Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Głowaccy zdecydowanie lepiej robią koperty.

Chyba, że się zesrao...


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałbym odnowić rodzinny zegarek. Myślę, że sama tarcza nie wymaga renowacji i wystarczy tylko mycie. Wskazówki trochę gorzej. Natomiast szkło i koperta są dość mocno zmęczone. Poza tym sam mechanizm też wymaga naprawy. Komu powierzyć taka pracę? Najlepiej z okolic Poznania lub Łodzi. Zależy mi na jak najlepszym efekcie. Koszty schodzą na drugi plan.

 

post-99519-0-34918300-1541751902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Koledzy, chciałbym odnowić rodzinny zegarek. Myślę, że sama tarcza nie wymaga renowacji i wystarczy tylko mycie. Wskazówki trochę gorzej. Natomiast szkło i koperta są dość mocno zmęczone. Poza tym sam mechanizm też wymaga naprawy. Komu powierzyć taka pracę? Najlepiej z okolic Poznania lub Łodzi. Zależy mi na jak najlepszym efekcie. Koszty schodzą na drugi plan.

 

attachicon.gifGala_01.JPG

 

 

Bardzo ładny zegarek, nie jest aż tak bardzo zmęczony. Spróbuj własnymi siłami. Poszukaj na forum szmatek CapeCod od Jaszczura (chyba) wypolerujesz nimi całą kopertę, łącznie ze szkłem a jak nie znajdziesz spróbuj z marketu aluchrom od K2 za 8 zł, wiele osób go używa do polerowania chromu i stali w zegarkach (nawet szkło da radę nim pyknąć). 

 

ale jeżeli jak dobrze widzę na kopercie jest szlif słoneczny to jest większy problem bo trzeba go spolerować i odtworzyć a to już wyższa szkoła jady, mi nigdy ładnie to nie wyszło. Ktoś pokazywał na forum renowacje kopert ze szlifem słonecznym z bardzo dobrym rezultatem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co odnawiać... tarcza w dobrym stanie, wskazówek szkoda ruszać, nikt Ci nie dobierze lumy w tym kolorze, a ta trzyma sie świetnie i koresponduje z indeksami na tarczy. Polerka/wymiana szkła może poprawić odbiór zegarka, koperta jest prawdopodobnie chromowana, wiec jeśli jest mocno zniszczona pozostaje nałożenie nowego chromu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem vintagowego Ulysse Nardina.

 

c7546f8e02289e5a1f5c3190702cb87d.jpg8402f757fb0f1acf85f462bc334658ba.jpg

 

Czy tej tarczy da się jakoś pomóc?

Edytowane przez devnull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalu juz nie odzyskasz, ale mozna ja przemalowac na dowolny sposob :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaleźć pierwowzór i pomalować na nowo zgodnie zw sztuką..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaleźć pierwowzór i pomalować na nowo zgodnie zw sztuką..... 

Czy ktoś z tu obecnych mógłby się tego podjąć lub ewentualnie czy kogoś moglibyście polecić? Gdzie szukać pierwowzoru? Numery z dekla i mechanizmu (243174, 548136, F5679) nie zwracają żadnych wyników w Google. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil renowacje u niemieckiego clausemanna i ma do pokazania ich osiagniecia? Duzo tez w kuluarach slyszalem o Andrzeju W. z Warszawy , ale nie moge dokopac sie do prac ktore wykonal.( opinie same pozytywne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil renowacje u niemieckiego clausemanna i ma do pokazania ich osiagniecia? Duzo tez w kuluarach slyszalem o Andrzeju W. z Warszawy , ale nie moge dokopac sie do prac ktore wykonal.( opinie same pozytywne)

 

Rozumiem ze chodzi ci o Jürgena Causemann. Ja robilem kiedys u niego IWC. 

post-62423-0-82310700-1542214845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, machnalem literowke, jaka procedura , musisz dawac im wzory czy sami maja baze?( IWC wyglada prawie jak moj nie odnawiany co 60 lat w sejfie przelezal..)Rozumiem ze ogolnie jestes zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, machnalem literowke, jaka procedura , musisz dawac im wzory czy sami maja baze?( IWC wyglada prawie jak moj nie odnawiany co 60 lat w sejfie przelezal..)Rozumiem ze ogolnie jestes zadowolony?

Tarcza która wysłałem nie była w tragicznym stanie także wiedział co ma zrobić i w jakich kolorach. Ja byłem na początku zadowolony ale po pewnym czasie świadomość ze nie jest to oryginalna tarcza przeważyła i sprzedałem zegarek. Czasami żałuje ale przynajmniej mam teraz ponownie kolejny cel do szukania tylko w lepszym stanie. :)

 

ffcacfaac0aa1a51082a1205f2c8c8c6.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Tylko można zazdrościć. Tez mechanizm c83?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Tylko można zazdrościć. Tez mechanizm c83?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak.Calkowicie, poza ukrecona dawno temu koronka ktora mam oryginalny. Lezakowal ostatnie pol wieku (1941)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

ksylo1, dnia 13 List 2018 - 00:22, napisał:snapback.png

znaleźć pierwowzór i pomalować na nowo zgodnie zw sztuką..... 

Czy ktoś z tu obecnych mógłby się tego podjąć lub ewentualnie czy kogoś moglibyście polecić? Gdzie szukać pierwowzoru? Numery z dekla i mechanizmu (243174, 548136, F5679) nie zwracają żadnych wyników w Google. 
 
 
 szukanie w sieci dobrych zdjęć takiego samego modelu....

w Polsce perfekcyjnie nikt Ci tarczy nie zrobi... ale są zakłady, którym udaje sie zrobić czasami fajne realizacje, np. Poznań. 


Rozumiem ze chodzi ci o Jürgena Causemann. Ja robilem kiedys u niego IWC. 

 

niestety renowacja pozostawia troszkę do życzenia.... ale okaz bardzo ładny. 

Edytowane przez ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksylo1, dnia 13 List 2018 - 00:22,

 

 

niestety renowacja pozostawia troszkę do życzenia.... ale okaz bardzo ładny.

A co dokładnie nie pasuje w tej renowacji? Może jakieś szczegóły?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę słabe zdjęcie by dokładnie analizować, ale na pierwszy rzut, indeksy godzinowe pomalowane tylko od frontu i zupełnie nie odwzorowane indeksy sekundnika (brak okręgów łączących indeksy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę słabe zdjęcie by dokładnie analizować, ale na pierwszy rzut, indeksy godzinowe pomalowane tylko od frontu i zupełnie nie odwzorowane indeksy sekundnika (brak okręgów łączących indeksy). 

Nie wspominając o tym iż metalowe okrągłe indeksy minutowe całkiem zniknęły,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominając o tym iż metalowe okrągłe indeksy minutowe całkiem zniknęły,

Powiem tak. Jedynie do czego można sie doczepić to brak okręgu łączącego indeksy sekundnika. I był to powód dla którego zegarek sprzedałem. Pozostałe rzeczy to już szukanie na sile czegoś żeby sie przyczepić. Nie wspomnę już o ostatnim komentarzu bo nawet osoba z duza wada wzroku zauważy te metalowe indeksy. A tak dla ścisłości to zdjęcie przed jest bez szkła dlatego widać wyraźniej te metalowe indeksy, a zdjęcie po jest z założonym szkłem które akurat w tamtym miejscu jest zagięte i  zniekształca zdjęcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę kreski minutowe grubsze i chudsze, ale ja stary jestem i dobrze nie widzę.

Jeśli kolega uznał że się czepiam to przepraszam, ale myślałem że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Jeśli tak nie jest to proszę nie pokazywać zdjęć na forach publicznych.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę kreski minutowe grubsze i chudsze, ale ja stary jestem i dobrze nie widzę.

Jeśli kolega uznał że się czepiam to przepraszam, ale myślałem że prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Jeśli tak nie jest to proszę nie pokazywać zdjęć na forach publicznych.

pozdrawiam

Dobrze widzisz bo co 5 minut jest większa kropka ale tak tez było w oryginale.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia macie takie tarcze ktore sa na pograniczu do renowacji ale jeszcze mozna by sprobowac cos w nich zrobic.
Mam przekonanie ze nic nie zastapi oryginalu, jednak z drugiej strony brud i osad psuja mi przyjemnosc obcowania z wyremontowanym zegarkiem.Kusi mnie idea pogadania z konserwarorem zabytkow, obrazow, kims kto w przeciwienstwie do oslawionego Ks. Rozuma ma w tej materii jakies doswiadczenie.Probowaliscie tej drogi?post-105813-0-18148200-1542645576_thumb.jpg
Np taki..na zdjeciu wyglada super, ale w innym swietle juz nie jest tak dobrze

Edytowane przez molar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos robil renowacje u niemieckiego clausemanna i ma do pokazania ich osiagniecia? Duzo tez w kuluarach slyszalem o Andrzeju W. z Warszawy , ale nie moge dokopac sie do prac ktore wykonal.( opinie same pozytywne)

 

Jeżeli nie zależy ci aż tak bardzo na czasie to w okolicy świąt będę mógł pokazać efekty pracy pana Andrzeja. Właśnie oddałem swojego IWC do renowacji, stan zły. Do tej pory tarcza wyglądała tak:

 

<a> href=https://zapodaj.net/845f9d738fdb6.jpg.html>20181110_134053.jpg</a>

Edytowane przez KamilKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy ci aż tak bardzo na czasie to w okolicy świąt będę mógł pokazać efekty pracy pana Andrzeja. Właśnie oddałem swojego IWC do renowacji, stan zły. Do tej pory tarcza wyglądała tak:

 

<a> href=https://zapodaj.net/845f9d738fdb6.jpg.html>20181110_134053.jpg</a>

super.czekam wiec, a przy okazji jesli mozesz to poprosze namiary na p.Andrzeja na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.