Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu IWC i pana "makoki" , mi uzupełniał juz takie braki ( zdjęć nie posiadam niestety ) , więc może z nim to załatw , odnawiałem u niego tarcze i koperty ( mogę wkleić zdjęcia ) , niestety także potwierdzam problemy z termiami ( maks jaki czekałem to 9 tygodni na tarczę, a min 5 dni na kopertę ) i słaby kontakt , ale koles jest dobry i hmmm tani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam koleś jest dobry,długi czas realizacji zlecenia i ciężki kontakt to są jego minusy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejcie coś?

Bona oko to chop 

w szpitalu, wiecie.....


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i wskazówki po renowacji właśnie u Pana "makoki" , tarcza miała wgniota i prawie wszystko pościerane , wskazówki jeszcze większa tragedia ...

post-73155-0-21806100-1413489002_thumb.jpg

 

koperta po renowacji także u "makoki" , tył koperty także świetnie wygląda , ubytki na uszach uzupełnione , koronka także od tego Pana

post-73155-0-27306000-1413489000_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może renowacja tarczy to za duzo powiedziane ale to jest efekt tylko czyszczenia tarczy przez Pana Waldemara P zaprzyjaźnionego zegarmistrz w Olsztynie 

Tarcza była tylko czyszczona nic wiecej ....  na mnie robi wrażenie na żywo wyglada duużo ładniej 

Teraz koperta do zrobienia i koronka .. będzo prawie jak nowy 

Matko dopiero dodanie lumy zauważyłem .. hihi

 
przed
post-71306-0-71567500-1402920031_thumb.jpg
 
po
 

post-71306-0-61668200-1417603271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co  było robione ,pomijająć nałożenie krzywo  nowej lumy na indeksy ? Godzina 14 będzie świecić chyba najjaśniej :)

 

Drogi taki zabieg ?

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem już do Delban, ale i tu dam dla porównania.

 

dq589_delbana-12_001.jpg

 

ho871_delbana-12_002.jpg

 

sn937_delbana-12_003.jpg

 

ow820_delbana-12_004.jpg

 

rs286_delbana-12_005.jpg

 

ey81_delbana-12_006.jpg

 

post-75614-0-54488100-1420203614.jpg

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w takich wypadkach właśnie renowacja jest uzasadniona.

Długo biłem sie z myślami, co z tym fantem zrobić. Założyłem nawet osobny temat na forum. I w końcu decyzja zapadła - całkowita renowacja.

Moim zdaniem wyszło bardzo dobrze. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Głowackich w Warszawie.

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło. Stan zegarków był na tyle fatalny, że tutaj nic się zepsuć nie dało. Włożyłeś trochę serca....i gotówki no i masz zegarek, który spokojnie przetrwa jeszcze kilka pokoleń ;)

 

A to jest jakaś pamiątka rodzinna?

Edytowane przez Buczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to zegarek po moim dziadku. Kupiony w ciężkich czasach za ciężkie pieniądze. Pamiętam doskonale jak dziadek dbał o niego (co widać doskonale po zmytej tarczy :) ). Jest to zegarek, na którym uczyłem się odczytywania czasu jako siuśmajtek :)

Zostaje w rodzinie. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz taki stan, to masz teraz miłą dla oka sztukę, którą możesz założyć na wielkie okazje ;). Ja zegarki pamiątkowe zostawiłem w kiepskim stanie, celowo. Ale to już jest kwestia podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się juz tego tłumaczyć. Zresztą nie widzę potrzeby. Tak jak sam piszesz, jest kwestia podejścia, a moje w tym wypadku było właśnie takie. :)

Pisałem o tym tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/112698-delbana-w-opłakanym-stanie/?fromsearch=1

Pozdrawiam

Arek

 

 

Wyskrobane w Tapatalk


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie oczekuję tłumaczeń przecież ;). Dyskutowaliśmy o tym, zdaje się ;). Wygląda ładniej, to jest obiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nie oczekuję tłumaczeń przecież ;). Dyskutowaliśmy o tym, zdaje się ;). Wygląda ładniej, to jest obiektywne.

Spoko. ;)

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dałeś mu nowe życie i wyszło bardzo ładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Doxa przed i po  :)  nie ruszałem wskazówek , czego teraz trochę żałuje :P

post-73155-0-83995600-1420388639_thumb.jpg

post-73155-0-32709800-1420388641_thumb.jpg

post-73155-0-33338500-1420388642_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę szkoda. Psują nieco efekt. Ale przecież nic straconego. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie odpada, zbyt dużo różnic. Możesz napisać gdzie robiłeś tą renowację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już była dyskusja w tym wątku o renowacji Dox. Tarcz podobnych było kilka, a renowatorzy stosują jeden wzór i stąd te różnice w indeksach, opisie i podziałkach.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.