Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

akwarium ,pierwsze..

Rekomendowane odpowiedzi

;) łaał , Michał , zwichnięcie zawodowe :) , lubisz sobie looknąć w ekranik ?

 

 

wiesz,przychodzi taki wiek,że pod pretekstem sprawienia dziecku radochy człowiek uruchamia akwarium...:)

 

a w kwestii ekranu to ten zdecydowanie relaksacyjny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz,przychodzi taki wiek,że pod pretekstem sprawienia dziecku radochy człowiek uruchamia akwarium...:)

 

a w kwestii ekranu to ten zdecydowanie relaksacyjny..

Kurcze, zaraziłeś mnie... Jako dzieciak i nastolatek miałem akwarium, teraz śledziłem Twój temat i przypadkiem dowiedziałem się, że w rodzinie komuś nie wyszedł eksperyment z akwarystyką :)

Więc sprzęt mam "spadkowy" i w najbliższym czasie korzystając z rad kolegów powyżej biorę się do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna aktulizacja..:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4j8pNhi7DYM&feature=youtube_gdata_player

 

doszły dwie nowe rośliny,oraz ślimaki Helenki...

 

te małe ślimaczki(te niefajne) mnożą się na potęgę,woda wydaje się być OK,trochę takich nitkowatych glonów ,ale bez patologii(jak sądzę) ,obsada w komplecie ..

nie wiem co z tymi rozrastającymi się roślinami strasznie się robią długie ..przycinać? czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y60 możesz przyciąć spokojnie a odcięte końcówki posadzić w podłożu.

Bardzo ładnie wyklarowała się woda :).

 

A u mnie pomimo walki z glonami a nieraz z samym sobą takie rzeczy bardzo cieszą.

Maroni pilnujące ikry :).

 

post-30511-0-63549400-1331629469.jpg

post-30511-0-74852000-1331629471.jpg

post-30511-0-27515100-1331629473.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o przychówku mowa to moje pasożyty ;)

Tatinek

post-292-0-06442900-1331629583.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i młode wilki :)

 

post-292-0-81689100-1331629584.jpg

 

Może ktoś mi doradzi jak to tałatajstwo wyłowić, bo mi brak już sił i nerwów do tych cwaniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glonojadow to najłatwiej je łapać jak siedzą na szybie, przyciskasz siatkę potem do góry razem z rybą i już, ale z doświadczenia wiem że zazwyczaj uciekają.

 

PS co zrobić żeby woda nie była twarda? Bo moja twardość w akwarium to około 20... I własnie musiałem wywalić wszystkie rośliny, bo już tyle czarnych glonów narosło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam mieć podobny problem z glonami, moja gałęzatka idzie do kosza bo też zaszła na czarno. Z twardością wody jest problem - woda z kranu zwykle jest twarda, na dodatek z akwarium odparowuje woda a rozpuszczone sole pozostają - twardość wzrasta. Sam powoli dojrzewam do zakupu filtra odwróconej osmozy, ale pewnie dopiero po nowym roku jak się wszystko poukłada z robotą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opłaca się filtr RO? ja teraz dolewam wody destylowanej, albo przegotowanej... Jakie masz akwarium? Moje ma ok. 100l, w sumie mało się opłaca taki filtr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do roślin to jesteście pewni,że to wina twardości?

Czarne glony to jakie?sinice?

 

Miałem i używałem filtr RO.Tyle ,że ja lałem samą osmozę a w takim wypadku wodę należy uszlachetnić różnym mikro i makro.

 

Ps:Nie lej przegotowanej wody do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się znowu problemy..help please..

 

takie coś wyskoczyło jednemu z neonów..:

 

post-23173-0-14924000-1331634399.jpg

 

post-23173-0-93575300-1331634400.jpg

 

 

co to za cholerstwo ,ospa,pleśniawka..? i co robić odizolować ,czy to już nie ma znaczenia ..

 

przypomnę zbiornik 54l ,10 X neon inessa,5x kirys,1 glonojadek :blink:,i dwa ślimaki Helenki plus trochę roślin i tych małych ślimaczków-pasożytów,(nie do opanowania cholerstwo)

 

Help please...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiły się znowu problemy..help please..

 

takie coś wyskoczyło jednemu z neonów..:

 

 

co to za cholerstwo ,ospa,pleśniawka..? i co robić odizolować ,czy to już nie ma znaczenia ..

 

przypomnę zbiornik 54l ,10 X neon inessa,5x kirys,1 glonojadek :blink:,i dwa ślimaki Helenki plus trochę roślin i tych małych ślimaczków-pasożytów,(nie do opanowania cholerstwo)

 

Help please...

Typowe u neona. Są trzymane na lekarstwie a w domu zaczyna sie. Kulorzęsek - idz do sklepu po błękit metylowy. I ścisle stosowac sie do tego co napisano na lekarstwie. I leczyć w ogolnym akwarium nie doławiaj nic to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło - ryby, rośliny ... wszystko żeby tylko ładnie w sklepie wyglądało. Potem młody akwarysta przeżywa porażkę za porażką i zniechęca się. Kiedyś ryba była rybą a rośliny były wodne a nie bagienne tfu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kiedyś będąc dzieckiem miałem akwarium. Rok temu założyłem akwarium swoim dzieciakom. Przeszedłem większość plag niedoświadczonego akwarysty. Przeżyłem rybią ospę, która przetrzebiła mi 95% stanu w akwarium, miałem plagę ślimaków, krasnorosty, plagę krewetek i dopiero od jakiś 6ciu miesięcy mam stabilne akwarium. W tym czasie wymieniłem filtr wewnętrzny na porządny kubeł - w końcu mam klarowna wodę, miałem awarię grzałki i oświetlenia ale warto było. Teraz co tydzień wymieniam 1/3 wody a co dwa odmulam i przycinam roślinki. Rybek i krewetek staram się nie przekarmiać i doświetlać kilka godzin na dobę.

 

Woda jest klarowna, roślinki zielone a ilość ślimaków i krewetek ustaliła się na stałym akceptowalnym poziomie. Mam tylko problem z glonojadami, które co i raz składają ikrę :-).

 

Największą frajdę sprawia mi pies siedzący przed akwarium i oglądający rybki.

 

Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z 10 neonów zostało 7..;) na roślinach ,na krawędziach liści pojawiły się takie czarne pajączkowate cósie..

 

nie poddajemy się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pojawiły się glony na krawedziach roślin? Jeśli są czarne to te najgorsze z najgorszych... Ile czasu działa oświetlenie? Jakie parametry? pH, gH, kH, NO3, NO2

 

Oświetlenie najlepiej 8 godzin. A te parametry to jak podasz to napisze co jest złe. Napewno gH masz za wysokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ,czarne ,na krawędziach,parametrów nie znam ,polecisz jakieś testy?,światło 1x sylvania standard,na pewno dłużej niż 10h dziennie,świetlenie nieco przysłonione przez wgłębkę,czy jak jej tam..

 

zrobię wieczorem fotki ..teraz muszę wychodzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy najlepiej kropelkowe np. Sery... Najlepiej skrócić czas oświetlenia do około 8-10h... Koniecznie usunąć te liście z glonami, wszystkie liście z glonami bo jak to się rozlezie to koniec, właściwie po roślinach... Przynajmniej u mnie tak było... Musiałem zrobić restart akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:post-23173-0-38949900-1331636409.jpg

post-23173-0-97379300-1331636402.jpg

post-23173-0-56872100-1331636406.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co poradzić, ale pewnie sam z czasem znajdziesz rozwiązanie. Mam koszmarną inwazję glonów przez zaniedbania podmian i wyłączeń dwutlenku. Wytrwałość cnotą akwarysty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest źle prócz tego ,że ryby chorują :).

Ta roślinka na pierwszym planie jest światłolubna i ta czerwono-zielona też a światła masz trochę mało i jeszcze przysłonięte.

Pod żabienicę daj kulkę gliniano torfową.Dokupiłbym jeszcze kryptocorynę tzw.zwartkę.

Jak rośliny dobrze wystartują to glony się cofną.

Acha jeszcze jedno.Te kamienie co masz to wapień,niepotrzebnie utwardza Tobie wodę bo rybcie masz z miękkich wód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuper! Wrzucaj więcej fotek i pociągnij trochę temat, bo to piękne hobby i miło popatrzeć (a może i podpatrzeć) kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę i ją rozwija. Pokaż (mi), że to nie takie trudne :P

<edit> no i oczywiście powodzenia!

 

Jak widać marzenia kiełkowały we mnie już od jakiegoś czasu ale mój baniak wystartował dopiero 2 miesiące temu. Ot, skromne 72 litry ale ile radochy przy tym (a ile nerwów...) :)

 

dscf6481.jpg

 

dscf6471.jpg


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel


Czas jest wielkim nauczycielem ale niestety zabija wszystkich swoich uczniów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.