Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mirosuaw

TISSOT PRC 200 - to już się staje nudne

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie na forum regularnie pojawiają się zapytania o zakup Tissota PRC 200, a konkretnie o jego oryginalność Bywa i gorzej - zegarek już jest kupiony, a dopiero potem nabywca zastanawia się, czy nie zakupił podróby.

Ludzie!!! Zastanawiajcie się. Zobaczcie najpierw ile ten zegarek kosztuje w salonie i w znanych sklepach internetowych i nie dajcie się skusić na tzw. okazje. Jeśli ktoś sprzedaje nowy zegarek grubo poniżej jego "normalnej" ceny, to znaczy, że nie jest to żadna okazja, ale zwykłe oszustwo, a zegarek made in China.

Trzeba przy tym wiedzieć, że ostatnio na rynku krąży dużo podróbek tego modelu, są to - jeśli można tak określić - niezłe podróbki, trudne do odróżnienia od oryginału, szczególnie dla laika. Poza tym często sprzedawca w ogłoszeniu umieszcza zdjęcia oryginalnego zegarka, a przysyła podróbę.

 

Jeśli komuś ten zegarek się podoba, to kupować, choć osobiście bym go nie chciał, to jednak rozumiem pochlebne opinie o PRC 200, zegarek ładny, w miarę niedrogi. W dodatku Szwajcar, ale pod warunkiem, że kupiony z pewnego źródła.

To by było na tyle, możecie zignorować te przestrogi, ale może też uda się kogoś uchronić przed wpadką.

 

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho należy przyjąć że każdy NOWY PRC200 z Allegro,kosztujący mniej niż 900zł to podróba.Tyczy się to zwłaszcza tych z czarną tarczą i na bransolecie.Myślę że starczy już tych tematów bo to nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oryginalnych, nowych Tissotów PRC200 za pół ceny.

 

Za pół ceny są podróbki.

Niektóre podróbki nieźle wyglądają na zdjęciach w internecie.

Z bliska zazwyczaj już nie wyglądają tak dobrze.

 

Cytuję sam siebie z innego wątku

 

A z takim hasłem w stylu "skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać", to różnie bywa. Bo bardziej interesujące są różnice, które mogą nastąpić na przykład po pięciu latach użytkowania.

Może czarna tarcza wyblaknie, i nie będzie czarna, tylko szarobura?

Może indeksy przestaną świecić po kilku miesiącach?

Może okaże się, że szkło szafirowe nie jest tak bardzo szafirowe i będzie się jednak rysować?

Może okaże się, że stal chirurgiczna nie jest tak bardzo chirurgiczna, i również będzie się rysować od samego pocierania rękawem, a po pięciu latach zegarek będzie wyglądać jak egzemplarz po dwóch wojnach światowych?

Może bransoletka w ciągu tych 5 lat się rozleci. A może nawet z tego powodu zgubię zegarek w międzyczasie :)

Tych MOżE może być jeszcze dużo...

A może w ogóle rysowanie czy niszczenie się zegarka, to jest tylko pół biedy. Może stal, z którego jest wykonany, jest jakimś tanim, niekontrolowanym, pozanormatywnym stopem przemysłowym, nasyconym ołowiem, kadmem czy innymi ciekawymi związkami z tablicy Mendelejewa. I może w ciągu tych 5-ciu lat załapię się np na raka skóry? Warto?

 

Szczerze mówiąc, jak mam kupić podejrzanego Tissota za pół ceny poza oficjalnym dealerem, to wolę za takie same pół ceny kupić dobre i sprawdzone Seiko czy Casio, przynajmniej nie będzie tych wszystkich MOŻE, które wymieniłem powyżej.

Stać mnie, to kupuję Tissota za 1200 u dealera.

Nie stać mnie, to kupuję Seiko za 600. Żadna ujma. :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na allegro prawdziwy wylęg tych tisotów. spryciarze wiedzą że to bardzo popularny model...chyba najlepiej się sprzedający tissot i wciskają te swoje chińskie imitacje kupione po 400zl za 600-800zl. Na tissoty nie ma takich przecen. Można tissota kupić taniej max o 150zl od ceny sugerowanej. niżej nikt nie zejdzie wiem bo pytałem. Zegarki tańsze o 400 i więcej złotych to zwykłe podróby...mówimy oczywiście o nowych bo używany może się w takiej cenie trafić.

 

PS. Za granicą tissoty kosztują także podobnie jak u nas...taka polityka swatch group. Więc jak ktoś wam pisze że z zagranicy bo tam taniej to w przypadku tissota, certiny itd to zwykła ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tissota kupić taniej max o 150zl od ceny sugerowanej. niżej nikt nie zejdzie wiem bo pytałem.

Zgadza sie, możliwe jest ok 15% rabatu. Jak kupowałem, tak ze dwa lata temu, Tissota Le Locle, to możecie mi wierzyć, że wyciskałem sprzedawcę (autoryzowanego) jak cytrynę. Koniec końców wycisnąłem 200zł rabatu, ok 14.5%. I w końcu powiedział, że więcej zniżki nie może dać, bo równie dobrze może odesłać zegarek z powrotem do Szwajcarii, i wyjdzie mu na to samo, czyli zero zarobku.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% to dobry rabat, dla stałych klientów.

Za wyciśnięcie 15% to już szacun się należy kupującemu ( w normalnych warunkach oczywiście, nie licząc specjalnych promocji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na sprzedaż, bo prezent, raczej na osobę handlującą... Powiem tak cena odbiega od normy ustalonej przez Swatch Group ( o ponad 200 zł). A do tego sprzedawcy detaliczni mają zakaz od Swatch Group sprzedaży m.in. Tissota na Allegro. Dlatego ja bym proponowała poszukać w sklepach i targować się o rabat. Dzisiaj możesz dostać nawet 10-22% rabatu na zegarek Tissot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uzywki z ebay-a.

Swietny stan i mozna wychaczyc juz od 500 zl na aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam uzywki z ebay-a.

Swietny stan i mozna wychaczyc juz od 500 zl na aukcjach.

A kupowałeś, że piszesz? Masz pewność, że nie polecasz właśnie tych podrób, o których mówimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej podrabiana kolekcja Tissota  

Modele PRC 200 z czarna tarcza wychodzą już z produkcji  : T17.1.586.52

 

Pojawiły się nowe PRC 200 :  T055.417.11.057.00

 

Zdarza się także sporo podróbek modelu Le Locle czy Visodate 


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje i sprzedaje na ebay-u od ponad 7 lat.

Po prostu trzeba czytać CAŁY tekst, i jak ktoś pisze, że nie jest pewny, że może to jest ... etc, to nie kupować.

Jak coś jest opisane jako dajmy na to zegarek Omega, a dostaniemy podróbę, to zawsze możemy go zwrócić bez problemów....

Warto też zerknąć na komentarze sprzedającego. Jak ma ponad 200 samych pozytywów, to w zasadzie zakup jest pewny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że obydwa zegarki to podróbki. Jak się dokładnie przyjrzeć to porównując ze zdjęciami oryginałów w sieci napis na tarczy "tachymetre" jest delikatnie przesunięty względem indeksu godziny pierwszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Za granicą tissoty kosztują także podobnie jak u nas...taka polityka swatch group. Więc jak ktoś wam pisze że z zagranicy bo tam taniej to w przypadku tissota, certiny itd to zwykła ściema.

Certinę można czasem dostać na okazjach w zagranicznych sklepach. Tissota nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanowiło cię że koło dysku daty jest białe?

 

edit: pomyliłem modele, sorry :)

 

edit2: podejrzanie niska cena, przesunięty napis tachymetre, inne oznaczenia na mechanizmie. Ale specjalistą nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczba "60"  powinna byc wyśrodkowana a w tym zero jest bliżej środka.

Edit: i wówczas cały tachymetre jest przesunięty i itd. np na godzinie 3 liczba 240 tez jest cofnięta, powinno być 4 na środku a nie 40. to kwestia przesunięcia całej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

chyba za duze odstepy w napisie PRC 200 zwłaszcza w cyfrze 2 0 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa, mógłbyś ponownie wkleić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.