Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, wygląda świetnie! :)

I do tego fajny pasek (gdzie można taki nabyć?).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 20:31, Walter_87 napisał:

Faktycznie, wygląda świetnie! :)

I do tego fajny pasek (gdzie można taki nabyć?).

pasek nie wiem gdzie można nabyć   

leżał u mnie jakiś czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam na mój  nowy temat  zawiany z  cyferblatami 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zleciłem wykonanie renowacji wskazówek i wypełnienie lumą w mojej Antimie. Tarczy nie mam na razie ochoty ruszać - nie jest w złym stanie, poza tym boję się wrażenia, że to nie byłby już ten sam zegarek.

Poniżej zdjęcia przed i po operacji:

 

 

antima2.jpg

antima_renowacja.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co renowacja wskazówek? Przecież to tylko luma, prawdopodobnie trytowa lub radowa (raczej radowa) wykwitła solą. Wystarczyło oczyścić i nałożyć nową lumę, a jeśli dorwałby się do tego uzdolniony człowiek, to nawet zebrałby warstwę starej lumy tak, że cześć by została w szczelinach, a na powierzchni wskazówek już nie. To trudne, bo te wykwity są twarde, a luma krucha, ale jak się podmaluje od spodu szelakiem (niech mnie fachowcy poprawią, jeśli to nie o szelak chodzi) to powinno się udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jest tak jak piszesz w pierwszej części zdania - wskazówki zostały oczyszczone i nałożono nową lumę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MadGravediGGer77 napisał:

Prezentuje się naprawdę dostojnie.

Nie ruszaj tarczy!

Nie ruszę :) Zresztą, o dziwo, zegarmistrz też zasugerował, by tego nie robić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pan_kaminski napisał:

Tzn. jest tak jak piszesz w pierwszej części zdania - wskazówki zostały oczyszczone i nałożono nową lumę.

Uff, chociaż tyle, że wskazówki uratowałeś. Poszukaj kogoś, kto umie zrobić lumę w kolorze pasującym do punktów na tarczy. Powinna być ciemna, prawie czarna ale wpadająca w zielonkawy odcień, taki nawet ciut szary. Mnie się to kiedyś udało. Zmieszałem oryginalną radową lumę ze starą, utlenioną zebaraną ze wskazówek i wyszło prawie idealnie. Jak poszukasz na eBay, to czasem można jeszcze dostać oryginalną starą lumę radową albo w takiej paście woskowej, albo w zestawach do mieszania. W efekcie będzie jak w oryginale, świeci ale słabo i brzęczy na liczniku i odbarwia papier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, renqien napisał:

i brzęczy na liczniku i odbarwia papier

Hehehehe, brzmi jak życie na krawędzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed

IMG_20201020_094655_copy_691x461.jpg.c91c33cf9bab689b209101a64fa1c7c2.jpg

 

i po renowacji

IMG_20201020_094117_copy_598x796.thumb.jpg.b40f75e8559ed90c4fa05d7157a6ec3f.jpg

 

Efekt tarczy zawdzięczam Panu Andrzejowi, który moim zdaniem sprawił się znakomicie. Czy było warto - dla mnie tak, bo zegarek w ostateczne wersji wygląda świetnie, a przedtem niechętnie był noszony, ale wiadomo, że każdy ma swoje zdanie na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyszło.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ICE czy ta tarcza jest srebrzona czy malowana ?  Czy pisząc o Panu Andrzeju miałeś na myśli p. Wojenkę ?

 

Fajnie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zmienionymi indeksami minutowymi może być. Ale ta zmiana jak dla mnie spowodowała że to już nie ta sama tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 18:45, mroova napisał:

@ICE Czy pisząc o Panu Andrzeju miałeś na myśli p. Wojenkę ?

Tak. 

W dniu 29.10.2020 o 18:45, mroova napisał:

@ICE czy ta tarcza jest srebrzona czy malowana ?

Z informacji jaką otrzymałem, to był a srebrzona. 

W dniu 30.10.2020 o 07:03, puma napisał:

Poza zmienionymi indeksami minutowymi może być. Ale ta zmiana jak dla mnie spowodowała że to już nie ta sama tarcza.

Jeśli w tym poście chodzi o moją Ruhlę, to w niej żadne indeksy nie były zmieniane. Te małe kropki są takie same, tylko na tarczy przed renowacją wydają się bardziej czytelne, ponieważ tarcza była ciemno szara i matowa, a obecnie przy jasnej i błyszczącej tarczy wydają się mniejsze i mniej widoczne. A te "większe" okrągłe za indeksami godzinowymi to jest luma, którą sam nakładałem, ponieważ chciałem sprawdzić jak to wyjdzie. A wiedząc, że i tak oddam ją do renowacji to mógłem spróbować nic nie ryzykując.

W dniu 29.10.2020 o 18:45, mroova napisał:

@ICEa

 

W dniu 29.10.2020 o 18:45, mroova napisał:

 

W dniu 30.10.2020 o 07:03, puma napisał:

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksy nie były zmieniane, tylko polerowane. Trochę się zaokrągliły na kantach, ale tego nie da się uniknąć. Po prostu inny proces obróbki tarczy niż fabryczny. Podobnie z napisami. Są nieco grubsze, tego chyba nie da się uniknąć przy odtwarzaniu rzemieślniczym. I tak, na tle rzemieślników z innych krajów jesteśmy w czołówce, przynajmniej kilku naszych "renowatorów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Czy w moim zegarku Titus Geneve możliwa jest renowacja tarczy (czyszczenie tego nalotu wokół indeksów) bez zdzierania wszystkiego i malowania od nowa? W (teoretycznie) najlepszym zakładzie zegarmistrzowskim we Wrocławiu tak mi powiedziano - trzeba wszystko usunąć (logo, indeksy itd.) i zrobić zupełnie od nowa. Nie chcę malowanki, tym bardziej, że całość, prócz przestrzeni w okolicach indeksów jest ok. Dajcie proszę znać, będę wdzięczny.

20201217_100126.jpg

20201217_100208.jpg

20201217_100216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak zostawił. To nie nalot brudu, jak się często zdarza, lecz odbarwienie powstałe na skutek długotrwałego narażenia na promieniowanie z farby, którą zrobiono indeksy - zawiera jakiś izotop (pewnie rad).  Oznacza to, że zegarek jest całkowicie oryginalny i tarcza jest nieodnawiana. 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pan_kaminski napisał:

Dzień dobry. Mam pytanie do bardziej doświadczonych. Czy w moim zegarku Titus Geneve możliwa jest renowacja tarczy (czyszczenie tego nalotu wokół indeksów) bez zdzierania wszystkiego i malowania od nowa? W (teoretycznie) najlepszym zakładzie zegarmistrzowskim we Wrocławiu tak mi powiedziano - trzeba wszystko usunąć (logo, indeksy itd.) i zrobić zupełnie od nowa. Nie chcę malowanki, tym bardziej, że całość, prócz przestrzeni w okolicach indeksów jest ok. Dajcie proszę znać, będę wdzięczny.

20201217_100126.jpg

20201217_100208.jpg

20201217_100216.jpg

Witam. 

co to za zakład we Wrocławiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz cokolwiek zrobić to ja bym tylko delikatnie przedmuchał tarczę i prysnął delikatnie lakierem bezbarwnym. Może to pomoże i znikną ślady na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym lakierem to niezbyt dobry pomysł, bo po pierwsze bez odtłuszczenia lakier będzie się łuszczył po czasie, po drugie powierzchnia jest  nierównomierna i efekt będzie marny i po trzecie takiej próby nie da się cofnąć bez śladów.

Jedyne czego można spróbować bez większego ryzyka to moczenie w wodzie z szarym mydłem. Z dużym przawdopodobieństwem luma na indeksach trochę się oczyści a ślady wokół indeksów mogą stać się mniej widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje sposoby. Dobrze jest je poznać 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować delikatnie natłuścić olejkiem maszynowym jeśli efekt będzie mizerny to umyć płynem do szyb...

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.