Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kiedyś, przy okazji renowacji koperty w Chronostarze, zapytałem o czyszczenie tarczy i p. Marcin powiedział, że czyszczenia się nie podejmie. Może to po sawciowym incydencie? ;) Wyobrażam sobie sytuację, że zaczął czyścić i coś źle poszło, więc pomalował, myśląc, że i tak będzie lepiej. Ja wtedy pozostałem przy tarczy oryginalnej, a koperta wyszła bardzo ładnie. :)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ adam4002

O ile rozumiem, to nie jest ten sam zegarek...

 

@ sawcio68

Jak mu poszło? Moim zdaniem - kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobny , ale przed tą jak inny kolega napisał   ( Dziecięcą krucjatą )  trzy następne kolory tarczy, to próba wyjścia z twarzą , ale jak sami widzicie nieudana. Cóż zegarek ktoś powie za 150-300 zł Ale to była pamiątka o czym P. Marcin dobrze wiedział . Mój błąd polegał na tym że wcześniej nie zrobiłem zdjęcia  zegarka przed oddaniem do czyszczenia nie znając wcześniej człowieka.


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobny , ale przed tą jak inny kolega napisał   ( Dziecięcą krucjatą )  trzy następne kolory tarczy, to próba wyjścia z twarzą , ale jak sami widzicie nieudana. Cóż zegarek ktoś powie za 150-300 zł Ale to była pamiątka o czym P. Marcin dobrze wiedział . Mój błąd polegał na tym że wcześniej nie zrobiłem zdjęcia  zegarka przed oddaniem do czyszczenia nie znając wcześniej człowieka.

 

Moim zdaniem tarcza do uratowania, zaden gilosz raczej nie zostal "zdarty" tylko zwyczajnie zalany farbą(ktorą zapewne da sią zmyć!), zielona, jasno-brazowa, a na koniec ciemno-brązowa :D

Pewnie mógłbyś to odkrecic, no ale coz... postanowileś postraszyc Chronostara internetami. Wiec teraz szukaj oryginalnej po giełdach albo cierp :)

Na plus trzeba powiedziec, ze mimo srednich fotek nadruki wydaja sie byc ok. a nalozenie lumy tez wyglada spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że najpierw całość tarczy zostala po miedziowany, potem posrebrzono pierścień indeksów i całość zabezpieczono antykorozyjnie. Taka technologię stosuje Chronos z

Poznania


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tarcza do uratowania, zaden gilosz raczej nie zostal "zdarty" tylko zwyczajnie zalany farbą(ktorą zapewne da sią zmyć!), zielona, jasno-brazowa, a na koniec ciemno-brązowa :D

Pewnie mógłbyś to odkrecic, no ale coz... postanowileś postraszyc Chronostara internetami. Wiec teraz szukaj oryginalnej po giełdach albo cierp :)

Na plus trzeba powiedziec, ze mimo srednich fotek nadruki wydaja sie byc ok. a nalozenie lumy tez wyglada spoko.

Jak widzę ty trzymasz stronę paproka . Ja już odpuściłem , może dlatego żeby krzywda Mu się nie stała . Miał trzy szanse na zrobienie tego dobrze . A jak wyszło każdy widzi . Próbuję oczywiście szukać dawcy , ale to rzadki gilosz . Może w przyszłości pomyślę o Poznaniu lub Warszawie 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę ty trzymasz stronę paproka . Ja już odpuściłem , może dlatego żeby krzywda Mu się nie stała . Miał trzy szanse na zrobienie tego dobrze . A jak wyszło każdy widzi . Próbuję oczywiście szukać dawcy , ale to rzadki gilosz . Może w przyszłości pomyślę o Poznaniu lub Warszawie 

Nie trzymam niczyjej strony, natomiast straszenie człowieka naszym skromnym forum zegarkowym o zasiegu i sile razenia co lepszego nagrobka cmentarnego albo ogloszenia na przystanku autobusowym to lekka komedia plus utrata mozliwosci poprawy/naprawy tarczy.

Podejrzewam, ze my forumowicze nie stanowimy nawet 10% klienteli Chronostara wiec nie dziwi tez jego reakcja na grozby tego rodzaju.

Zastanawia mnie tylko dlaczego kolor zmieniany byl az trzy razy, albo brak komunikacji od samego poczatku, albo Pan Marcin jest daltonistą(mało prawdopodobne).

Dla porzadku dodam, ze nie znam Pana Marcina z Chronostara i nigdy nie robiłem u niego tarczy. Widziałem za to kilka przez niego zrobionych, ktore byly zupełnie przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta tragiczna odyseja została opisana na stronie pokażmy swoje Delbany. Ja zegarek do przeczyszczenia i regulacji dałem do Tempusa . Oni zrobili mechanikę , a tarczę oddali podwykonawcy czyli P. Marcinowi

Nie wiem dlaczego P. Marcin pomalował go na zielono , Tempusowi powiedział że to limitowana wersja . Tempus podał mi w końcu kto jest podwykonawcą i udałem się tam osobiście. Na początku nie straszyłem tylko prosiłem o przywrócenie zegarka do oryginału ( dałem nawet wydrukowane zdjęcie + zdjęcia na e-mail ) następna nieudana malowanka już Mnie trochę wkurzyła i powiem szczerze że nie byłem już grzeczny , ale dałem Mu szansę na poprawienie tego bubla . Jak trzecia malowana tarcza ma się do oryginału sami widzieliście . Jego szczęście że była ze Mną moja połówka, bo by przez jakiś czas nie mógł wykonywać dalszych rekonstrukcji tarcz dla innych.

Wkur.....m się bo zegarek był pamiątkowy i jakiś łach Mi go zniszczył . Też widziałem Jego inne prace , nawet na naszym temacie i były ok. Co do Tempusa zachowali twarz i dostałem przeprosiny i bonusy w postaci ładnych pasków  Nie wiem dlaczego zniszczył Mi zegarek ?. Teraz już mogę pisać o tym spokojnie bo minęło dobrych parę miesięcy . Dlatego mogę teraz poradzić to co radzili Mi inni koledzy . Róbcie zdjęcia tarcz lub całych zegarków szczególnie polecam to kolegom którzy dopiero zaczynają przygodę z zegarkami . Pozdrawiam Sławek z Łodzi


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała ta tragiczna odyseja została opisana na stronie pokażmy swoje Delbany. Ja zegarek do przeczyszczenia i regulacji dałem do Tempusa . Oni zrobili mechanikę , a tarczę oddali podwykonawcy czyli P. Marcinowi

Nie wiem dlaczego P. Marcin pomalował go na zielono , Tempusowi powiedział że to limitowana wersja . Tempus podał mi w końcu kto jest podwykonawcą i udałem się tam osobiście. Na początku nie straszyłem tylko prosiłem o przywrócenie zegarka do oryginału ( dałem nawet wydrukowane zdjęcie + zdjęcia na e-mail ) następna nieudana malowanka już Mnie trochę wkurzyła i powiem szczerze że nie byłem już grzeczny , ale dałem Mu szansę na poprawienie tego bubla . Jak trzecia malowana tarcza ma się do oryginału sami widzieliście . Jego szczęście że była ze Mną moja połówka, bo by przez jakiś czas nie mógł wykonywać dalszych rekonstrukcji tarcz dla innych.

Wkur.....m się bo zegarek był pamiątkowy i jakiś łach Mi go zniszczył . Też widziałem Jego inne prace , nawet na naszym temacie i były ok. Co do Tempusa zachowali twarz i dostałem przeprosiny i bonusy w postaci ładnych pasków  Nie wiem dlaczego zniszczył Mi zegarek ?. Teraz już mogę pisać o tym spokojnie bo minęło dobrych parę miesięcy . Dlatego mogę teraz poradzić to co radzili Mi inni koledzy . Róbcie zdjęcia tarcz lub całych zegarków szczególnie polecam to kolegom którzy dopiero zaczynają przygodę z zegarkami . Pozdrawiam Sławek z Łodzi

 

"na poczatku nie straszylem", "jego szczescie, ze byla ze mna moja polowka" :D I kto teraz odwazy sie wziac od Ciebie zegarek do roboty :D ??

 

a tak calkiem powaznie to powtarzam... tarcza do odratowania, w moim skromnym mniemaniu.

z ciekawosci rozejrzalem sie nawet za takimi zegarkami i cena jednego wbila mnie w fotel, 4,900 dolarow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, ale trochę zagarków już mi odnawiano w Łodzi. W czerwcu byłem w Chronostarze z Certiną - prosiłem o odnowienie taryczy ale o ile przez telefon pan Marcin mówił, że się da, o tyle jak ją zobaczył to powiedział, że się nie podejmie bo efektu jakiego oczekiwałem nie da się w dzisiejszych czasach osiągnąć. Usłyszałem również, że tarcze robią trzy firmy w Polsce (Warszawa, Poznań i on w Łodzi) i że raczej nie mam co liczyć na rzetelne odnowienie - a jednak się udało i to nawet w Łodzi.

Poniżej zdjęcie rzeczonej Certiny.

post-85146-0-90832600-1444485529_thumb.jpg

Edytowane przez sneyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A rzeczona certina jakby tylko po myciu, chyba że to przed renowacją.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest odnowienie , to Ja już raczej się nie będę na tym temacie wypowiadał na temat P. Marcina . Na Naszym temacie o Delbanach koledzy zbieracze amatorzy, lepiej  sobie radzą metodami chałupniczymi z takimi tarczami , niż Ten niby profesjonalista. Metoda kartofelkowa dałaby lepszy efekt , niż te wypociny. Ja za 2-3 tygodnie będę odbierał od Głowackich dwie tarcze Delban . od chronogapha i kostkę , wtedy pozwolę je zaprezentować tutaj do omówienia jak wyszło  Sławek z Łodzi


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i wskazówki są pewnie oryginalne :blink:

i od tego modelu?  ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Liczyłbym na doprecyzowanie wypowiedzi kolegi nowego na forum. Niby w Łodzi robiona ta renowacja, ale z tego, co Kolega sneyp napisał, można zrozumieć, że nie w Chronostarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra, to chyba jednak przed "renowacją".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że koledze Sneyp chodziło o czyszczenie tarczy ( np z plam i brudu ), a nie renowację całej tarczy od nowa 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być taka opcja, ale i ze wskazówkami jest coś nie tak, wygląda jakby jedna była bez wypełnienia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam: jak napisałem Chronostar nie podjął się renowacji! Zdjęcie w tamtym poście miało obrazować jakie trudy miały czekać przed wykonawcą!

1 - indeksy punktowe były "nawiercone" w powłoce tarczy czyli widać było metal tarczy,

2 - indeksy godzinowe naniesione fosforyzującą kiedyś emalią

3 - środek tarczy gładki a pod indeksami pierścień innego odcieniu - innej faktury

 

Poniżej zdjęcie po wykonaniu renowacji u innego zegarmistrza w Łodzi

post-85146-0-83436700-1444504447_thumb.jpg

Edytowane przez sneyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś nas pięknie wmanipulował :D w dywagacje nad tarczą przed renowacją. A tu mamy inne oblicze zegarka. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B. Gdzie Robione?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane do Poznania... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi u Pawła na Placu Słonecznym. Tano nie było ale dał radę  :D Jak dla mnie jedyna różnica to faktura tarczy pod wskazówką sekundnika. W oryginale były centrycznie żłobione kręgi na całej średnicy wgłębienia pod wskazówkę teraz są tylko do pierścienia o innej fakturze (górna część między 40 a 20)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wykonane, jestem pełen podziwu. Osoba która to zrobiła zasługuje na duży szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się jeszcze jednym zegareczkiem, który przeznaczyłem na prezent ale wcześniej oddałem do renowacji. Poniżej zdjęcia przed i po. Osobiście bardziej niż odnowiona w 100% podoba mi się taka tarcza jak na ostatnim zdjęciu w tym poście jednak moja była zbyt bardzo zaniedbana :(

 

post-85146-0-97443000-1444672742.jpg

post-85146-0-33524900-1444672743.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.