam słabiej ,coś lepiej,takie korzonki wyrastają w przypadkowych miejscach...na razie nie ruszam.. ,

 

ślimaki usuwam systematycznie...:) pojawiają się znikąd..:)

 

działać coś,zostawić..niech żyje własnym życiem..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatunek to zbrojnik niebieski. Podmiana 1/3 wody raz w tygodniu. Dolewka z wody odstanej 24h, przed dodaniem wsadź termostat żeby wyrównać temperatury. W spuszczonej z akwarium wodzie wypłucz gąbkę z filtra. Na ślimaki są 2 sposoby: Helena - Ślimak zabójca, dostępny w akwarystycznym za 8zł, lub Marchewka, dostępna w warzywniaku 2zł za kilogram. Z marchewki kroisz plaster, gotujesz jakieś 15 min, nawlekasz na żyłkę , wrzucasz do akwarium, zostawiasz na noc, wyciągasz rano ze ślimakami. Choć i tak wrócą ;) Im mniej ingerencji tym lepiej, przede wszystkim nie przekarmiać. Przez tydzień nie było nas w domu i współlokator chciał nam "pomóc" karmiąc rybki. Gnijące resztki pokarmu, nitryfikacja wody, potężny atak glonów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, podmiana wody ok. 20% raz w tygodniu, odstana - wystarczy 12 godzin plus preparat Tetry Aqua Safe. Ja wlewam wode bez kombinacji z termostatem bo nawet lepiej jak wlejesz troche zimniejszą, w naturze taki efekt występuje po deszczach. Filtr płucze całe życie pod kranem ;) i jest ok (glonojady rozmnażają się jak wściekłe :) )

Co do ślimaków to nie ma sposobu, tylko cierpliwość Cie uratuje :) za każdym razem jak takowego zobaczysz to łapa do wody i rozgnieść dziada :D robie tak od zawsze i ślimak pojawia się raz na ho ho ho. Do tego jak tylko zauważysz jajeczka to zdrapywać szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za mocno rozkręconego filtra?

Ja bym pomyślał o kaskadzie gdzie jest miejsce na ceramikę,watę,gąbkę itp.Tym sposobem uzyskasz filtrację biologiczno-mechaniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, filtr strasznie mocno tłoczy ;) Ruch wody w baniaku jest wskazany ale to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie dodawałeś biostartera do filtra albo do wody ostatnio? To by tłumaczyło kolor wody. Jeśli tak, to samo przejdzie wkrótce. Waldii, ma sens kaskada na 54 L? Sam się nad tym ostatnio zastanawiam, kaskada albo jakie medium filtrujące upchać do filtrów u mnie (mam 2 wewnętrzne "słabe", jeden z deszczownicą, jeden do dwutlenku węgla). We Wrocławiu jest twarda woda, ponoć wtedy wskazany jest torf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma sens tym bardziej w tak małym akwarium.Zyskujesz na miejscu oraz zapewniasz filtrację biol-mech.Jak jest dobrze rozwinięta biologia w akwa łatwiej walczyć z różnego rodzaju glonami czy zakwitami wody.

Torf za dużo nie obniży twardości wody co najwyżej jej ph.

Zamiast niego możesz do każdej podmiany wlewać wywar z szyszek olchy.Ja tak robię i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie ,jutro wrzucę kolejną aktualizację ,ale chyba powoli sytuacja się klaruje..:)

 

post-23173-0-56724100-1331599327.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć :).

Jak długo świecisz i co masz za świetlówkę?

Ile wody podmieniasz?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć :).

Jak długo świecisz i co masz za świetlówkę?

Ile wody podmieniasz?

 

Pozdrawiam

 

 

świetlówka Sylvania Standard 15W temp tak ok.5200-5500K

 

świecę ok 12 godzin tak wychodzi z mojego rytmu ...

 

z pewnymi odchyłkami ale raczej na plus niż minus...czyli ,że nieco ponad 12 się zdarza..

 

podmianki wody?-jak zaczęła śmierdzieć to praktycznie codziennie po ok.10l

 

teraz raz na tydzień...do 10 dni również ok.10l(baniak 54l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ok :) .

To co pływa na powierzchni bym wyrzucił(szkoda światła) i dosadził więcej moczarek.Ta roślina ma to do siebie,że wyciąga z wody cały syf.

12 godzin świecenia to max.

Jestem zwolennikiem przerwy.U mnie światło pali się tak 9-14 i 17-22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) łaał , Michał , zwichnięcie zawodowe ;) , lubisz sobie looknąć w ekranik ?

Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.