Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Problem że jak kleje przestrzennie to najchętniej chciałbym jeden punkt podparcia dla obiektu klejonego ... ściski pracują w trzech płaszczyznach . Kleje na dworze z reguły stole na 2x1 m, a potem i tak muszę przenieść dla montażu ścisków stabilizujących na mój zgrabny stołeczek ?. Fakt wygląda to dziwnie , ale jest skuteczne ... ?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w zasadzie skrzynia opanowana, pozostało poczekać z się wszystko ustabilizuje barwowo i cieniutko przewoskować ...  

Ps. na moim ulubionym stoliczku co się sam nakrywa ;)

ww1.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy skrzynia pojaśniała bo nabrała chyba cieplejszej barwy aż strach zostawić skrzynie bez opieki by nie daj się nie smykła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dąb szarzeje , terpentyna i tochę mycia + podkład do stabilizacji z wosku pszczelego na gorąco i kolory wracają, Teraz tylko wosk do wypolerowaniu po odparowaniu nadmiaru terpentyny i gotowe... ?

Ps troszkę wyblaknie , ale minimalnie...

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda :) Te wszystkie ozdoby , stały się żywsze , wyrazistsze . Pięknie :)

Czekam na finał ... jak wszystko już dojdzie do siebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam krótki filmik z detalami skrzyni ... w sumie jestem zadowolony z efektów włożonej pracy (a było jej naprawdę sporo)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta góra wymyślna jest zresztą poprzednie skrzynie jeszcze bardziej na bogato skrzynia stwarzała wrażenie nieco nowszej jak na te lata to ładnie się zachowała bez dużej poprawy z twojej strony ale największy kwiatek to ten mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie próby rozruchu ... nie zdawałem sobie sprawy jak duże niuanse są przy zegarze miesięcznym z biciem. Najmniejszy opór, brak odpowiedniego ustawienia .... Wagi 2,4 kg wydają się lekko za małe, szczególnie jak dołożymy wahadło  ... ale może nabierze szlifu ?


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka minutowa pogięta, wyprostuj, bo przy tak pięknym zegarze fatalnie to wygląda...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj , ktoś nią nieżle wyginał , by z biciem się zgadzało ...... ale ona tak delikatna , że można połamać . Bałbym się ją ruszać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka testowa .... pasowała ... . Docelowa będzie równie piękna. ?

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główne prace zakończone no i w zasadzie można pokazać efekt końcowy (prawie ). Zostały drobiazgi ....;) 

IMG_4458.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ??


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar okazuje się dość trudny i wczoraj wieczór spędziłem (w zasadzie do końca dnia) na usuwaniu drobnych usterek, które normalnie nie miały by wpływu na pracę chodzika czy zegara z tygodniową rezerwą chodu. Tu kosztowało mnie to trochę zdrowia i adrenaliny, a parę komórek (które mi zostało) w głowie niestety musiało sporo się napracować ... Zegar pracuje od wczoraj bez zarzutu , przeszedł godzinę "krytyczną" - 8:45 bez problemu, więc chyba będzie żył ;). Obliczyłem że w tej przestrzeni i z tymi wymiarami wag rezerwa chodu wynosi idealnie 32 dni - więc jest ok (16mm opad na dobę). Poniżej tak wygląda jego praca ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te wagi takie wielgachne. Nie dałoby się dobrać mniejszych, wypełnionych zubożonym uranem?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo grzechami...teraz jeszcze miesięczny kwadrans do kompletu...

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na zegarach wiszacych(na innych tez nie) ale ten ma bardzo ladna skrzynie.

Calosc wyglada suuuuuuuuuper.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i droga zegara na ścianę dobiegła końca ...?

Sporo się przy nim dowiedziałem i zdobyłem kolejne doświadczenia... Czyli to co lubię - sporo pracy ale i duża satysfakcja ?

Koleżankom i kolegom dziękuję za doping cierpliwość oglądania mojej drobnej relacji ... ✌️?

IMG_4469.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka .....

B17618C3-3378-4964-8CD0-BE7AF9372E45.jpeg

9FA3CDB0-D17D-4EA0-9A58-2CCF04FD66B5.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) OOooo , ten to ma KORONĘ  !  .... zupełnie inny typ , że tak powiem . To nie cienka deseczka , czy ozdóbka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to w zasadzie odmiana dachlurch z późnego okresu , kiedy czasami uciekano od wykonania prostych daszków w kierunku czegoś bardziej ozdobnego ... korona to spuścizna po takich konstrukcjach i prosta oszczędność materiału...

Ja to oceniam na końcówkę pierwszej połowy XIXw ... Podobne konstrukcje skrzyni pojawiały się właśnie w tym okresie.

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mu ktoś mopa na głowie położył... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no jakby ci Krzysiu powiedzieć ... jednemu się kojarzy z zegarem , drugiemu ze ścierą i sprzątaniem ???? ????  ???? .... i nie ma tu żadnych "żaluzji" ????


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma, forma... To jest najważniejsze... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.