Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Chronofilem !!! ale ja znalazłem jeszcze jedna różnicę...... sekundnik !!!!

Przyspawałeś groooot!!! :);)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy macie może doświadczenia z poznańskim zakładem http://renowacjatarcz.pl/

 

na tle innych jest to zakład polecany czy raczej odradzany?

 

pozdrawiam serdecznie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kilka nowych renowacje ode mnie. Wszystkie wykonane w Łodzi.

 

1. Pasówka. Pierwotnie CYMA ale, że w środku był mechanizm Recorda więc zmieniłem napis na właściwszy. Oprócz tarczy była chromowana koperta.

post-2206-0-94955500-1322865117_thumb.jpg

post-2206-0-89126600-1322865138_thumb.jpg

Edytowane przez RMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. DOXA.

Najpierw próbowałem wyczyścić w niej tarczę ale niestety napisy się poddały i zaczęły znikać :P

post-2206-0-97157400-1322865304_thumb.jpg

post-2206-0-21259900-1322865331_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile tarcza zyskała to wskazówki teraz wyglądają jakoś jak z innej bajki...

Widzę, że wypełnienie jest nowe, ale na zdjęciu wygląda jakby już było przebarwione rdzą. Tak jest faktycznie czy to tylko efekt na zdjęciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile tarcza zyskała to wskazówki teraz wyglądają jakoś jak z innej bajki...

Widzę, że wypełnienie jest nowe, ale na zdjęciu wygląda jakby już było przebarwione rdzą. Tak jest faktycznie czy to tylko efekt na zdjęciu ?

Kolega tylko oczyścił wskazówki, to nie jest nowe wypełnienie a wskazówki z innej bajki to są ale w Recordzie!!!...... nie do pary ale myślę, że to jest małe piwo w porównaniu do prac, które już zostały wykonane w tych zegarkach :)

Moim zdaniem Adriatica wyszła najlepiej ale to tylko dlatego, że tarcza jest bardziej przyjazna dla oka ponieważ zawiera więcej szczegółów B) generalnie fajny zbiorek :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota nawet staranna, ale do ideału daleko. Ciągłe problemy z odpowiednia czcinką no i ten "brokacik", po którym z daleka widać renowację


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy opisywany tu często zakład w Łodzi potrafi także robić pokrycie np. indeksów czy wskazówek farbą luminescencyjną?


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy opisywany tu często zakład w Łodzi potrafi także robić pokrycie np. indeksów czy wskazówek farbą luminescencyjną?

 

Najlepiej zapytać ;) Telefon do Marcina Kałdońskiego 606724470


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać wszystkim jak byście wiedzieli coś w temacie tych indeksów. Zainteresowanych jest więcej ;)!

 

Co do brokaciku to podobno w Poznaniu robią też bez , ale cena zabija.

 

W przypadku tańszych zegarków nie warto i chyba lepiej zostawiać oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za telefon do renowacji tarcz w Łodzi szukałem właśnie. Dzięki wielkie za namiary:)

Nie ma problemu Kałdoński prawie zawsze odbiera telefony tak że wystarczy zapytać sam ostatnio wysłałem dwie tarcze od Omegi i nigdy nie miałem problemów z kontaktem ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli robić renowację zegarka to po to by wyglądał jak nowy, a przy tym zachował jak najwięcej z pierwotnego wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

renowacja to czasem zło konieczne ale wg mnie to ostateczność.

Dla przekładu ja Delbanę po dziadku zajechaną totalnie do renowacji dawałem do Głowackich w Wawie i nie do końca jestem zadowolony - po prostu widać, że tarcza jest po renowacji mimo, że Delbany robią najlepiej podobno.

Edytowane przez Marcin666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i poproszę kolegów o podpowiedź w sprawie renowacji tarczy .Generalnie nie jestem miłośnikiem takich zabiegów ,ale zanabyłem drogą kupna taka perełkę i trzeba coś z nią zrobić ? Czy dać do renowacji całą tarczę czy do uzupełnienie napis i środek tarczy . Z tego co wyczytałem na forum to mam do wyboru Warszawę ,Poznań ,Łódź.

Prawdopodobnie Zenith jest z końca lat trzydziestych z dość klasyczną tarczą .[url=http://imageshack.us/ph .Zależy mi na wiernym odwzorowaniu tarczy.Pozdrawiam.Yema post-23323-0-19759300-1325862073_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie odnawiać i to najlepiej w Łodzi. Czarno-białe tarcze wychodzą im świetnie, a chromowanie wprost genialnie.

Pytanie tylko, czy to nie pasówka z dawnych lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z GP warto wysłać Kałdonskiemu do Łodzi powinni sobie poradzić z tarcza w tych kolorach i efekt powinien Cie zadowolić ustal tylko na początku co bys chciał i pozostanie wysyłka :lol:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tego Zenitha na alle i już byłem bliski zakupu ale ... (koperta raczej nieoryginalna i malowana raczej już raz była) ciekawe co wyjdzie z tej renowacji

Edytowane przez Marcin666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilka tygodni temu zakochałem się w zegarkach kupiłem Adriatca automat potem tissot tez automat i były super-lecz własnie zakupiłem małą Delbankę i Panowie jak to ....tyka.muzyka dla ucha.Jako że nie jestem specjalistą proszę o opinie o mojej pierwszej delbance która przeszła renowację tuz przed sprzedażą na allegro

post-46639-0-34087400-1329836984_thumb.jpg

post-46639-0-85284100-1329836995_thumb.jpg

post-46639-0-92958800-1329837005_thumb.jpg

post-46639-0-30948300-1329837017_thumb.jpg

post-46639-0-73149700-1329837028_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem lepiej odnowione delbany, ale widziałem też gorzej, a nawet dużo gorzej :)

Tu powiedziałbym, jest tak przeciętnie. Wskazówki nieoryginalne. Koronka dobrana tak sobie. Koperta ma wyoblenia a od spodu chyba się za bardzo chromowaniem nie przejęli. Tarcza - trudno ocenić, bo forki małe, ale nie wygląda źle


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kometarz czyli nie jest najgorzej zwłaszcza że kupiłem go poniżej ceny renowacji.Czy moze ktoś powiedziec mi jaki werk jest wtym zegarku???Wczoraj udało mi się nabyć Pallasa z czarym kółkiem i jego oddam już osobiście do renowacji.Wiem że interesu na tym nie zrobie ale model bardzo mi się podoba.

post-46639-0-57568300-1329894353_thumb.jpg

post-46639-0-95362900-1329894363_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie dlaczego odnawiane sa tego typu zegarki jak pallas...przeciez to się NIE OPŁACA


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie dlaczego odnawiane sa tego typu zegarki jak pallas...przeciez to się NIE OPŁACA

 

A czy musi się opłacać ?

 

I co wogóle przez to należy rozumieć - tzn. fakt że ma zyskac na wartosci - wybacz ale chyba tylko w Polsce zegarki vintage z robioną tarczą zyskują na wartosci ;) bo inaczej zawsze tracą

 

Jesli chcemy miec fajny zegarek vintage który nam się podoba to aby go nosić wielu znas chce aby wyglądał - chyba lepiej zrobić restaurację tarczy Pallasa niz Patka:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"I co wogóle przez to należy rozumieć - tzn. fakt że ma zyskac na wartosci - wybacz ale chyba tylko w Polsce zegarki vintage z robioną tarczą zyskują na wartosci :( bo inaczej zawsze tracą "

 

to jest własnie dla mnie niepojęte! Jesli miał bym robic renowacje pallasa to poszukał bym na http://allegro.pl/stary-duzy-szwajcarski-zegarek-pallas-i2179588861.html takiego zegarka za kilkadziesiat PLN w oryginalnym stanie i przełozył tarcze.

 

nie przemawiają do mnie malowanki.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.