Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

ok panowie poddaje sie ale czy nie jest najwarzniejsze ze mi sie podoba? dz za szczere opinie bo własnie tak ma być na tym forum

 

oj panowie co do ortografi prosze o wyrozumiałosc tak wiem masakra nie jestem NAJLEPSZY i dobry też nie ))

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie co do ortografi prosze o wyrozumiałosc tak wiem masakra nie jestem NAJLEPSZY i dobry też nie ))

Ortografia to tak przy okazji, ważniejsza jest druga część pytania.

 

PS

Przeglądarki najczęściej same pilnują ortografii, wystarczy włączyć tą funkcję.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok panowie poddaje sie ale czy nie jest najwarzniejsze ze mi sie podoba? dz za szczere opinie bo własnie tak ma być na tym forum

 

Jasne, że zegarek ma przede wszystkim cieszyć właściciela. Nie odbieraj tych postów jako ataku na Twój skarb - po prostu jest to wątek o renowacji tarcz i jej efektach, więc niejako siłą rzeczy pokazywane tutaj tarcze są oceniane


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta tarcza jest ładniej odnowiona niż moja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto kolejna renowacja... sporo różnic - wielkość napisów, odległość pierścienia od krawędzi, podziałka też zmodyfikowana. Ogólnie i tak po ostatniej przygodzie z Atlantickiem mogę być zadowolony.

 

fc3b05840931a6dem.jpg

022c96a33239004bm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro wystawie swojego w całości spec26 szkoda ze nie mogę otworzyć twojej fotki po renowacji wychodzi mi jakiś błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil sorki ale nie wiem czego sie czepiłes tarcza była u pana G.w wa-wie według mnie i wielu na tym forum to najleprzy zakład w tej branży pozd

 

Nie wiem gdzie była ale wygląda gorzej niż przed renowacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto i on szału niema ale jest jaki jest

 

Bardzo ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że zrobić dobrze jest bardzo ciężko.

 

Bardzo prosto tylko trzeba chcieć to zrobić.

Nie wiem co to za zakład który odnawiał tarczę ale jak tak "remontuje" zegarki to lepiej niech wezmą się za malarstwo pokojowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ewa własnie ci pokojowi malarze go robili dlatego jestem zadowolony z ich pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby wymienić wskazówki na właściwe z okresu;

gdyby luma markerów była w odcieniu wypełnienia wskazówek to całość lepiej by się komponowała;

szkoda, że czerwony napis się renowatorowi rozmył

 

ogólnie faktycznie ważne jest tylko czy ten stan akceptujesz, bo zbierając wszystkie sugestie następna renowacja powinna wyjść lepiej - oczywiście zakładając, że renowator będzie słuchał a nie tylko kiwał głową

 

tarcza błyszczy czy matowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

john time tak masz racje ale sporo szukałem takiej wskazowki bo jedna miałem ale lipa nikt mi nie odpowiedział co do tarczy to jest biało srebrny mat a te wskazowki z drugiej strony to ładnie swiecą razem z tarcza w nocy jak uda mi sie zrobic fotke w ciemnosci to wystawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście jednak rażą wskazówki od zdecydowanie nowszego modelu w takim vintage, dlatego też sugerowałbym byś nadal poszukiwał, bo czasem uda się trafić, a jeśli ma to być restauracja to sądzę, że należy dbać o szczegóły;

Oczywiście wartością dodaną jest wówczas, iż nie musisz nikomu tłumaczyć dlaczego taki drobiazg spowodował daleko idącą odmienność od wizerunku stanu oryginalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

jestem świerzak na forum,

chciałbym pomalować/odnowić te koperty stalowe w zegarkach? czym to się robi? gdzie mogę kupić farby?

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

 

1004381g.jpg

 

1004380o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chcesz odrestaurować tarczę?? Oddaj zegarki do zegarmistrza, chyba, że chcesz, żeby spotkał je los podobny do tego obrazu :lol:

 

nieudanarenowacjafresku.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopert się nie maluje :). Należy je oczyścić ze starej warstwy galwanicznej i ponownie pochromowania.

Poszukaj ofert odnawiania kopert na serwisach aukcyjnych, pamiętaj tylko aby dokładnie oglądać zdjęcia. Ważne jest aby osoba restaurująca kopertę nie zniszczyła jej nieodwracalnie, na przykład zaokrąglając ostre w oryginale krawędzie. Koszt kilkadziesiąt, może nawet sto PLN za jedną kopertę.

Edytowane przez mw75

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawela pyta o koperty - nie są stalowe, te które masz można chromować, ale samemu raczej ciężko będzie - o tym gdzie oraz wszelkich wadach i zaletach poczytasz na forum - poszukaj informacji i wtedy pytaj o szczegóły - przy chromowaniu najważniejsze jest przygotowanie kopert do chromowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ostatnia fotka mojego atlantica w ciemnosciach tylko nie piszcie ze krzywo zrobione jest przechylony bo miałem go na rece )

post-59322-0-46030300-1370372893_thumb.jpg

Edytowane przez daniels36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to rzeczywiście usprawiedliwia zegarek, ale za to całą winę ponosi ręka :)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Nie wiem gdzie była ale wygląda gorzej niż przed renowacją.

Mówienie, że tarcza kolegi "daniels36" wygląda gorzej po renowacji, niż przed nią, moim zdaniem nie jest za bardzo w porządku... Chłopak włożył wiele wysiłku i wkładu finansowego, aby uratować i ożywić prawie kompletnego trupa, a spotyka się tutaj z ogniem mało obiektywnej i złośliwej krytyki. Owszem, tarcza może i nie wygląda idealnie, ale która z odnowionych tarcz wygląda idealnie tak jak oryginał? Na pierwszy rzut oka widać też, że zdjęcia są dosyć nieostre, więc moim zdaniem niekoniecznie musi być tak, że czerwony napis "się rozmywa".

Uważam, że zegarek po renowacji wygląda pięknie, a co najważniejsze, to znowu odmierza czas i cieszy swojego właściciela.

post-51429-0-32695100-1372063520_thumb.jpg

post-51429-0-25444200-1372063528_thumb.jpg

Edytowane przez Akwafan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

A oto kolejna renowacja... sporo różnic - wielkość napisów, odległość pierścienia od krawędzi, podziałka też zmodyfikowana. Ogólnie i tak po ostatniej przygodzie z Atlantickiem mogę być zadowolony.

Tutaj, to rzeczywiście renowator dopuścił się profanacji - WSPÓŁCZUJĘ. A mógłbyś nam zdradzić, kto był tym artystą?

post-51429-0-08762700-1372063983_thumb.jpg

post-51429-0-79939500-1372063990.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.