Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Roznice w napisach i nieregularna "luma" nijak ma sie do powierzchni tarczy, ktora w tym przypadku najprawdopodobniej jest srebrzona, a nie jak sie twierdzi... malowana.

Oczywiscie tarczy w rece nie trzymalem ale wystarczy spojrzec na gilosz, ktory jest dosc wyrazny. Po zalaniu tarczy lakierem czy jakas farba, taki gilosz bylby ledwo widoczny lub w ogole niewidoczny.

Moj wniosek jest taki: tarcza jest po renowacji ale nie jest malowana.

No malowana z pędzla pewnie nie jest, a renowacja polegała na czym mianowicie, wg Ciebie?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie renowacja, a czyszczenie własnoręczne

 

77fd2ad1133a785956e0f050a95db0f4.jpg

 

944d7c6926c17101b16dcddb2d3203c1.jpg

 

8fc6a7ca117c9edee04a9fdd01aa95a7.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie renowacja, a czyszczenie własnoręczne

Świetny efekt, jeżeli nie jest to tajemnicą to czego użyłeś?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tajemnicą.

Nie wiem czy uwierzysz, ale było to czyszczenie mechaniczne :)

Więcej szczegółów tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/126084-DELBANA---dyskusja-og%C3%B3lna/page__view__findpost__p__1640925


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tajemnicą.

Super wyszło. Graty.

Lumę na Indeksach  też czyściłeś tą metodą?

Ile mnie więcej czasu potrzeba na jedną tarczę -wydaje mi się, że to b. delikatna i mozolna robota.

Zabezpieczałeś czymś  po czyszczeniu tarczę?


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lumy bardzo delikatnie ściągnąłem warstewkę brudu. Tarcza zabezpieczona jest werniksem.

 

Cała operacja w tym wypadku nie trwała zbyt długo. Z tego co pamiętam to samo czyszczenie zajęło nie więcej jak 1,5 h

Miałem tarcze, z którymi walczyłem ze 3 h ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Trzeba znaleźć trupka i poćwiczyć. Dzięki za podzielenie się patentem.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga, na którą być może się już natknąłeś...

Nie ma uniwersalnego patentu na wszystkie tarcze. Co na jedną zadziała - innej nie ruszy, a co jednej nie ruszy - inną może zniszczyć. Każda tarcza jest inna i do każdej trzeba indywidualnie podejść. I nie mówię tu o tarczach z różnych modeli zegarków. Możesz mieć dwa identyczne egzemplarze z tego samego modelu a nie zrobisz ich jedną metodą :)

Każda z nich przechowywana była przez lata w innych warunkach. W innych warunkach była również użytkowana, każdy dba inaczej o swój zegarek, dla tego nie ma praktycznie dwóch identycznych. I już nieraz się na tym przejechałem ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to tajemnicą.

Nie wiem czy uwierzysz, ale było to czyszczenie mechaniczne :)

Więcej szczegółów tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/126084-DELBANA---dyskusja-og%C3%B3lna/page__view__findpost__p__1640925

Wielkie dzięki, również za poradnik :). Nigdy bym nie powiedział, że ten efekt otrzymałeś poprzez czyszczenie mechaniczne. 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem mocno pozytywnie zaskoczony ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lestaf,

Fajny Atlantic, tylko dlaczego sekundnik jest od malej Delbany?

@Sleza,

Omege zrobili mi w Poznaniu, ul. Wierzbięcice. Jutro podam zdjecia przed i po.


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było.

 

Witajcie koledzy.

Jakie sugestie co z tym fantem zrobic?

3-6.jpg

A tak jest!!

 

dsc-2364.jpg

 

dsc-2363.jpg

 

dsc-2362.jpg

 

dsc-2361.jpg

 

Chyba warto!! ??☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej pytanie do ciebie. Miałeś białą tarczę a masz czarną. Wszystko kwestia gusty o którym się nie dyskutuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tarcza jest oryginałem z tamtych lat, nie widzę w tym zabiegu niczego złego. W końcu - na przykład - Rolex również oferuje możliwość wymiany cyferblatu na firmowy zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj nie macie racji,  :P

to tylko efekt drucianej szczotki 

tarcza spaliła się ze wstydu. :D

 

A może, to imigrant? :wacko:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił mi się taki Titus. Niestety na pierwszy rzut oka widać że tarcza, choć jest całkowicie czytelna, wymaga mycia. Napisy pod nazwą Titus są kompletne i czytelne, nie udało się tego uchwycić na foto. Mój plan wobec tego zegarka jest następujący:

 

krok 1. Samemu spróbować umyć tarczę (niechętnie bym chciał się tego podejmować)

krok 2. Dać komuś bardziej doświadczonemu z forum do umycia.

 

Jeśli uda się to zrobić, to dalej porządne odnowienie koperty, wskazówek, które są chyba nieoryginalne, przynajmniej godzinowa, dobranie nowej koronki, czyszczenie i........ noszenie. :)

 

Najbardziej martwi mnie stan tarczy. Czy ktoś miał już przyjemność mycia tej tarczy? Jak się zachowuje, na co trzeba uważać?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i ew. namiary na chętnego do umycia tarczy. (oczywiście nie za przysłowiowe piwo) ;)

IMGP5089.jpg

 

IMGP5092.jpg

 

 

 


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobranie nowej koronki

A ta, którą tam masz jest oryginalna, sygnowana?

 

Sam szukam koronki do tego Titusa już kilka lat ;) To jest mod. 2000 jak dobrze patrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest MOD 2000.

 

Nie wiem czy koronka była sygnowana, ta nie jest, poza tym jest mocno wytarta.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej nieoryginalna - bardzo szybko się w tym modelu niszczyły koronki.

Oryginał powinien mieć delikatnie wypukłe logo wieńca jak tutaj:

 

http://vignette3.wikia.nocookie.net/logopedia/images/e/e6/CL319111.jpg/revision/latest?cb=20121226045715

 

Tam koronka poza tym jest wkręcana, bardzo ciężko dobrać odpowiednią.

Ale jakbyś coś znalazł ciekawego to daj proszę znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym zegarku koronka jest na ostatnim miejscu pod względem priorytetów :) .


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym zegarku koronka jest na ostatnim miejscu pod względem priorytetów :) .

 

Wyobrażam sobie :) Natomiast gdybyś gdzieś znalazł oryginalną koronkę to daj znać.

Ten ma wszystko oryginalne oprócz właśnie koronki... Jest podniszczony (szkiełko, koperta) ale nie chce mu wymieniać części na nowe...

 

nqpyc7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna Delbana poszła do czyszczenia tarczy.

Tak na szybko pokaże zdjęcie...

 

xw576_delbana_002.jpg

 

...a więcej fotek i opis jest w temacie dyskusyjnym o Delbanach: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126084-delbana-dyskusja-og%C3%B3lna/page-43?do=findComment&comment=1660419

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak tarcza była czyszczona, to zapraszam do lektury.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna Delbana poszła do czyszczenia tarczy.

Tak na szybko pokaże zdjęcie...

 

...a więcej fotek i opis jest w temacie dyskusyjnym o Delbanach: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/126084-delbana-dyskusja-og%C3%B3lna/page-43?do=findComment&comment=1660419

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć jak tarcza była czyszczona, to zapraszam do lektury.

 

Powinieneś opatentować ten sposób czyszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej kolegów będzie ratować swoje zegarki od zagłady, tym lepiej :D

A pomysł nie jest mój. Okazało się, że już wcześniej był stosowany przez innych w innych modyfikacjach... chociaż o tym nie wiedziałem ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.