Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rock79

Pytanie o autentyczność Tissota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ponieważ jestem tu nowy, chciałbym się przedstawić. Mam na imię Adam. Postanowiłem sobie kupić coś nowego bo mój Orient jest już nieco wysłużony. Chciałem też nieco lepszy zegarek a wybór padł na Tissota PRC 200. I tu pojawia się pytanie. Czy zakupiony przeze mnie egzemplarz jest oryginalny? Kupiłem go na allegro i żałuję, że wcześniej nie trafiłem na to forum bo z tego co piszecie wynika, że pojawia się tam dużo podróbek. Cena była atrakcyjna więc sie skusiłem ale nie wiem czy nie zrobiłem źle. Facet twierdzi, że to oryginał ale co ma powiedzieć. Proszę spójrzcie i oceńcie oczami specjalistów :)

post-32195-0-32008900-1331592248.jpg

 

post-32195-0-35526200-1331592249.jpg

 

post-32195-0-40831800-1331592250.jpg

 

post-32195-0-41958100-1331592251.jpg

 

post-32195-0-77168900-1331592252.jpg

 

post-32195-0-10959900-1331592254.jpg

 

post-32195-0-29578500-1331592255.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie internetowej Tissota duża żółta wskazówka w PRC 200 nie wystaje poza indeksy, więc coś mi tu nie gra niestety.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja wina bo zdjęcie robiłem pod kątem. Duża żółta wskazówka kończy się równo z indeksem (jego górną krawędzią).

Na pudełku a właściwie na opakowaniu pudełka jest jakiś numer: z000170134/Polish. Poza tym dołączona jest instrukcja, książka o Tissocie po Polsku i jakaś reklama Tissota w formie książeczki. Czy jest możliwość sprawdzenia jego autentyczności wpisując nr seryjny? Jeśli tak to gdzie go szukać.

Proszę o dalszą ocenę zdjęć. Może jakieś inne elementy powinny wzbudzać mój niepokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób dokładne zdjęcie tarczy i podaj link do allegro.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tissot nie ma czegoś takiego jak numer seryjny więc w ten sposób niczego nie sprawdzisz. Ale jestem prawie pewien, że to podróba. Masz inny kolor wskazówek, w oryginale jest jaskrawa a nie taka ciemna. To po pierwsze, a po drugie w oryginale nie wystaje dekiel jak w Twoim.

 

EDIT: po dokładnym obejrzeniu widać jeszcze, że wskazówki masz przyczepione za pomocą jakichś kuleczek, w oryginalnym masz taki jakby miedziany nit. Bransoleta na pierwszy rzut oka też wygląda trochę inaczej. Wrzuć zdjęcia pudełka i dokumentów aby rozwiać wątpliwości. Działają Ci funkcje chronografu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Niestety chała. To co pisze kolega wyżej o mocowaniu wskazówek plus logo Tissot plus grubość czcionki arabskich indeksów minutowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś podróbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj szybciutko i domagaj się zwrotu gotówki. Poza tym co mówili koledzy nie jest możliwe żeby w oryginalnym wskazówka sekundnika tachymetru tak krzywo stała. A zdjęcia na aukcji z internetu, nie przedstawiają tego co dostałeś. Poczekaj aż odeśle ci kasę i zgłoś do allegro. W tej kwocie klasyfikuje się już chyba przestępstwo, jak będę miał chwilę, sprawdzę jak to dokładnie wygląda. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że sporo osób ostatnimi czasy pytało na forum o to, czy da się kupić PRC 200 za 650 zł i nie było do tej pory jasne. Teraz już jest jasne, że się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona nie stoi krzywo tylko aparat trzymałem po jej prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szczęściarzem,kupiłeś oryginalnego PRC200 w atrakcyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szczęściarzem,kupiłeś oryginalnego PRC200 w atrakcyjnej cenie.

Teraz sobie ze mnie żartujesz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie po co pytasz jakie jest nasze zdanie ? Moim zdaniem grubość dekla, mocowanie i kolor wskazówek wskazuje na to, że może to być podróba.Z drugiej jednak strony na zagranicznych forach czytałem, że nawet w oryginalnych prc 200 żółta potrafi być niedomalowana. Ciekawe jaki ma mechanizm w środku (mimo że eta jest tania to uprawdopodabnia to, że zegarek ją posiadający jest oryginalny)

 

 

A teraz trochę OT: mam znajomego, ma prc 200 który ma pudełko i papiery oryginalne w 100%, zegarek też jest identyczny jak oryginał (wskazówki, dekiel, przyciski, pasek, wskaźniki w środku eta) Słowem wszystko jak w oryginalnym bo porównywaliśmy mając w rękach sklepowy. Poza jednym - na tachometrze liczba 240 ma niedomalowaną 2. Czy to możliwe? Pytałem kilku ludzi i twierdzą, że tak, Ponoć w nie takich zegarkach takie rzeczy się zdarzają. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tak. Czy w salonie sprzedaży (u zegarmistrza) mogę otrzymać certyfikat/eksperyzę poświadczającą autentyczność? A jeśli tak to ile to może kosztować

Wasze uwagi są bardzo cenne i serdecznie za nie dziękuję. Oddać zegarek pewnie będę mógł, najwyżej powołam się na przepisy regulujące sprzedaż na odległość lub KK (oszustwo). Ale szkoda byłoby gdyby to był autentyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, fatalnie wyglądają cyfry malowane na małych gliszowanych tarczkach.. za grube i takie jakieś 'porozpływane'

 

Zobacz oryginał:

HANDSSHAPEgen.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, "20" i "10" są namalowane grubszą kreską. Zwracam zegarek, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zegarek jest pod kontem, jednak IMVHO to wykracza poza błąd paralaksy. Poradnik z watchyouseek nadal aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z tym i porzuć wszelkie nadzieje:

Tissot PRC 200

Tissot PRC 200


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już wątpliwości. Jeszcze raz dzięki. To najbardziej kompetentne forum na jakim byłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie, czy to możliwe aby w takim zegarku zdarzyła się niedoróbka w postaci niedomalowanej 2 przy liczbie 240 na tachometrze? Chronograf działa, waży tyle ile ma wpisane w katalogu, eta w środku, przy porównaniu z wystawowym identyczny(koronka, przyciski, wypustki, dekiel,pasek, zapięcie motylkowe). Gwarancja, pudełko, instrukcja oryginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ponawiam pytanie, czy to możliwe aby w takim zegarku zdarzyła się niedoróbka w postaci niedomalowanej 2 przy liczbie 240 na tachometrze?

Wszystko jest możliwe. W zegarkach za dziesiątki tysięcy zdarzały się błędy, to dlaczego nie miałby się zdarzyć w 'masówce' za 1000zł ?

Jesteś pewny oryginalności swojego zegarka, kupiłeś u autoryzowanego sprzedawcy,

po prostu zareklamuj go w ramach gwarancji. To jest kwestia wymiany tego pierścienia tachymetru, i tyle.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do topiku, to od tej pory wszystkie PRC200 za 650zł bedziemy kierować do tego wątku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48016-tissot-prc-200-to-juz-sie-staje-nudne/


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o tym: http://allegro.pl/tissot-prc-200-t-17-1-586-42-b-c-m-okazja-i1208488007.html.

Aukcja trwa więc nie wiadomo jaka będzie cena końcowa ale wygląda w porządku. Jak uważacie?

PS Nie zamierzam go kupić, wyleczyłem się skutecznie :) pytam więc tylko z ciekawości.

Sam kupiłem sobie już Zodiaca bo mi się podobał. Może prestiż nie ten (choć nie wiem nie znam się) ale wykonanie jest znakomite. To dobra firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ten prestiż? MZ nawet większy prestiż. Masz teraz na ręku coś wyjątkowego, nie oklepanego i przede wszystkim oryginalnego. Zodiaca nie zobaczysz u co drugiego napotkanego przechodnia, ani w pierwszym lepszym centrum handlowym. Wiele osób uważa i ja się do nich zaliczam, że nie jest prestiżowe mieć zegarek powszechnie spotykanej marki. Zodiac jest u nas mniej znaną marką, ale to dobry zegarek, a do tego Swiss Made i sam stwierdziłeś, że podoba Ci się, a wykonanie jest znakomite. Czego chcieć więcej?

Wrzuć jakieś zdjęcia.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.