Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
miromat

Renowacje tarcz - przed i po.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. A mógłbyś trochę rozwinąć zacytowany wyżej fragment? Chciałbym wiedzieć, na co w przyszłości zwracać uwagę i czego oczekiwać.

 

Napisy i znaczniki nieco za grube. Napis ANIMAGNETIQUE lekko przesunięty. Krój cyfr i lter niby podobny, ale róznice daje się zauważyć - zwróć uwagę na litery T, M, G, Q, E oraz cyfry 2 i 5. Również proporcja miedzy dłuzszymi i krótszymi znacznikami minut nieco inna niz w oryginale. Ponadto nakładane indeksy wyokraglone przez polerkę. To tak na szybko.

Ale ogólnie rzecz biorąc, to tak jak napisałem - nie jest to mistrzostwo, ale też nie ma co przesadzać z krytyką


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy i znaczniki nieco za grube. Napis ANIMAGNETIQUE lekko przesunięty. Krój cyfr i lter niby podobny, ale róznice daje się zauważyć - zwróć uwagę na litery T, M, G, Q, E oraz cyfry 2 i 5. Również proporcja miedzy dłuzszymi i krótszymi znacznikami minut nieco inna niz w oryginale. Ponadto nakładane indeksy wyokraglone przez polerkę. To tak na szybko.

Ale ogólnie rzecz biorąc, to tak jak napisałem - nie jest to mistrzostwo, ale też nie ma co przesadzać z krytyką

 

Jasne. To raczej już kwestie, które zauważy tylko pro. Niemniej, dzięki wielkie. Bardzo pouczające uwagi. Pozdrawiam.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ogólnie OK tylko koronka mnie osobiście razi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronostar robił mi 2 tarcze i zawsze były jakieś takie zbyt "brokatowe" strasznie się świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronostar robił mi 2 tarcze i zawsze były jakieś takie zbyt "brokatowe" strasznie się świeciły.

 

Rozmawiałem przed zrobieniem Doxy z właścicielem, bo miałem podobne wrażenie w przypadku tarczy zrobionej pod koniec 2011 r. Zapewnił mnie, że zmienił farby i tak nie będzie. Dotrzymał słowa. Tym razem kolor farby, którą malował tarczę bez zarzutu.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same "ochy i achy" dotyczące longinesa, tym bardziej gratuluję, że jest to jedna z moich ulubionych marek. Powiem więcej, nawet trochę zazdroszczę :) . Mógłbyś przesłać na pw koszt renowacji?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym pokazać jaka totalna klapa mnie dotknęła w dniu dzisiejszym... normalnie nie mogłem uwierzyć w to co zobaczyłem po otwarciu koperty... nawet nie ma co zaczynać wypisywać co zostało zepsute... taka piękna tarcza... praktycznie nie widać już tych łusek dookoła tarczy...

 

56613da35a12355em.jpg

 

myślicie, że ktoś może ją uratować?

Edytowane przez spec26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tragedia. Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że już nic nie zrobisz z tą tarczą niestety.

 

A czy możesz napisać, kto tak Ci popsuł tarczę, żebyśmy wiedzieli na przyszłość, którego zakładu unikać?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spec26 ,kto Ci to zrobił ? To czyste morderstwo !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spec26 ,kto Ci to zrobił ? To czyste morderstwo !!!!!!!

No nie da się ukryć... A możesz jakąś reklamację na tę "usługę" złożyć? Jeśłi to jakaś firma tak "pracuje" to może napisz jaka żeby przestrzec innych.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do osoby wykonującej renowację i czekam jak się do tego ustosunkuje.

 

tutaj link do strony osoby wykonującej renowacje:

http://cyferblat.rep...a.pl/index.html

 

 

a na to mu zwróciłem uwagę:

- wszytkie napisy zostały naniesione zdecydowanie za grubą i nienaturalną czcionką przez co się rozmazują,

- na tarczy widać drobiny czarnej farby, którą zostały wykonane napisy

- na tarczy praktycznie już nie ma zdobień dookoła, które były wielką jej zaletą... zostały zeszlifowane/zamalowane...

- brakuje na tarczy czerwonego napisu EXTRA, który był umieszczony pod napisem 17 jewels

- kropki przy indeksach powinny być z masą fluorescencyjną a mają jakiś złoty kolor.

Edytowane przez spec26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na tarcze z galerii wydaje się, iż ten wykonawca ma tendencję do zalewania wszystkiego grubą powłoką farby (chwilowo pomijam resztę "walorów")- może lepiej wychodziłyby mu talerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają na widok takiej renowacji.

Miałem tarczę w złomowym stanie, stara matowa farba , wykwity soli na tarczy.

Usunęto wszystko i zrobiono od nowa, zegarek noszę bez wstydu, odstępstwa od oryginału niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już do osoby wykonującej renowację i czekam jak się do tego ustosunkuje.

 

tutaj link do strony osoby wykonującej renowacje:

http://cyferblat.rep...a.pl/index.html

 

Masakra i współczuję...

Ale skoro widziałeś stronę owego artysty i efekty jego prac, to jak mogłeś mu powierzyć tarczę? Przecież widać w tej jego galerii, że człowiek nie ma pojęcia o renowacji tarcz:

 

01nb.gif

 

08nb.gif

 

02nb.gif


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pospieszyłem się, bo cena była dobra - dałem ciała i zdaję sobie z tego sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy przez podobne wtopy przechodził, nie wszyscy się do tego przyznają.

Szkoda bardzo fajnej tarczy, można ja było zostawić w takim stanie, ewentualnie spróbować delikatnie przeczyścić.

W takiej sytuacji spróbuj odzyskać kasę, choć będzie to trudne bo jak pisał Artur widziałeś jaki poziom usługi oferuje "renowator" i szukaj dobrej firmy, która wykorzysta bazę i od nowa przeprowadzi profesjonalną renowację tarczy. Nie patrz na koszty tu chodzi już tylko o dobre imię albo zegarka , albo Twoje :) :) :).A tak poważnie - powodzenia i pokaż co uda Ci się z tym zrobić, bo w takim stanie szkoda to zostawić, w ostateczności szukaj dobrej tarczy, ale to z pewnością potrwa. Bez załamki, najgorsze masz już za sobą :(.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wysyłką umyłem tarczę i całkiem nieźle wyszło ale niestety te kółeczka odrysowane nie znikły bo farba była zdrapana i dlatego zdecydowałem się na renowację. Tarczę będę gdzieś ratował bo zegareczek ma wszytki części na oryginałach... nawet koronka z dużą literką A.

 

była to już moja 10 renowacją i pierwsza tak nieudana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pospieszyłem się, bo cena była dobra - dałem ciała i zdaję sobie z tego sprawę.

 

Jeśli mogę zapytać, co znaczy "dobra cena"?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać, co znaczy "dobra cena"?

 

Za zniszczenie tarczy to chyba nie ma dobrej ceny...

Renowator powinien oddać kasę i zapłacić za nowa tarczę (no, powiedzmy za taką w podobnym stanie, jak była ta "odnawiana")

Oczywiscie nie chodzi tu o to, żeby dołować Kolegę - działał w dobrej wierze, nie zachował stosownej czujności no i tyle... Trzeba to traktować jako przestrogę. Mnie też kiedyś zniszczono w ten sposób tarczę do atlantica, a ból jeszcze większy, bo to była taka dość rzadko spotykana - poniżej zdjecie poglądowe, bodajze zegarka Kolegi Zbyszke:

 

post-23302-0-17707100-1365023131_thumb.jpg

 

Po renowacji w ogóle nie była podobna do oryginału :angry:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dając zegarek do renowacji musimy liczyć się z tym, że odbierzemy już praktycznie zupełnie inny zegarek. Ja na miejscu kolegi spec26 sam postarałbym się umyć lekko tarczę i zostałbym przy oryginale. Dałem kiedyś do renowacji Atlantica, ale ze starej tarczy już nie było co zbierać. Oczywiście jak wrócił do mnie to z oryginałem miał już niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyć umyłem ale tak jak pisałem tarcza była porysowana (kółka) i nie do końca dobrze to wyglądało. Będę starał się ją gdzieś ratować... może uda się to wszytko ściągnąć i poprawić... boję się tylko, że ten pierścień ze wzorem rybich łusek jest już nie do odzyskania :(

 

Postanowiłem poskładać zegarek ale nie mogę na niego patrzeć... zaraz rozbieram.

6bdbd0a1d8130e84m.jpg

 

 

mam pytanie jeszcze co sądzicie o wypełnieniach wskazówek, które sam robiłem ponieważ mam małe wątpliwości... czy aby kolor nie jest zbyt zielony (intensywny) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za żart - pasują do tarczy jak ulał :) . Mogłyby być trochę mniej intensywne, ale ponieważ zdaję sobie sprawę, że to wcale nie taka łatwa sprawa z doborem koloru wypełnienia i materiałami to i tak jeżeli udało Ci się wypełnić to sukces. Następnym razem będzie lepiej ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.