Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz Michał, współczesne Zodiaki to głównie mechanizmy kwarcowe. Używane modele pojawiają się od 200 zł (za tyle chyba kupiłem najtańszego Zodiaka z kolekcji), do nieco ponad 1000 zł za nowsze modele jako nowe egzemplarze. Jak tak pomyślę, to za swoje Zodiaki płaciłem średnio 500-600 zł, niemniej ja skupiam się tylko na kwarcowych modelach. Pojawiają się też na aukcjach (ale dość rzadko) modele z lat 70-tych, mechaniczne, ceny w granicach 1500-2000 zł.

pozdrawiam


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dominik za info.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, Koledzy po Zodiacu. Na szybko dwie foty mojego SeaDragona - ZO2258. Sesja porządna niebawem :)

 

ZodiacZO225801.jpg

 

ZodiacZO225802.jpg

 

ZodiacZO225803.jpg

Edytowane przez split

pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik, świetny. Tarcza jest czarna? Dragony z chrono są zdaje się większe od tych bez.

 

A tak w ogóle, to ile Ty tam jeszcze chowasz tych Zodiaków, hm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku, tak tarcza jest czarna, tylko rzecz jasna ja nie potrafię robić zdjęć i wyszła jakoś taka brązowa...

Ten ma kopertę 42 mm bez koronki i muszę powiedzieć, że jak dla mnie (choć mam malutki nadgarstek) jest to optymalny rozmiar. Mam wrażenie, że na vintage koperta powoduje, że te zegarki ładniej układają się do szczupłej ręki.

A z tymi Zodiakami to sam wiesz jak jest - są jak koniki morskie - raz wyskoczą z gabloty, raz do niej wskoczą, to wpadną w towarzystwie, etc :)

 

O, uwaga, straszna fotka, ale oddaje w jakiś tam sposób rzeczywistą kolorystykę.

 

ZodiacZO225804.jpg


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - pierwsze fotka nie działa.

 

Powinna być normalnie widoczna, czasem po prostu fotki wyświetlają się na Forum z pewnym opóźnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już widzę. To chyba jeden z najładniejszych z całej rodzinki. Czysty, duży, czytelny. I tak duża data... Trzeba poszukać, nie ma wyjścia :)

pozdrawiam

 

PS - musimy kiedyś poświecić tymi naszymi Zodiakami!!

Edytowane przez split

pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32649-0-34912800-1331842755.jpg

post-32649-0-67948100-1331842753.jpg


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko jest w rozmiarze V-Wolfa. W opisie ma: "watch Case Size: 44 mm"

Dekiel - nic specjalnego jak na Zodiaca - taki prosty z logiem na środku.

W tygodniu zrobię foto to wrzucę.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli chodzi o listę zodiakowych życzeń, to u mnie są na niej:

 

Obowiązkowo...

 

Zodiac Oceanaire

Jaki to rozmiar?

 

edit: już znalazłem - 45mm - hmm, duży. Ma ktoś foty nadgarstkowe?

Edytowane przez stfraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu bodajże Kolega Marcinkowski pokazywał ten zegarek na ręce w temacie "Jaki zegarek masz dziś...?". Jak wpiszesz hasło Zodiac Oceanaire w Google Grafika, to wyskoczy sporo fotek nadgarstkowych tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu bodajże Kolega Marcinkowski pokazywał ten zegarek na ręce w temacie "Jaki zegarek masz dziś...?". Jak wpiszesz hasło Zodiac Oceanaire w Google Grafika, to wyskoczy sporo fotek nadgarstkowych tego zegarka.

Szczerze powiem, że bardzo mi się podoba ten zegar. A myślałem, że Zodiac = kwarc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Zodiac robił dobre zegarki mechaniczne, dzisiaj większość zegarków tej marki to kwarce, choć produkują też automaty, te w cenie zdecydowanie powyżej 1k zł. A w Oceanaire siedzi w środku Claro 888, czyli raczej bez rewelacji, ale zawsze to automat... :) Sam Oceanaire zaś to zegar świetny, jak każdy Zodiac perfekcyjnie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kuzyni po Zodiacu!

 

Ostatnio do rodziny dołączyli nowi kwarcowi towarzysze. Oto oni:

 

ZO 6904 - Allstar. Kupiony na naszym bazarku. Bardzo ciekawy Zodiac: duży, chrono (ale dyskretne, ponieważ tarczki w kolorze głównym tarczy, ponadto ciekawie rozwiązane chrono łączące minuty z godzinami plus osobne do alarmu), osłonięta koronka, jak zawsze świetna bransoleta i dekiel, nietuzinkowy bezel, mocne indeksy i prostokątne wskazówki . Wodoszczelność 100 m.

Ten zegarek z daleka jest chyba mało ciekawy, ale jak mu się bliżej przyjrzeć - ma swój urok. Szczerze przyznam - jest to najcięższy zegarek ze wszystkich jakie mam. Wymaga to przyzwyczajenia - na początku zbyt często o nim myślałem podczas noszenia, ale się uspokoiło.

 

ZO690402.jpg

 

ZO690403.jpg

 

ZO690404.jpg

 

ZO690405.jpg

 

 

ZO 7610 - Air Dragon. Zodiakowy Pilot? Jakoś tak do mnie trafił i jest. Hmmm, dziwny zegarek. Chciałbym poznać myśli projektanta, który wymyślił kształt tego puplitu na tarczy. Może to jest odnośnik do kokpitu w jakimś samolocie? Albo po prostu nie wiedział, jak zmieścić datę? Nie wiem.

Niezły dekiel, duży rozmiar, słuszna waga, pasek 24 mm z nietypowej, połyskliwej skóry, klamra sygnowana Zodiac, koronka osłoniona, przyciski powlekane plastikiem, wodoszczelność 100 metrów. Koperta z łączonych metali - wygląda na stal-tytan. Bezel jednokierunkowo obracany.

 

ZO761001.jpg

 

ZO761005.jpg

 

ZO761002.jpg

 

ZO761003.jpg

 

ZO761004.jpg


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nabytków. Bardzo fajne chrono. Urodę Air Dragona dobrze pokazuje drugie i piąte foto.

 

Koperta to jest ta część zegarka, którą akurat w Zodiakach bardzo lubimy... :) Bardzo lubimy, szczególnie te o lekko vintagowym charakterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj jedyny Zodiak to vintage Seawolf,nowe do mine jakos nie przemawiaja....

 

sw.jpg


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ładny. W ogóle vintage divery Zodiaka są świetne, mają niepowtarzalny klimat.

 

Fajna strona ze starymi Zodiakami: http://www.vintagezodiacs.com/index.php

 

Robercie, Twój Sea Wolf znakomity. Oryginalny bezel. Można obejrzeć gdzieś więcej zdjęć Twojego Zodiaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wiecej zdjec tylko musze je zaladowac na Photobucket


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-10448-0-38180700-1331843879.jpg

post-10448-0-79690900-1331843875.jpg


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.