Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Koronke renowator dobrał wybornie ale smaczkiem w tym zegarku jest sekundnik omawiany w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tarcza i koperta były faktycznie w kiepskim stanie. Ale wskazówka sekundnika raczej nie od kompletu jest. Jeśli się nie mylę, powinna mieć listek na przeciwwadze. Koperta też robiona na Placu Słonecznym?

 

Tu moja, podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie Plac Słoneczny, renowacja tej Doxy była wykonana jeszcze zanim kupiłem Certinę i zacząłem szukać innego fachowca niż jedyny wówczas mi znany Chronostar. Całość zrobiona właśnie w Chronostarze. Kiedyś kilkukrotnie robiono dla mnie renowacje kopert w różnych miejscach i było tak sobie a w tej Doxie podczas renowacji koperty uszko się urwało :(  Zostało dolutowane bardzo fachowo i wygląda jak nowe. Co do tarcz to ogólnie widziałem kilka zrobionych w Chronostarze (wszystkie "proste" bez fajerwerków, jednolite tła. Jak dla mnie ich renowacja wykonana była ok.) jeśli jesteście zainteresowani jutro mogę jeszcze wstawić fotkę Tissota którego pan Marcin robił dla kolegi. Żeby było jasne: ani nie zniechęcam ani nie zachęcam do korzystania z usług Chronostaru! Pokazuje fotki z renowacji tam przeprowadzonych bo korzystałem z usług akurat tego zakładu - co nie znaczy, że w przyszłości również będę korzystał z ich usług.

Edytowane przez sneyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często widzę Doxy z takimi sekundnikami, albo był to popularny zamiennik, albo ten sekundnikami jest Ok. P.s. Czytałem ten inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed :

 

DSC_2934.JPG?m=1445074691

 

Tarcza warszawska, mam sentyment do tego czasomierza bo to pierwszy jaki kupiłem po tym jak zacząłem interesować sie zegarkami .

 

Znalazłem taką tarczę ( ten model oryginalnie taką powinien mieć )

 

5257505663.jpg?m=1445074690

 

Tarczę oddałem do odmalowania do Baum & Baum w Gdańsku

 

Efekt po jest taki :  ( oryginalną tarczę warszawską sobie zachowałem ) :

 

20151015_143509.jpg?m=1445074686 

 

Koszt to 90zł tarcza i 20zł odnowienie wskazówek ( luma , malowanie sekundnika )

 

Oczywiście sekundnik jest nie ten co trzeba, koronka też. Czcionki nie są takie do końca jak powinny, brakuje  podwójnych kropek nad a , luma powinna być na cyfrach i powinny być one grubsze , pod powiększeniem widać efekt kropkowania jakby sitodruk. etc.

Na żywo całość wygląda jednak schludnie o ile nie patrzy się pod lupą i jestem z efektu zadowolony, szczególnie w tym budżecie. Malowanka i tak nigdy nie będzie egzemplarzem kolekcjonerskim.

Edytowane przez gcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła do domu z dłuższego wyjazdu 

a myślałem, że przepadła z kretesem.

Na co też po cichu liczyłem, 

że miszczowie z firmy G

zaprzepaścili bidaczkę i zgarnę 

"grubą" kasę za dziewkę i straty moralne!

d*pa!

Znaleźli i wróciła łajdaczka z gościnnych

występów na ul. Złotej.

Oczywiście z poprawioną facjatą

o której mowa była w tutejszym miejscu

27 lutego 2014 roczku.

 

Focia 1 : stan w jakim została odziedziczona

Focia 2 : stan po odbiorze z Pięknej od p. Zbigniewa

Focia 3 : odebrana w zeszłym tygodniu od Głowackich. 

post-63153-0-73665700-1445113056_thumb.jpg

post-63153-0-95820900-1445113094.jpg

post-63153-0-64832800-1445113182_thumb.jpg

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No!

Postarali się!

A może tylko odleżała swe u nich?

I nabrała swoistego "rodzaju" patyny.

 

Nawet jak Ty Marek J. Biń,

to potwierdził.

A to przeca ekspert. 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, u mnie zegarki vintage cieszą oko, ale nie rękę, szkoda mi tej lemani nosić....


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Mi szkoda nosić NOS-a, czy zegarki mało używane... Ale cienkie stany czy po renowacji są właśnie do noszenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przyszły dziś tarcze Delban  z Warszawy pokażę je jak wcześniej obiecywałem W kostce na godz 11 ujawniło się małe wybrzuszenie Tarcze nie były robione od nowa , tylko poddane renowacji . Ze względu na stan tarczy kostki przed renowacją mogło Mi to umknąć , ale reszta jest OK. Całość bardzo podoba Mi się szczególnie tarcza chrono . Pan Głowacki obiecał dobrać kolor podkładu , aby wyglądał na lata produkcji ,czyli lata pięćdziesiąte i wywiązał się z tego znakomicie za co SZACUN

Dziś było kiepskie światło , ale mogę zapewnić że obie tarcze są w kolorze leciutkiego beżu . Resztę Sami ocenicie Pozdrawiam Sławek z Łodzi

post-38106-0-35918000-1445366410_thumb.jpeg

post-38106-0-93889400-1445366434_thumb.jpeg

post-38106-0-05115800-1445366453_thumb.jpeg

post-38106-0-10293500-1445366464_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie zrobiona Lemania. Kto ją robił?

Wpisz w google Paweł Kowalczyk zegarmistrz z Łodzi .


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Powiem tak Delbany to jakoś wogóle ładne wychodza z renowacji ja mam też po takowej szkoda że nie mam zdjecia przed , i gdyby nie luma myślał bym że orginal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku bardzo ładnie wygląda, choć nie będę ukrywał, że dla mnie za ładnie ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga też

 

. Co do Delbany Chronograph to nie zgadzam się ze Staszkiem , taki piękny zegarek jest po to żeby go nosić :) , a przy starej tarczy nie można było odczytać godziny , ani w słońcu , ani w cieniu, leżałby w pudełku i tyle :( .To pierwszy zegarek z Mojej kolekcji Delban , który postanowiłem poddać świadomej renowacji tarczy i wskazówek  , oraz kostka , ale Ona była w tez była w tragicznym stanie  Ale ilu ludzi tyle opinii 

post-38106-0-99407500-1446148682_thumb.jpeg

post-38106-0-90971100-1446148705_thumb.jpeg

post-38106-0-40761800-1446148722_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnię kiedyś swoje przekonania, ale nie dzisiaj, kiedy to możemy się cieszyć oglądaniem tak ładnych zegarków.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia, że tak czy siak - zawsze mogę oddać tarczę do renowacji więc dlaczego by nie spróbować jej poczyścić? :)

 

12182313_416733895192801_1424527101_n.jp

Edytowane przez Funky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet że było warto.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.