Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Miromat!!! mam tyle egzemplarzy do odrestaurowania że ta Omega poczeka jeszcze troszkę na swoja kolej :). Nie przeszkadza mi brak napisu, gdyby jednak znaczek Omegi był nanoszony razem z napisami i zszedłby razem z napisem to wtedy nie zniósłbym takich efektów mycia , a tak tarcza jest sygnowana :) i na obecna chwilę musi tak zostać, na pierwszym miejscu jest pasówka Omegi,która czeka na nowa tarczę, później pasówka Doxy która czeka na tarczę od Kaido2 itd. a sam wiesz jak jest z kasą to nie manna z nieba nie leci :). Kto jak kto ale Ty zrozumiesz to chyba najlepiej :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary a czym Ty myłeś tarczę, że jest taka śnieżno biała ? Cilit kamień i rdza? :)

 

Bardzo fajny efekt i jak nie śpieszy się to nie przejmowałbym się brakiem napisu, i tak wygląda świetnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary a czym Ty myłeś tarczę, że jest taka śnieżno biała ? Cilit kamień i rdza? :)

 

Bardzo fajny efekt i jak nie śpieszy się to nie przejmowałbym się brakiem napisu, i tak wygląda świetnie!

 

Dzięki!!! waciki do uszu i mydełko dove :) jednak po myciu zostają smugi pod mydle, trzeba dobrze wyciskać nowy wacik i wilgotnym przecierać do zaniku smug.Najlepiej używać kilku wacików na zmianę :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tutaj wstawie zdjecie renowacji mojego Tissota B)

 

post-31292-0-84222100-1331804928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-2541-0-89058500-1331808216.jpg Edytowane przez sanka

Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-4145-0-86225000-1331808884.jpg<

post-4145-0-71743000-1331808883.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie gdzie można dokonać renowacji we Wrocławiu?

na razie sam boję się jeszcze otwierać zegarki... nie czuję się kompetentny


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podpowie gdzie można dokonać renowacji we Wrocławiu?

na razie sam boję się jeszcze otwierać zegarki... nie czuję się kompetentny

 

We Wrocławiu właściwie nie odnawiaja tylko wysyłają a do tego wysoko się cenią. Jeśli chcesz odnowić kopertę lub tarczę to proponuje samemu wsłać np. do Chronostaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może popytaj tu i tam (Łódź, Poznań, Warszawa) czy nie zrobili na Twojej tarczy by samego napisu. To jest chyba najmniejszy problem w procesie renowacji tarczy.

 

Moja Omega przeszła trzy fazy:

 

oryginalny wygląd

 

omega-przed-myciem.jpg

 

 

po myciu

 

omega-po-myciu..jpg

 

i po renowacji

 

omega-nowa.jpg

 

 

jak widać napis jest stosunkowo prostą rzeczą, jeśli ma się odpowiedni szablon i narzędzia.

 

 

 

 

 

pzdr

MM

 

 

 

Niestety na moje oko czcionka się różni od oryginału.

 

puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na moje oko czcionka się różni od oryginału.

 

puma

 

Niestety było tu już wiele razy mówione, że zakłady używają różnych szablonów i czcionek i nie są w stanie odnowić i odrestaurować każdy, nawet najdrobniejszy detal, ponieważ zegarków i firm było całe mnóstwo a firm zajmujących się renowacja jest jak na lekarstwo. Dlatego trzeba się kontaktować mailować wypracowywać kompromis no i niestety każda tarcza po renowacji będzie w jakimś tam stopniu odbiegać od oryginału dlatego też bardzo często w przypadku dobrze zachowanych, czytelnych i w miarę przejrzystych tarcz odradza się renowację tym samym ratując oryginał. Jeżeli ktoś mimo wszystko decyduje się na renowację i ogląda tarcze pod lupą doszukując się każdej różnicy sam szarpie swoje nerwy. Nie bronie tu firm bo sam wysyłam bardzo zniszczone tarcze do renowacji jednak trzeba umieć odfiltrować firmy, które robią to w miarę przyzwoicie stąd zamysł pomysłodawcy tematu aby opisywać w jakim miejscu tarcza została wykonana i jaki był tego koszt. Aby każdy potencjalny zdecydowany na renowacje mógł sam wybrać z kim chce współpracować (jaką firmą ) co do danego modelu tarczy :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Niestety na moje oko czcionka się różni od oryginału.

 

Zgadza sie, czcionki pochodza z kieszonkowej omegi z lat 30-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mimo wszystko decyduje się na renowację i ogląda tarcze pod lupą doszukując się każdej różnicy sam szarpie swoje nerwy.

 

 

Masz rację, gdybym przy każdym odnowionym zegarku katował się z lupą i szukał szczegółów jak w gazetowych zagadkach typu "znajdź 5 szczegółów którymi różnią się rysunki" to szybko nabawił bym się nerwicy.

 

A tak podchodzę do tego na luzie, bo i tak zegarki odnowione podobają mi się bardziej od tym sprzed renowacji, może oryginalnych, ale niekiedy już mało czytelnych.

 

Zawsze można też polować na trupka z ładną tarczą i w przyszłości zrobić podmiankę.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-29151-0-92594000-1331810046.jpg<

post-29151-0-54367300-1331810045.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł super, prośba do wszystkich - podawajcie miejsca wykonania renowacji i ew. ceny. Była już mowa o tym na początku tego tematu i doszliśmy wtedy do wniosku że nie będzie to reklamą a i inni forumowicze będą mieli większą jasność co do wyboru miejsca.

 

 

Widać tego nie doczytałem, chyba bardziej skupiłem się na oglądaniu fotek niż zagłębianiu się w tekst ;)

 

Arsenal robiony był w Wawie u Głowackich, renowacja przeprowadzona w 2009r, na kwicie mam napisane że prace objęły następujące obszary:

gruntowny przegląd

regulacja

koronka

szkło

teleskopy

cyferblat

wskazówki + sekundnik

uszczelka

 

Prace zostały przeprowadzone w ciągu miesiąca, cena końcowa to 465pln.

Edytowane przez Yelon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32366-0-89273000-1331820181.jpg<

post-32366-0-13069500-1331820176.jpg

post-32366-0-47078300-1331820177.jpg

post-32366-0-92860700-1331820179.jpg

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, jak odnawiacz z Chronostara najpierw zobaczył, jak powinna wyglądać tarcza Constellation, a dopiero potem wziął się za odnawianie. Niestety, w tym przypadku "odnawianie" bije po oczach :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety .

Edytowane przez sleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądając te renowacje rzuca się w oczy to, że chronostar wrzuca chyba tą samą farbę na tarczę czy to Omegi czy zwykłej Doxy, nie bacząc na to jak tarcza powinna się prezentować oryginalnie... Przykro mi, że aż tak Ci sparatczyli zegarek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf jak możesz napisz gdzie robiona renowacja i jakie koszty. Myślę, że to istotna informacja dla potencjalnych zainteresowanych renowacją tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz efekt tej renowacji? Ta informacja miałaby służyć reklamie czy ku przestrodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie najlepiej robią tarcze Omeg?Czy ktoś sie w tym specjalizuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.