Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rock79

Pytanie o autentyczność Tissota

Rekomendowane odpowiedzi

Problem podrób polega na tym, że zdjęcia na aukcjach przedstawiają oryginalny produkt. Dopiero zdjęcia i oględziny tego co otrzymasz pozwala stwierdzić czy to fake czy nie

 

EDIT: ten sam sprzedający ma w ofercie także prc 200 na pasku a w aukcji zdjęcia z ebaya więc pewnie i niebieski podrobiony. Nie rozumiem tych, którzy kupują te zegarki za 600,-. O ile różnice w cenie do 20% można jeszcze jakoś wyjaśnić o tyle "okazje" za połowę ceny są dla naiwnych. To trochę tak jak okulary RB za 150,- :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto Zodiac

identyczny znalazłem w dziale sprzedaż:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47960-zodiac-race-dragon-zo6501/

 

post-32195-0-23392000-1331592427.jpg

post-32195-0-40101600-1331592428.jpg

post-32195-0-41130200-1331592429.jpg

post-32195-0-57520900-1331592430.jpg

 

Cóż, nie jest to Omega. Jednak mnie się podoba i jest oryginalny (chyba...)Nie ma tez co oczekiwać prestiżu w tej cenie ale na zegarek nie wydam 10.000 zł, przynajmniej na razie :) To chyba na prawdę jest mało popularna firma, bo informacji o niej jest jak na lekarstwo a o tym modelu to prawie nie ma wcale. Niemniej wykończenie jest na wysokim poziomie. Wszystko śmiga- chronograf, dwustopniowa koronka, obracany pierścień, wskazówki nieźle świecą. Design też mocno nawiązuje do nazwy modelu - "Dragon". Nie ma nachalnych dodatków, wszystko wydaje się być przemyślane. Muszę tylko skrócić bransoletę i dokupić jakiś pasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie go kupiłeś? Bo szczerze mówiąc jeszcze ich nie widziałem w żadnym sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel licytował właśnie takiego tissota. Powiedział mi o tym a ja trochę poszperałem na forum i trafiłem na sporo podobnych tematów.

Na 30 minut przed końcem aukcji dodzwoniłem się do niego i powiedziałem mu żeby sobie odpuścił a potem wkleiłem kilka linków z naszego forum.

Na dodatek sam poszperałem i zobaczyłem, że zdjęcia są ściągnięte z netu więc nie było możliwości oceny.

 

link do aukcji: http://allegro.pl/tissot-prc200-t17-1-586-52-oryginalny-nowy-bcm-i1203072231.html

 

Przyjaciel powiedział, że kupi bo gość z Warszawy i odbierze osobiście plus poprosi o ekspertyzę u zegarmistrza.

Przyznam, że jestem zaskoczony decyzją o kontynuowaniu aukcji ale widocznie nadzieja, że jest się szczęściarzem była większa ;)

Chyba się z nim przejadę do tego gościa i sam na własne oczy zobaczę ten egzemplarz. Jeżeli fakowy to myślę, że wybije mu go z głowy B)

 

Jedna rzecz mnie w tej aukcji zastanawia. Jeżeli to podróba to jak gość chce wywiązać się z 24 miesięcznej gwarancji :rolleyes:

 

Mam prośbę. Jak jeszcze zobaczycie jakieś różnice pomiędzy oryginałem a podróbą napiszcie proszę.

Przekaże przyjacielowi albo mi się przyda jak z nim pojadę.

 

pozdrawiam

 

trebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co ma się z niej wywiązywać? Jeśli zdecydował się na sprzedaż podrób to czemu ma się przejmować czymś takim jak gwarancja? Idź i zobacz. A jak kolega kupi to poproś o fotki i wklej na forum.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

obiecałem, że napiszę jak sprawy mają się dalej ;)

Doszło do spotkania (niestety nie mogłem na nim być) i oczywiście wasze uwagi były bardzo pomocne.

Zegarek to podróbka. Facet nawet nie specjalnie zaprzeczał.

Ale fakt jest faktem. Duży wysyp tych modeli i to nieźle podrobionych to dla osób, które nie korzystają z naszego lub innych forum skończy się wtopieniem kasy.

 

przekazuję podziękowania od przyjaciela za pomoc :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wrzucił zdjęcia oryginalnych. To było rzeczywiście coś dobrze podrobionego czy zwykły syf do odróżnienia na pierwszy rzut oka? Było pudełko i papiery? Pytam bo na allegro są tylko oryginalne zdjęcia zegarków i pudełek a jeśli już pojawi się rzeczywiste zdjęcie sprzedawanego produktu to na pierwszy rzut oka widać podróbę (nie takie tarcze, koperta, tarcze chronografu mają więcej indeksów itp.)

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki były oryginalnego zegarka (skradzione z innej stron) a nie sprzedawanego. Pudełka i książeczki były w komplecie ale można je kupić na allegro. Sprzedają całe komplety w ilościach hurtowych 1200 zł za 100 sztuk.

Dla osób, które nie specjalnie się znają lub wcześniej się nie przygotują i nie będą wiedziały na co zwrócić uwagę wtopa murowana.

 

Oczywiście cena i wysyp tych modeli od ręki sugerują, że jest coś nie tak. Większość sprzedających pisze o gwarancji co może zmylić kupujących. Wystarczy zapytać jak jest realizowana i zaczyna być wszystko jasne.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi mi o to czy ten zegarek różnił się jakimś detalem -np inny odcień żółtego na wskazówkach lub słabo nałożona luminova na indeksach czy ogólnie taki syf, że aż bije po oczach:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kupiłem sobie już Zodiaca bo mi się podobał. Może prestiż nie ten (choć nie wiem nie znam się) ale wykonanie jest znakomite. To dobra firma?

 

rock79 zajrzyj tutaj:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48114-zodiac-zegarki/page__view__findpost__p__534263__fromsearch__1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Janusz i też noszę się z zamiarem kupna tissota prc200 ,i oczywiście problem oryginał czy podróbka mam zdjęcie i na moje oko jest to oryginał ale chciałbym żeby ktoś zerkną kompetentny ,dodam że jes to używka

https://imageshack.com/a/hlIq/1

  

 

a tu jeszcze jeden z allegro

post-69261-0-39280300-1391247806_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jestem laikiem w zegarkach a chciałem sobie jakiś zakupić znalazłem takiego Tissota model Tissot Couturier T0356171605100 potrzebuję pomocy czy ten Tissot jest oryginałem czy podróbką to jest link.do aukcji http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6816848720. Za odpowiedź będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że jestem laikiem w zegarkach a chciałem sobie jakiś zakupić znalazłem takiego Tissota model Tissot Couturier T0356171605100 potrzebuję pomocy czy ten Tissot jest oryginałem czy podróbką to jest link.do aukcji http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6816848720. Za odpowiedź będę wdzięczny.

 

Na podstawie tych zdjęć nie da się odpowiedzieć moim zdaniem. Jedno co jest pewne, to niezbyt świeży pasek.

Nie pytaj się o ten zegarek w innych miejscach, o 17 założyłeś już osobny temat...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.