Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Wieś tu nie ma nic do rzeczy. Renowacja a inaczej restauracja to przywrócenie a w skrajnych wypadkach odtworzenie stanu pierwotnego, zatem sądzę, że zmiana koloru jest tak dalece idącą ingerencją, iż powstanie coś całkiem odmiennego. Nie chcę powiedzieć podróbka, bo materiał bazowy będzie oryginalny, ale takie działanie, w moim odczuciu, z przywróceniem dawnej formy będzie niewiele miało wspólnego.

Osobiście tarcze brokatowe jakoś szczególnie mnie również się nie podobają , zresztą malowanki nieszczególnie, ale Ty decydujesz i skoro to Ty płacisz to określ parametry wykonania renowacji. Sfotografować, zrobić plan tarczy z ścisłym określeniem wszystkich odległości i rozmieszczenia poszczególnych elementów. Poprosić o próbki tarcz wykonanych bez brokatu.

.

Czytam ten wątek od dawna i dochodzę do wniosku, że problemem jest często pośpiech. Zarówno u „renowatora” jak i zleceniodawcy. Jeśli ktoś mówi, że coś się „nie da” to dlaczego się z tym godzić, iść dalej, tam gdzie chcą rozmawiać i nie godzić się z fuszerką.

Tarcza z fajnego zegarka, ale źle odtworzona spowoduje, że nie będziesz go chciał dotykać, i tu użyję nie swojego, ale trafnego określenia, nawet kijem zawiniętym w szmatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznan - renowacja tarcz moze nie tania ale bardzo dobra . Albo szukaj tarczy na zatoce .


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda - niezwykle trudne jest połączenie, oczywiście chciałbym, dobrze i niedrogo. Ale rada Sneera wydaje się chyba najsensowniejsza, bo na zatoce sam takie tarcze widywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200-300zl w ta czy w ta to jest bez znaczenia jak by mi na czyms zalezalo! Nie widze narazie potrzeby by szukac tarczy na zatoce, kupilem go za grosiki by sie uczyc ;) a wiec jak sie cos trafi przy okazji to bede myslal! Tak jak pisalem chcialem go umyc wlasnymi silalami ale nie dalo sie, wiec sobie pomyslalem, ze mozna cos pomyslec i ocenic prace polskich renoweratorow! Ale tak jak pisze nigdy w zyciu z brokatem! I dla tego pomyslalem o czarnym ale nie powiedzialem ze to bedzie to na 100%! Postanowilem spytac modrzejszych w temacie i bardziej doswiadczonych zanim poczynie jakies dalsze kroki! Dzieki za rady. 

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co denerwować. Nie miałem zamiaru Cię pouczać a jedynie nakreśliłem swoje zdanie, ale jak widzę przynajmniej w części się zgadzamy. Również nie lubię brokatu i często robię coś dla zyskania doświadczeń B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwy nawet mi przez mysl nie przeszly :) po to pytalem o wasze opinie by podjac dalsze kroki co do pacjenta! Bo juz sie zaczol kurzyc w szufladzie :D Ale jesli ma czekac na przeszczep to niech dalej czeka :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż... tarcza ewidentnie do renowacji, jeśli ma być noszony... Myślę, że fajnie da się ten zegarek wyprowadzić. Pomysł z innym kolorem jest jak dla mnie zbyt ekstremalny, po co?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie powiedziałem ze będzie czarna! Było to zapytanie! Gdyż brokatu bym nie strawil! Dokupić tarcze zawsze można! I będzie oryginałem! Zegarek był kupiony z myślą o testowaniu rożnych metod czyszczeniu takich tarcz! Mydelko nie działa! Wiec chyba ziemniaczka trzeba spróbować ;)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,jak zniwelować nieumiejętną próbę mycia tarczy?[plama przy "6"]

Dodam że zegarek nabyłem w takim staniepost-48316-0-05969800-1383240678_thumb.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek!

 

A to nie było przypadkiem drapane, bo mi tak wygląda.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci wystarczał ten erzac :wacko:

Tarczy jak widać nie starczył. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ruski zegarek nie przetrwal proby spirytusowej to pewnie podrobka ;)

Obawiam sie ze niewiele da sie z tym zrobic. Mozesz delikatnie zmyc tarcze, zeby zniwelowac kontrast ale poprzedniego stanu raczej nie odtworzysz :(

Szkoda, ladny klasyczny zegarek,


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem myć-by zniwelować różnicę,ale bez efektu.

Zresztą patyna na tarczy ładnie się komponuje z kopertą i się podoba ;) -może z jakimiś lakierami spróbować?

 

P.S Celna uwaga -ruski zegarek to i próbę paliwa lotniczego powinien się nie bać..... :D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z jakimiś lakierami spróbować?

 

 

Spróbować możesz. Ja próbowałem wiele razy ;)

Strasznie ciężko dobrać właściwy odcień, no i zrobić tak, żeby nie było widać, to raczej niemożliwe. Może jakiś mocno utalentowany plastyk. Albo plastyczka ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

A wcześniej był to taki ciekawy temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i niecala godzinke jak widze ci to zajelo :) . Teraz pojawia sie dylemat zostawic tak jak jest, czy brnac dalej i odtwarzac, bo baza do popisow plastycznych jest :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z nerwów ;) -tak mnie ta plama drażniła...

Pewnie trzeba będzie zaczekać co się z nią będzie dziać ;) ,jak zle, to malowanko :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co miało się z nią stać to juz sie stało , nie ma na co czekać , indeksy nie powrócą . :)  Temat renowacji tarcz przed i po ,  tego nie można nazwać renowacja tylko zniszczeniem ,czasami myśle żeby utworzyć temat zatytuowany "mogłem nie ruszać " 

 

Współczuje... , tarcza była nawet nawet ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd pokazać co zrobiłem ,ale co tam.....

attachicon.gifw.JPGattachicon.gifwostok.JPG

 

No, teraz jest czysto i schludnie. Po prostu za***iście Ci wyszło ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej jestem w fazie testowania płynu który przyznam sie szczerze robie metodami prób i błędów . Wszystkie proporcje zaczynam notować , na chwilę obecną testuję płyn  który ma za zadanie czyści tarcze zegarków zwłasza perforowane takie jak atlantic z lat 50  ( pierwszy przetestowany ) jak i testy wykonuje na bardzio zniszczonych tarczach radzieckich ( mam ich najwiecej ) . Płyn czysci bezdodytkowo poprzez zanurzenie tarczy w roztworze ( 30 -60 sek ) efekt poniżej . Chcę dobrać proporcje składników tak by nie miały wpływu na napisy  czy nadruki  zanajdujace sie na niej , i odpowiedni czas zanurzenia . Jesli będe pewien ze płyn nie wyrządzi jakiejkolwiek szkody  to podam jak go zrobic , na chwile obecną nie podam nikomu składu  , bo nie chcę by ktoś zniszczył sobie zegarek i mnie o to posądził, sam do końca nie jestem  pewien (  z kilkoma tarczami przesadziłem z mocnym stężeniem ) naszczęscie to ruskie które i tak  były bardzo bardzo zniszczone i szły na straty ) 

 

Przepraszam za pisownie :(

 

Musicie sie uzbroić w cierpliwość 

 

Poniżej pierwsze udane efekty  

 

W chwili kupna .

 

hotx.jpg

 

Pierwszy etap 

 

lia5.jpg

 

Drugi etap czyszczenia płynem, zwróccie uwagę na perforację tarczy  pomiedzy godz 11 a 12  , po drugim zanurzeniu tarczy brud rozpuszczony bez dotykania tarczy .

Ps: przepraszam za sekundnik ,ponioslo mnie :( szukam oryginalnego )

 

ovct.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty wielce zachęcające!

Gdyby Ci się udało taki zajzajer skomponować, byłoby święto w Klubie :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.