Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

"Zodiak[/b] ? pseudonim nadany seryjnemu mordercy. Pseudonim pochodzi najprawdopodobniej od nazwy szwajcarskiej firmy zegarmistrzowskiej "Zodiac". Morderca posługiwał się symbolem przypominającym logo tej firmy.

 

O Zodiaku-mordercy słyszałem, ale nie wiedziałem, że przyjął pseudonim od nazwy marki zegarków.

 

 

Dwa dni temu dołączyłem do grona posiadaczy zegarków Zodiac, mam model ZO6904.

 

Świetny zegar, gratuluję! Jako posiadacz dwóch Zodiaków(a na dwóch na pewno się nie skończy ;)) powiem, że bardzo łatwo jest nabrać sympatii do tych zegarków - wystarczy wziąć jeden z nich do ręki, aby przekonać się, że za niewielkie pieniądze otrzymujemy świetnie wykonany zegar, dopracowanie detali jest niesamowite, bransolety są doskonałe i tylko szkoda, że obecny Zodiac ma tak mało automatów w swojej ofercie...W cenie do 1k - jeżeli chodzi o jakość wykonania - nie widzę dla tych zegarków konkurencji, najbliżej jest SEIKO - również jestem wielkim fanem tej marki - dobrze wykonane zegarki, ale w niektórych modelach można dopatrzeć się drobnych mankamentów, natomiast znalezienie takowych w przypadku Zodiaków(nawet tych tańszych) jest trudne. Seiko oczywiście ma zasadniczą przewagę nad Zodiakiem w kwestii mechanizmów - większy wybór lepszych automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już po głowie chodzi model zo6905 ale niestety wołają za niego tysiąc a na ebayu obejrzałem dzisiaj jeszcze dwa inne, zo7301 i jeszcze jeden którego teraz nie mogę odnaleźć żeby podać model ale były obłędne.Ten drugi był jeszcze potężniej wykonany niż ten zo7301 i musiał być naprawdę kawałem metalu na łapie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem napisz do Kolegi 5ciastek albo Marcinkowski, mają Zodiaki w sprzedaży.

 

A na dzień dzisiejszy to mój faworyt, jeżeli chodzi o zegarki Zodiac:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już , pisałem:).A ten nurek też świetny,chyba złapałem drugą chorobę po retro rowerach MTB:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupilem zegarek Zodiac ZO5505. W sumie to dzieki temu forum. ;) Moge wrzucic fotki bo zegareczek bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucaj, czekamy ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucaj, czekamy B)

 

Fotki slabe, nie umiem zrobic lepszych, moze sie naucze moim skromym fz7.

post-33193-0-27144200-1331805408.jpg

post-33193-0-78738100-1331805416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie w tym zegarze prezentuje się tarcza, poza tym - jak to u Zodiaka - dopieszczone detale i bransoleta - klasa sama w sobie.

 

Gratuluję zakupu, niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego zodiac'a od wakacji, jeśli dobrze pamiętam. Jestem z niego w miarę zadowolony, wykonanie jest naprawdę na wysokim poziomie, oglądając tarczę nawet na zdjęciach makro nie idzie dostrzec żadnych niedorobionych krawędzi czy farfocli, indeksy i wskazówki idealne - i także idealnie trafiają w indeksy, giloszowanie także, podziałka na tarczach chrono - perfekcyjna, bransoleta pełna - bardzo ładna i porządna, chociaż na początku bywało że się odpinała np. podczas podpierania się ręką, ale delikatne ściśnięcie sprzączki pomogło. Świeci dość przeciętnie, ale np. Po kwadransie siedzenia przed monitorem w całkowicie ciemnym pokoju, po zgaszeniu ekranu da się odczytać bez problemu dokładną godzinę. No i dekielek, świetnie wykonany.

 

Najsłabszą stroną tego zegarka jest bezel z podziałką tachymetryczną. Przez pierwszy tydzień wszystko było w porządku, jednak pewnego dnia zauważyłem milimetrowy ubytek, okazało się że emalia wypełniająca podziałkę po prostu się złuszczyła, wziąłem więc wykałaczkę i dotknąłem farbę w innym miejscu, a ta po prostu odpadła, bez żadnego drapania! Następnie bez żadnych problemów wyczyściłem jedną wykałaczką cały bezel, i wypełniłem go czarną farbą modelarską i do teraz jest ok.

 

Druga wada to wskazywanie daty, rzadko korzystam z tej funkcji - czasami tylko z ciekawości porównuję datę na komputerze z tą na zegarku, i pewnego dnia zauważyłem że jest cofnięta o 2 dni, nie wiem jak to się stało, ustawiłem poprawną i nie zawracałem sobie tym głowy, jednak 3dni przed świętami musiałem jednak skorzystać z datownika bo zostałem poproszony o podanie daty - i co się okazało, znów jeden dzień do tyłu.

 

Mój model to Zodiac ZO3901, kupiłem go za nieco ponad 300 zł. I biorąc pod uwagę cenę jestem z niego zadowolony, jednak cena sklepowa tego modelu jest zdrowo przesadzona (Prawie 3x wyższa)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zaskoczyłeś mnie tą farbą schodzącą z bezela...Do tej pory nie spotkałem się z jakimikolwiek niedoróbkami w Zodiakach, wręcz przeciwnie, jakość tych zegarków zawsze stała na wysokim poziomie. Widocznie trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz, choć żadna to pociecha i żadne wytłumaczenie dla firmy.

 

Osobiście posiadam 2 Zodiaki i nie mogę się przyczepić absolutnie do niczego, zegarki świetnie wykonane, dopracowane detale, wszystko działa jak należy.

 

Pytanie - kupiłeś ten zegarek jako nowy, czy używany? Może u poprzedniego właściciela zaliczył jakiś upadek i stąd problem z datą? Może warto wybrać się do zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Druga wada to wskazywanie daty, rzadko korzystam z tej funkcji - czasami tylko z ciekawości porównuję datę na komputerze z tą na zegarku, i pewnego dnia zauważyłem że jest cofnięta o 2 dni, nie wiem jak to się stało, ustawiłem poprawną i nie zawracałem sobie tym głowy, jednak 3dni przed świętami musiałem jednak skorzystać z datownika bo zostałem poproszony o podanie daty - i co się okazało, znów jeden dzień do tyłu.

(...)

 

Ten mechanizm nie posiada perpetual calendar, dla niego każdy miesiąc ma 31 dni. B)

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że zaskoczyłeś mnie tą farbą schodzącą z bezela...Do tej pory nie spotkałem się z jakimikolwiek niedoróbkami w Zodiakach, wręcz przeciwnie, jakość tych zegarków zawsze stała na wysokim poziomie. Widocznie trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz, choć żadna to pociecha i żadne wytłumaczenie dla firmy.

 

Osobiście posiadam 2 Zodiaki i nie mogę się przyczepić absolutnie do niczego, zegarki świetnie wykonane, dopracowane detale, wszystko działa jak należy.

 

Pytanie - kupiłeś ten zegarek jako nowy, czy używany? Może u poprzedniego właściciela zaliczył jakiś upadek i stąd problem z datą? Może warto wybrać się do zegarmistrza?

Ja nadal twierdzę że zegarki Zodiac są świetnie wykonane i do teraz żadnych niedoróbek się nie dopatrzyłem, tylko ta farba? Niemniej jednak w porównaniu do innych zegarków tej klasy cenowej pod względem wykonania są po prostu wybitne

 

Zegarek kupiłem od forumowego kolegi olek, z foliami na bransolecie i deklu, nówka z papierami tylko bez gwarancji.

 

Bardzo możliwe że jest to felerny egzemplarz, ale na całe szczęście tą wadę można we własnym zakresie uzupełnić bez pozostawiania jakichkolwiek śladów. A co do daty to właśnie zostałem oświecony:

Ten mechanizm nie posiada perpetual calendar, dla niego każdy miesiąc ma 31 dni. B)

Dzięki, zawsze się zastanawiałem co oznacza perpetual calendar w opisach zegarków B)

Edytowane przez vcore

Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Zodiaku-mordercy słyszałem, ale nie wiedziałem, że przyjął pseudonim od nazwy marki zegarków.

 

Dzisiaj o 23 na tvn7 jest film o tym mordercy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest ten film, kto nie widział to polecam zobaczyć.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo drugi Oceanarie w mojej kolekcji. Tym razem ZO8001. Moim skromnym zdaniem duzo ładniejszy niż ZO8002.

Zdjęcia takie sobie bo robione przy żarówce.

ocean1.jpg

ocean2.jpg

ocean3.jpg

ocean4.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny jest ten zegar...Zdecydowanie mój ulubiony Zodiac. Czy ładniejszy od pomarańczowego ZO8002? Kwestia gustu, ale mnie też czarny podoba się bardziej... :)

Do szczęścia brakuje mu tylko IMHO świetnej fabrycznej bransolety, która sama w sobie jest małym dziełem sztuki...

 

No Kolego Marcinkowski...Dwa Oceanaire w Twoich rękach - nie za duża to rozpusta? :)

 

Gratuluję nabytku, bo jest czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpusta duża ale będzie jeszcze większa jak dojdzie Oceanarie z błękitną tarczą na bransolecie ;P

A do tego Dornbluth w czerwcu :) No i na deserek dochodzi to cudo:

ZO8530a.jpg

BTW: Ktos na forum napisal ze te imitacje srubek wygladaja fatalnie :) Sprawdzilem, to nie imitacje srubek ;P To srubki. I moim zdaniem sa super :)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanarie wymiata , nie chce ktoś takiego sprzedać na oryginalnej bransolecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna wlasnie nie wiem co tam siedzi :) dowiem sie

a co do trzeciego oceanaire to calkiem serio :) tylko nie usmiecha mi sie placic 625 euro za niego bo tyle wart nie jest wiec cierpliwie czekam na okazje :)

 

P.S.

Niebawem na bazarku wrzuce dosc rzadkiego vintage Zodiaca ...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Astro. To Hermetic który juz sie przewinal na ktorejs z moich fotek. Seria popularna ale model z sub sekunda dosc rzadki.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.