Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

z ramką 18,5 


Super staruch. Piękne wskazówki i tarcza!!

Dzięki Szkoda że tarcza z pajęczynką ale bez ubytków najważniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pajęczynka to jak patyna. delikatnie można doczyścić wszystko z osadów i usunąć je z rys i pęknięć. Można nawet wybielić ślady pęknięć.  Zostanie tylko parę zmarszczek na "twarzy" co doda smaczku ... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pokaż ten mechanizm...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów . Kupiłem zegar który jest podobny do kilku z tego tematu . Skrzynia jest w generalnie w dobrym stanie , braki w górnym gzymsie , czapa puściła na łączeniach . brak dolnych sterczyn oraz korony. Szybki oryginalne . Plecy grubości 1cm , nieokleinowane w mazerunku. Wydaje mi się że są machoniowe ale do końca pewny nie jestem. Generalnie nie mam zastrzeżeń co do oryginalności skrzyni. Bardziej niepokoi mnie mechanizm a właściwie to czy może pochodzić z tej skrzyni. Tutaj podobieństwo do Waszych mechanizmów chyba się kończy , począwszy od wieszaka, ramkę tarczy , wahadło itd. Jednocześnie brak śladów mocowania innych mechanizmów . Ten wieszak pochodzi z tej skrzyni ,no chyba że plecy są wtórne . Sanki idealnie pasują . Nie wiem jak popularne jest rozwiązanie ze śrubą mocowania tylko z jednej strony . Tarcza jest jaka jest , trudno. Podstawa tarczy raczej wtórna a ramka jest zwykłą  wytłoczką  . Natomiast grafika tarczy sekundnika wygląda mniej typowo. Jednocześnie tarcza idealnie pasuje do mechanizmu który .... no właśnie . Proszę Was o opinię co sądzicie o tym mechaniźmie ? i w ogóle o całości . Zegar kupiony w UK. więc szanse na radosną twórczość trochę jakby mniejsze , ale tylko troszkę.

Pozdrawiam Krzysztof

 


Więcej fotek:


.

post-63660-0-80676600-1504465332_thumb.jpg

post-63660-0-14080500-1504465350_thumb.jpg

post-63660-0-84606300-1504465361_thumb.jpg

post-63660-0-26562900-1504465415_thumb.jpg

post-63660-0-10994900-1504465425_thumb.jpg

post-63660-0-87900500-1504465435_thumb.jpg

post-63660-0-04079800-1504465481_thumb.jpg

post-63660-0-88211400-1504465488_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest niemiecki, były śmiałe teorie przypisujące je Beckerowi...bardzo wczesnemu.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Pomierz  rozstawy  miedzy  osiami  w  poziomie,szerokosc i  wysokosc plyt,zblizenie kotwicy,mozesz  mi  wyslac  na PM,moze  cos  sie dowiemy  wiecej..


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak jak z Beckerów koło 10 tys. Regulator/stopka chyba nie bardzo. Wskazówki raczej wtórne.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierz  rozstawy  miedzy  osiami  w  poziomie,szerokosc i  wysokosc plyt,zblizenie kotwicy,mozesz  mi  wyslac  na PM,moze  cos  sie dowiemy  wiecej..

Dlaczego na PM?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na PM?

bo  znow stworzymy  teorie ktora  ktos  uzna  za  pewnik...


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbyś pokazać zdjęcie kotwicy i zdjęcie przeciwzapadki w urządzeniu przeciwzapadkowym, na forum popularnie nazywane MPZ?

Pomierz koniecznie rozstaw łożysk na tylnej płycie mechanizmu i prześlij Jankowi na PW, bądź podaj w temacie. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na temat Twojego zegara. Arcy ciekawy zegar.

 

Edit. Jeszcze poproszę zdjęcie górnego okucia wahadła i zdjęcie nakrętek pod soczewką wahadła.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o ten pazurek, który pokazałeś na fotce nr 5 i 6 w ostatniej serii fotek mechanizmu.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomierz  rozstawy  miedzy  osiami  w  poziomie,szerokosc i  wysokosc plyt,zblizenie kotwicy,mozesz  mi  wyslac  na PM,moze  cos  sie dowiemy  wiecej..

Dobry wieczór ,

Pomierzyłem rozstawy między ośkami . Czyli pierwszy pomiar od łożyska wychwytu w dół i potem pomiędzy kołami . : 23mm, 15,2mm, 16,9mm , 29,8mm. Rozmiar płyt : Wysokość 113,25 mm , szer: 56,04mm i dół 70,35mm. Rozstaw między płytami mierzony od środka 25,80mm. Zdjęcia wychwytu są już na forum . Dzięki serdeczne za pomoc. 

Pozdrawiam 

Krzysztof

Czyli w sumie dobrze myślałem tylko jeszcze niezbyt dobrze ogarniam jak działa forum . Po prostu tekst nie pojawił się gdzie chciałem . I na dodatek zamiast na priv do Janka tekst pojawił się na forum . Panie Janku bardzo przepraszam. To było niezamierzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ,

Pomierzyłem rozstawy między ośkami . Czyli pierwszy pomiar od łożyska wychwytu w dół i potem pomiędzy kołami . : 23mm, 15,2mm, 16,9mm , 29,8mm. Rozmiar płyt : Wysokość 113,25 mm , szer: 56,04mm i dół 70,35mm. Rozstaw między płytami mierzony od środka 25,80mm. Zdjęcia wychwytu są już na forum . Dzięki serdeczne za pomoc. 

Pozdrawiam 

Krzysztof

Czyli w sumie dobrze myślałem tylko jeszcze niezbyt dobrze ogarniam jak działa forum . Po prostu tekst nie pojawił się gdzie chciałem . I na dodatek zamiast na priv do Janka tekst pojawił się na forum . Panie Janku bardzo przepraszam. To było niezamierzone.

Nic  sie  nie  stalo,fajnie ze  pomierzyles  rozstawy,ja jestem teraz  na urlopie ale  pozniej  porownam sobie z tym  co  mam  zapisane.W sumei  to  nie  moj temat  zainteresowan ale  skoro juz  mamy  kolejny  material porownawczy....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już czwarty taki mechanizm, który widzę. Starszą wersję tego typu mechanizmu posiadam. Bardzo pomocny jest rozstaw łożysk w płytach, które nasz nowy forumowy kolega zamieścił. Dziękujemy bardzo :) Radzę nie sprzedawać tego zegara, bo niedługo może tak być, że jego wartość, może dramatycznie wzrosnąć.

 

Napiszę za chwilę PW. Powiadomienie o napisaniu wiadomości pojawia się w górnym prawym rogu monitora, na kopercie.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne wszystkim  za informacje . Zegar kupiłem dla siebie i bez względu na wartość nie był na sprzedaż . Czeka mnie z nim trochę pracy . Jaka mogła być korona ? Może jakiś ażur ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za dużo się nie dzieje w CK Monarchii, więc wstawię ostatni nabytek ... tak tylko , nic specjalnego technicznie. Kiedyś pokazywał go kolega Lusyk wraz z dwoma innymi zeharami (2015rok) . Zegar zatoczył kółko i trafił chyba na "dożywocie" do mnie. Ponieważ lubię wiedeńczyki długo nie musiał czekać na SPA ... Mechanizm wymagał delikatnego czyszczenia, oliwienia, nowej linki, a skrzynka usunięcia wstrętnej "nabąbelkowanej"  politury (1 mm nałożony grubym pędzlem, żeby błyszczało...wszystko było nią zalane ). 

Znalazł miejsce obok kwadransowego kolegi z Wiednia. Poszukuję jeszcze tylko wychylnika wiedeńskiego - bo się gdzieś zpodział mu na drodze życiowej-  może ktoś ma na zbyciu ... (proszę kontakt na prywatę - mogę wymienić za dopłatą na inne ) . Wstawiam tylko zdjęcie poglądowe , bo tam "szału ni ma..." :D  ;)  

:rolleyes:


no i jeszcze jedno...

:rolleyes:

post-92919-0-79996700-1508269308_thumb.jpg

post-92919-0-68186700-1508269377_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziś obrodziło w zegary ;) , mam i ja swój. 

Udało mo się kupić takiego wiedeńczyka. a co ciekawe w stanie prawie nienaruszonym. Prosty chodzik , pełna tarcza, skrzynia w stanie strychowym, nawet kurz na kilkadziesiąt lat. drobne ubytki i .... ogrom pracy. Czyli to co lubię. Czy koledzy pomogliby może datować mechanizm i skrzynię. Brak korony, drobne ubytki obłogu czereśniowego. pęknięta szyba boczna. 

stan jak na obrazku. Nie szukałem jeszcze bliżej co to jest za zegar , ale może ktoś z szanownych kolegów mnie ukierunkuje.  

post-92919-0-74129800-1509301959_thumb.jpg

post-92919-0-57589700-1509301980_thumb.jpg

post-92919-0-95592300-1509302000_thumb.jpg

post-92919-0-63232000-1509302022_thumb.jpg

post-92919-0-73959400-1509302044_thumb.jpg

post-92919-0-73066300-1509302061_thumb.jpg

post-92919-0-72319100-1509302075_thumb.jpg

post-92919-0-51592700-1509302089_thumb.jpg

post-92919-0-45247100-1509302109_thumb.jpg

post-92919-0-28243600-1509302123_thumb.jpg

post-92919-0-08554900-1509302142_thumb.jpg

post-92919-0-44235300-1509302158_thumb.jpg

post-92919-0-63837300-1509302169_thumb.jpg

post-92919-0-80365000-1509302675_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, teraz oglądam i ...serce rośnie!

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.