Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Czarny vs Biały

Czarne kontra białe  

175 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś głównie białe, teraz czarne. Chyba wrócę do białych - czytelniejsze.

Zenita powyżej wybrałbym chyba czarnego, a Jaquet Droz to tylko za kare - kwestia gustu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kilka lat temu w pierwszej kolejności stawiał bym na białą tarczę. Dlaczego tak jest?

 

 

 

No to u mnie wprost przeciwnie :lol:

 

Do niedawna interesowały mnie tylko czarne tarcze, a teraz jakoś tęsknie spoglądam na jakieś garniturowe JLC z jasną tarczą :lol:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza bedzie pasowac do kazdej koszuli.

Biala juz nie bardzo...tu juz trzeba dobrac odpowiednia koszule

odpowiedni pasek.

 

A moze dlatego ze powietrze jest przejzroczyste i bardziej przystosowane

do bialego to my chcemy wprowadzac w zycie przeciwienstwa.

 

Elegancja. To na pewno.


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do wymienionych opinii dodałbym, że biały zegarek budzi zaufanie, niekoniecznie nawet do samego właściciela, ale co do swojej niezawodności i precyzji. Było wspomniane zresztą, że białe zegarki skupiają większą uwagę na precyzji wykonania, detalach, może stąd to się bierze.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

images-13_zpsff00aea1.jpeg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

images-13_zpsff00aea1.jpeg

 

Wątek elementarny i pewnie wielu zadaje sobie podobne pytania, więc pomyślałem, że warto odkopać.


Pozdrawiam kolegów z knives.pl!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie czarne tarcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystko zależy od tego na jaką okazję jest zegarek.

Ostatnio wolę białą.

A jak jest z czytelnością białej i czarnej tarczy o różnych porach dnia i nocy. Pytając dalej jak się sprawdza biała tarcza cała pokryta lumą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Myślę,że nie sam kolor tarczy decyduje.Najważniejszy jest "całokształt" tzn. czytelność godziny (decyduje kolor indeksów, wskazówek, luma lub jej brak, ilość komplikacji)

Jasne wskazówki na jasnym tle wyglądają słabo, tak samo jak ciemne wskazówki na czarnym.

Rzut oka -powinien dać odpowiedź na pytanie, która jest godzina.Nie lubię się domyślać ani analizować cyferblatu.:)

Dlatego nie jestem fanem zegarków "przekombinowanych", z dużą ilością informacji na cyferblacie (chronograf, fazy księżyca,inne strefy czasowe itd.) i do tego

w różnej kolorystyce, wprowadzającej chaos i zamieszanie informacyjne.Kiedyś użyłem sformułowania "jarmark".:)

Reasumując-wolę prosty, czytelny zegarek wskazujący godzinę(plus ewent.datę), od kombajnu, przypominającego minikomputer dla dzieci.

Czyli-prosty zegarek, czytelny,  ładny, dokładny, niezłej firmy, niezawodny, starannie wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio korzystam z białej tarczy. I z czytelnością nie jest źle.

Wydaje mi się jednak, że nocą lub pod wieczór dużo czytelniejsza jest czarna tarcza z białymi indeksami.

Biała jest chyba bardziej elegancka ale na sportowo też może być.

 

 

 

post-65663-0-26200100-1396200840_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli zegarek super elegancji to z białą tarczą, ale że na taki póki co mi kasy żal, to kupuje z czarną. Na czarnych mniej widać niedoskonałości. Głos oddałem na białą tarczę z przekonania, a nie z przewagi dorobku posiadania. 


Ball, Eterna, JeanRichard 1681, CyS, Eberhard, Glycine, Damasko, ChWard, Rolmops,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała tarcza z niebieskimi wskazówkami...

Tego typu zegarki najbardziej ostatnio przyciągają mój wzrok. Może dlatego, że w mojej kolekcji dominują te z ciemną tarczą.

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała/Jasna tarcza. Jest bardziej elegancka i tak naprawdę łatwiej jest do niej dobrać resztę stroju i akcesoriów. Tak jak biała koszula, jest to kolor ponadczasowy. I mimo tego, że są czarne tarcze w zegarkach garniturowych, wcale nie oznacza to, że są równie eleganckie. Po prostu na rynku jest to, na co jest zapotrzebowanie. A biała/jasna jest bardziej klasyczna.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat dla mnie super na czasie. Zdecydowanie preferuję ciemne tarcze, a mam okazję kupić zegarek jaki bardzo mi się podoba ale niestety w wersji jasnej :( Ciemny też mogę mieć, ale z dużo mniejszym rabatem i na pasku. A jasny na bransolecie, która również bardziej mi odpowiada.

Co robić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat bez wyjścia.

Kup ciemny i różnice w rabacie wykorzystaj na dokupienie bransolety.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, bo ciemny mam  z dużo mniejszym rabatem. I pomimo że na pasku to wyjdzie mi 1450zł więcej niż jasny na bransolecie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breitling Airwolf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zarówno ciemne jak bi białe, na oficjalne okacje raczej zakłądam białe, na codzień czarne. Wydaje mi się, że biały jest bardziej elegancki i ponadczasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopiemy :).
 
Nie mogę się zdecydować(proszę pominąć, że kwarc i nikt tutaj takich nie lubi ;) ):
aiZzDB2.jpgfiX0rii.jpg

Zastosowanie: Garniak(czarny,granat i jasny) + pół elegancki strój roboczy(tj. koszula zwykle ciemna, spodnie, skórzane buty etc) - raczej czarne skórzane dodatki, ale mogą tez być kiedyś brązowe. Chyba uniwersalniejszy w tym przypadku będzie jednak jasny blat?
 
Duży rozmiar:
 
Jeszcze jest brąz, ale chyba najmniej uniwersalny z nich wszystkich, choć też mi się podoba ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do garnitura :) wolę jasny. Dużo ludzi lubi kwarce, nie przesadzaj... Choć pewnie pojawi się ktoś kto będzie do mechanika przekonywał.

Biały będzie i do czarnego i do brązu pasował, czarny gorzej w drugiej konfiguracji.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, utwierdziłeś mnie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie tarcze macie?

 

pewnie okaże się że tak samo jak w przypadku wspomnianych kolegów Klaudiusza,

że ponad 90% to czarne wink.gif .

 

trzy brązowe lub beżowe (podobno facetom trudniej jest określić kolor)

dwie niebieskie

dwie białe

... jedna czarna - co daje 12,5% - chyba jestem znowu poza nurtem. :P


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że czarne tarcze często wyglądają nudniej tak po prostu. Co nie znaczy, że mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.