Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wyglądają moje doxy po czyszczeniu. a6bd945545eae7617db899c5a0f8717e.jpg0cca19c28170e0dd3404563fc5c45911.jpg57d3cc0b4f1d896079b8869663eaff36.jpgfbec2e2039d718710b75a7128ff6fa57.jpgf3f1649a006ea9565a80600d21a5a3e7.jpgb3953a99442646266270a5ee669e2fc7.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Tissot nie był czyszczony taki został kupiony

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot wyszedł ładnie, Doxy nie koniecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Doxy były w gorszym stanie i nic więcej nie da się zrobić, a malowanki nie wchodzą w grę.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxy słabo się "czyszczą", a pokazana przez @janka jest naprawdę fajna. Tissot z tamtego okresu to inna jakość tarczy. Poza tym bardzo często jest tak, że jeden typ tarczy danej marki da się wyczyścić bardzo ładnie, a przy innym indeksy schodzą przy pierwszym dotyku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym bardzo często jest tak, że jeden typ tarczy danej marki da się wyczyścić bardzo ładnie, a przy innym indeksy schodzą przy pierwszym dotyku.

To święta prawda.

Powiem więcej. Czasem taka sama tarcza w jednym egzemplarzu wyczyści się ładnie a inny egzemplarz poleci. W dużej mierze zależy to od tego w jakich warunkach zegarek pracował przez lata.

 

Wracając do Doxy. To naprawdę piękna, wintydżowa tarcza, z całą swoją długą historią, z całą swoją przeszłością. Ma swój niepowtarzalny charakter. Jest cała równomiernie zestarzała. Nie ma żadnych wielkich odbarwień, czy zabrudzeń.

Ja bym zdecydowanie zostawił! Nie widzę potrzeby czyszczenia. Chyba, że masz dwa identyczne egzemplarze i chcesz poćwiczyć ;)

Innego powodu nie znajduję.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której Doxie teraz piszecie ?? ;)

Tej z kropkami, czy tej bez oznaczenia marki ??

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, a co zrobic z tym syfkiem na brzegu tarczy?, I czy zrobic cos z indeksami I wskazówkami by je troche odswierzyć , tak zeby tarcza nabrała troszke blasku , bo sama tarcze zostawie tak jak jest, a I jeszcze sekundówka , myśle że była jakoś malowana chyba lakierem do paznokci, Jak było w oryginale?

post-69261-0-39123500-1521613383_thumb.jpeg

Edytowane przez janek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekunda powinna być koloru złotego tak jak pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw tak jak jest, a nie jest tragicznie. Fajna tarcza z odrobiną patyny, nic strasznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku malowankę, czyli wg większości zegarek obdarty z historii, nie mniej sam chciałbym mu tą historię nadać :) Tylko pytanie jak będzie się zachowywać tarcza taka malowana tarcza z upływem lat? Ma ktoś doświadczenie z takimi tarczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli zrobił to renomowany zakład to mic się nie będzie działo. Moje najstarsze renowacje w dobrych miejscach jak łódzki Chronostar, mają ponad 10 lat. Wszystko wygląda bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznego na zdjęciach poniżej Varldsmastarura kupiłem za grosze tylko i wyłącznie ze względu na granatowy ring, rzadki napis pod logo oraz z przeznaczeniem do renowacji. Stan zastany po kupnie jest na pierwszej fotografii.

Oddałem go do renowacji do polecanego na Grupie FB Czasoholicy Specjalisty od takich rzeczy. Jakie czynności wykonał? Lista poniżej.

 

1. Skan 1:1 tarczy a następnie szlif do gołego metalu.

2. Anodowanie całej tarczy srebrem.

3. Nałożenie ringu, indeksów i napisów ze skanu w skali 1:1.

4. Pokrycie calości lakierem bezbarwnym.

5. Szlifowanie wskazówek i anodowanie ich na ciemny granat.

6. Nałożenie lumy na wskazówki.

7. Polerowanie koperty.

Całkowity koszt za te czynności - 560 PLN.

 

Zastrzegam, że koronka jest jeszcze nie oryginalna oraz sekundnik które mam i na dniach będą założone. 

 

post-99061-0-31795600-1523955715_thumb.jpg

 

post-99061-0-74979200-1523955731_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda  fajnie .

Ale wydaje mi się ze tarcza powinna mieć kolor biały , a wskazówki powinny być chyba srebrne.

srebrna tarcza , niebieski ring , czarne wskazówki , czerwony sekundnik i zielona luma  daje to trochę po oczach .

I tak się zastanawiam czy jest to renowacja czy odnowienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota z całą pewnością bardzo fachowa i dobrze wykonana.

Ale czy ta tarcza tego wymagała? Była po prostu stara, pokryta patyną i tyle. Nie była tragiczna :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda  fajnie .

Ale wydaje mi się ze tarcza powinna mieć kolor biały , a wskazówki powinny być chyba srebrne.

srebrna tarcza , niebieski ring , czarne wskazówki , czerwony sekundnik i zielona luma  daje to trochę po oczach .

I tak się zastanawiam czy jest to renowacja czy odnowienie .

Na focie kolory są troszkę przekłamane. I tak:

- tarcza jest w kolorze białym;

- wskazówki są oksydowane ( nie malowane ) na granatowo w takim samym kolorze jak ring;

- sekundniki w tych Varldsach były ZAWSZE czerwone;

- luma na indeksach i wskazówkach jest w kolorze białym, a że świeci na zielono to jak ma świecić?

I na koniec uważam, że to jest totalna renowacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Oddałem go do renowacji do polecanego na Grupie FB Czasoholicy Specjalisty od takich rzeczy.

(...)

 

Czyli do kogo, jeśli można wiedzieć? Pytam, bo w pudełku czeka rzadka Doxa Grafic i nie wiem, komu ją dać do renowacji cyferblatu, żeby nie schrzanił zegarka...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda po renowacji szukam indetycznej tarczy do mojego Atlantica.A propo mam pytanie czy tarcza zrobiona na wzór orygonału znacząco sie różni wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda po renowacji szukam indetycznej tarczy do mojego Atlantica.A propo mam pytanie czy tarcza zrobiona na wzór oryginału znacząco sie różni wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób, ja jak najbardziej polecam. Jeśli masz sentyment to warto. Jeśli nie musi być na wczoraj, to powoli kompletuj o brakujące elementy. Tarcza używka, wskazówki też, jak będą bardzo zmęczone to do renowacji. No i koperta do chromowania. A efekt końcowy mocno ucieszy. Ja jak dostaje Sikora po "pielęgnacji" to mam taki

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

Taką będe wstawiał.

post-103254-0-95560500-1524657612_thumb.jpg

Edytowane przez Miłosz Pakulski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tarcza

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

witam mam pytanie czy znajde tutaj godnego polecenia fachowca do odnowienia tarczy do omegi (posiada odpryski) i jaki mniej wiecej moze byc koszt takiej uslugi. z gory dziekuje i pozdrawiam

post-46659-0-42942600-1525622549_thumb.jpg

post-46659-0-00717700-1525622558_thumb.jpg

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy znajde tutaj godnego polecenia fachowca do odnowienia tarczy do omegi (posiada odpryski) i jaki mniej wiecej moze byc koszt takiej uslugi. z gory dziekuje i pozdrawiam

 

dobierz kolor farby pędzel 10/0 i uzupełnij ubytki będziesz miał oryginalna tablice nadal 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam do renowacji starego Atlantica. Z dobre 15 lat leżał w szufladzie. Do wstawienia nowe szklo, pasek.

Koperta do polerki i uzupelnienia delikatnych ubytkow. Wskazowki do renowacji. Chcialbym dac tarcze do pomalowania(napisy juz starte). Mechanizm odziwo chodzi, ale czyszczenie, przeglad niezbedne.

Czy znajde kogos godnego zaufania w okolicach Leszna? Poznan, Wroclaw?

post-104655-0-95659800-1525902293_thumb.jpeg

post-104655-0-72431000-1525902309_thumb.jpeg

Edytowane przez SałataP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wszystko jak jest ...ma to swój urok tylko pasek i szkło wymień...a co polerki koperty nie rob tego bo chrom zetrzesz to nie stal...zostaw kopertę w spokoju

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.