Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem w tym linku odpowiedzi na moje pytanie, ale niech tam...

Renowacja robiona była w Baum&Baum w Gdańsku, koszt 100 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do decyzji moderatora zostawiam, czy można podawać miejsca, gdzie się robiło renowację. Osobiście uważam że nie zaszkodziło by to. Wprawdzie byłaby to reklama dla tych firm, ale jednocześnie całkowicie neutralna i konstruktywna ocena ich prac przez użytkowników forum KMZiZ.

Mogli by wtedy podjąć decyzję czy i gdzie w ogóle oddać tarczę. Jeżeli oni (firmy renowacyjne) czytają to forum, to myślę że zależy im, aby efekty ich działania były jak najlepsze.

 

Pokazujcie efekty odświeżania swoich zegarków. Im więcej ich zobaczymy, tym bardziej wyrobimy sobie zdanie na temat tak kontrowersyjny, jakim jest renowacja tarcz.

 

ze strony moderatorów jak widać nie było sprzeciwów...

 

a efekt ocenie właśnie po zdjęciu "przed" i "po"

Edytowane przez ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie ciekawiła ocena rezultatu renowacji, a nie etyczny skutek ujawnienia nazwy salonu.

 

a efekt ocenie właśnie po zdjęciu "przed" i "po"

 

Przecież wkleiłem zdjęcia na poprzedniej stronie...

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-684-0-46586600-1331821112.jpg<

post-684-0-80382600-1331821110.jpg


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem w tym linku odpowiedzi na moje pytanie, ale niech tam...

Renowacja robiona była w Baum&Baum w Gdańsku, koszt 100 zł

Witam!

Czy mógłby mi Pan odpowiedzieć, czy długo trwała ta renowacja?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Pan? Tu nie ma Panów, Ja jestem Lestaf, a Ty Mauzer :) Na odbiór zegarka czekałem miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja Rakiety:

 

1. p. Rosiak, Wawa, ul. Ząbkowska, 100zł:

- przegląd i smarowanie

- wymiana koronki

- wymiana szkiełka

- wymiana paska

- regulacja

 

2. Głowaccy, Wawa, ul. Złota, 230zł:

- wymiana szkiełka na bardziej płaskie (25zł)

- wymiana paska na prawdziwą jaszczurkę (80zł)

- całkowita renowacja tarczy (125zł)

 

Całość wyniosła 330zł

 

Wszystko w sumie trwało 1,5 miesiąca.

 

przed:

 

61294860.jpg

 

po:

 

post-33863-0-08280000-1331823384.jpg

 

A TU więcej zdjęć także szczegółowych >klik<.

 

Pierwszy raz zrobiłem taki reanimację i ogólnie, czy jestem zadowolony: tak. Czy bym się drugi raz zdecydował znając rezultat: nie. Po wymianie szkiełka i na dobrym pasku Rakieta wyglądała już nieźle, tarcza wcale nie była taka zjechana, bardziej przypominała pamiątkę w stylu Vintage, lekko jednak nie przesadnie naznaczoną zębem czasu. No ale... jak już postanowiłem odnowić całkowicie, tak też zrobiłem.

 

Co do samej renowacji tarczy: jeżeli chodzi o napisy to wyszło świetnie, to co widać w powiększeniu makro, takie białe kropki, jest w ogóle niewidoczne gołym okiem, a krój czcionki jest ostry, wyszedł jak oryginalny. Jedynie nie odpowiadają mi cyfry godzinowe, w oryginale były tak jakby też złocone a ich brzegi ostre kanciaste, może po oczyszczeniu powierzchni tak się zaokrągliły, a po malowaniu ich barwa nie jest już taka żółta jak złocenie koperty.

 

Wskazówek i koperty która była/jest w dobrym stanie, nie odnawiałem by nie pozbawić ich cennych mikronów :)

 

Pan Rosiak wg mnie niepotrzebnie wymieniał koronkę (zorientowałem się dopiero niedawno), bo chciałem Rakietę zbliżyć jak najbardziej do oryginału w stanie NOS, i dlatego też wymieniałem dwa razy szkło by była jak najbardziej płaska (teraz grubość ze szkiełkiem wynosi 7mm).

 

Na zakończenie dodam że zegarek gdzieś tak z początku lat '70, po wielu latach dobrze trzyma czas i leżąc sobie w pudełku przyspiesza około 10-11s/dobę. Od święta zakładam, bardzo fajny czasomierz który do tej pory przetrwał próbę czasu i jeszcze pewnie długo podziała, może nawet przekażę następnemu pokoleniu :lol:

Edytowane przez Sąsiad

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renowacja Rakiety:

 

 

 

.......... i jeszcze pewnie długo podziała, może nawet przekażę następnemu pokoleniu :lol:

 

 

 

I po to między innymi odnawiamy nasze zegarki.

Jak dla mnie efekt - super. Zeby jeszcze można było takiej świeżo odnowionej tarczy nadać lekki efekt vintage, to już by była pełnia szczęścia. :)

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym się pochwalić moim atlantickiem

 

 

proszę o ocenę

post-32776-0-01271400-1300279749_thumb.jpg

post-32776-0-75842600-1300279763_thumb.jpg


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za całość zapłaciłem 350 zł

zegarek był w środku skorodowany

renowację wykonywał zegarmistrz z Wrocławia z ulicy Jedności Narodowej 176


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po to między innymi odnawiamy nasze zegarki.

Jak dla mnie efekt - super. Zeby jeszcze można było takiej świeżo odnowionej tarczy nadać lekki efekt vintage, to już by była pełnia szczęścia. :(

Można sobie taki efekt zażyczyć (specjalne farby i tylko do niektórych rodzajów tarcz) tutaj:

http://www.causemann...ferblaetter.de/

ale to kosztuje i opłaca się tylko do drogich zegarków.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prezentuję mojego ukochanego Enicara, jego historię znajdziecie na gdzies na forum :P Wyglądał tak:

 

post-35054-0-64634100-1302192311_thumb.jpg

 

Miał zepsuty mechanizm, pokrzywione nóżki... masakra :blink:

 

A teraz tak :blink::

 

post-35054-0-69781200-1302192406_thumb.jpg

 

Renowacja i naprawa w zakładzie Watch Center we Wrocławiu na ul. Piłsudskiego. Koszt całości z renowacją 300zł (+ pasek 50zł w Aparcie).

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Renowacja i naprawa w zakładzie Watch Center we Wrocławiu na ul. Piłsudskiego. Koszt całości z renowacją 300zł (+ pasek 50zł w Aparcie).

 

Czy w w/w zakładzie robili tylko środek i ew. chromowanie koperty, czy też tarczę również sami odnawiali? Osobiście przypuszczam, że była wysyłana na zewnątrz.

Ale zegarek wyszedł ładny.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w w/w zakładzie robili tylko środek i ew. chromowanie koperty, czy też tarczę również sami odnawiali? Osobiście przypuszczam, że była wysyłana na zewnątrz.

Ale zegarek wyszedł ładny.

Zrobli środek, koperta jest stalowa (!) więc została wypolerowana. Tarcza była wysłana na zewnątrz, ale mogę chyba zdradzić, że niedługo będzie można zrobić tam renowację na miejscu, testy trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek faktycznie wydszedł ładny, do tego stopnia, że różnice w odwzorowaniu tarczy, a zwłaszcza najbardziej rzucające się w oczy przeniesienie napisu 17 Jewels, inne czcionki logo oraz inne indeksy na małej tarczy nie przeszkadzają.

Mam tylko pytanie - czy wykonawca renowacji uzgodnił z Tobą te zmiany?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek faktycznie wydszedł ładny, do tego stopnia, że różnice w odwzorowaniu tarczy, a zwłaszcza najbardziej rzucające się w oczy przeniesienie napisu 17 Jewels, inne czcionki logo oraz inne indeksy na małej tarczy nie przeszkadzają.

Mam tylko pytanie - czy wykonawca renowacji uzgodnił z Tobą te zmiany?

 

Pewnie Cie zaskocze ale tak, był tel w tej sprawie. Ogólnie napis "17 jewels" nie jest na swoim miejscu, ponieważ (jak mi wytłumaczył Pan z zakładu), zdecydowana większość Enicarów trafiających do renowacji ma ten napis pod logiem. Taki wzór mają i taki robią. Przy tej ilości tarcz trafiających do renowacji, nie dziwię się ani troszk wykonawcą, że nie mają wszystkich wzorów. Przecież nikt nam nie każe odnosić zegarka do renowacji. Możemy przecież poślęczeć kilka miesięcy w piwnicy i samemu to zrobić zgodnie z oryginałem ;) A tak na serio renowacja zawsze = kompromisowi. Nie widziałem jeszcze zegarka po renowacji 100% zgodnego z oryginałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio renowacja zawsze = kompromisowi. Nie widziałem jeszcze zegarka po renowacji 100% zgodnego z oryginałem.

Hmm... A dużo takich zegarków widziałeś?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A dużo takich zegarków widziałeś?

 

Myślę, że dużo. Pomijając te na forum (gdzie żaden nie ma pokrycia 100% z oryginałem), mam znajomych, którzy odnawiają swoje "znaleziska" i zegarki odziedziczone. W sztukach nie policzę, więc nie wiem co dla Pana Ratyńskiego oznacza słowo "dużo" (dość szerokie pojęcie), ale jest tego sporo jak na zegarki po renowacji tarczy. Jeżeli się mylę to proszę o przykłady, bo zwykłe "Hmm..." to nie argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę to proszę o przykłady, bo zwykłe "Hmm..." to nie argument.

Tak samo to nie jest argument jak zwykłe "ja nie widziałem". Jest prawdą, że renowacja zegarków połączona z odnawianiem tarczy, w większości różni się od oryginału, ale to tylko zależy od rzetelności wykonawcy i od tego ile właściciel zegarka chce przeznaczyć na renowacje.

 

Taki wzór mają i taki robią. Przy tej ilości tarcz trafiających do renowacji, nie dziwię się ani troszk wykonawcą, że nie mają wszystkich wzorów. Przecież nikt nam nie każe odnosić zegarka do renowacji.

Równie dobrze można napisać, że przecież nikt im nie każe robić renowacji. Jak myślisz skąd renowatorzy tarcz biorą matryce? Otóż wyobraź sobie, że wykonują je sami i tak samo jak wykonali matryce z Twojej nowej tarczy, to mogą wykonać matryce takie jak w Twojej starej tarczy. Jeżeli matryce nowo wykonywane są rzadkie (rzadko używane), to najczęściej doliczają sobie wykonanie matryc do ceny renowacji, ale w Twoim wypadku Enicary z 17 jewels pod logo są w mniejszości.

 

Nie widziałem jeszcze zegarka po renowacji 100% zgodnego z oryginałem.

A ja widziałem i to dużo, szczególnie gdy nikt nie dotyka tarczy, ;) ale również i takie z odnowiona tarczą, ja np. tarczy niezgodnej z oryginałem nie odbieram... wolę zapłacić więcej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo to nie jest argument jak zwykłe "ja nie widziałem". Jest prawdą, że renowacja zegarków połączona z odnawianiem tarczy, w większości różni się od oryginału, ale to tylko zależy od rzetelności wykonawcy i od tego ile właściciel zegarka chce przeznaczyć na renowacje.

 

 

Równie dobrze można napisać, że przecież nikt im nie każe robić renowacji. Jak myślisz skąd renowatorzy tarcz biorą matryce? Otóż wyobraź sobie, że wykonują je sami i tak samo jak wykonali matryce z Twojej nowej tarczy, to mogą wykonać matryce takie jak w Twojej starej tarczy. Jeżeli matryce nowo wykonywane są rzadkie (rzadko używane), to najczęściej doliczają sobie wykonanie matryc do ceny renowacji, ale w Twoim wypadku Enicary z 17 jewels pod logo są w mniejszości.

 

 

A ja widziałem i to dużo, szczególnie gdy nikt nie dotyka tarczy, ;) ale również i takie z odnowiona tarczą, ja np. tarczy niezgodnej z oryginałem nie odbieram... wolę zapłacić więcej.

 

Zbędny spór, swojego zdania nie zmienię, dopóki nie zobaczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędny spór, swojego zdania nie zmienię, dopóki nie zobaczę :)

 

Jaki spór? To jest tylko próba uświadomienia, podobna do przekonywania kogoś, że druga strona księżyca istnieje chociaż jej nie widać. ;) Nie mam o czym z Tobą dyskutować, tym bardziej, że akurat nie mam teraz żadnego zegarka z odnawianą tarczą, a poza tym nie mam w zwyczaju pokazywać publicznie zegarków "klientów". Ciekawi mnie tylko dlaczego tak zależy Tobie na wytłumaczeniu renowatora pomimo, że tak ewidentnie zmienił tarczę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi Panie Piotrze, ale staram się pewne rzeczy zrozumieć i nie widzę problemu akurat w tym przesunięciu napisu. Ważne jest, że zegar świetnie chodzi, zachował swój styl i długo posłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.