Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

Zegary z monarchii austro-węgierskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Czyli proponujecie coś w tym stylu tylko mniejsze ...  zobaczymy czy rzeźbiarz się podejmie :D 

 

gothic_vienna_send.JPG.1d14d942b1b3139c6a9df29671725cd6.thumb.jpg.1f7646b24dda09b8add37ab7f3193b10.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też podoba ten z najmniejszego zdjęcia, z krenelażem i dwiema sterczynkami pośrodku.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anansi napewno byłoby łatwiej wykonać ten wzór. 


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam zdjęcia szczegółowe. Mechanizm jest całkiem sympatyczny. Soczewka wahadła umordowana. Jak sądzicie pochodzi z lat 70 XIX wieku? 

20220317_140655.jpg

20220317_140724.jpg

20220317_140749.jpg

20220317_140803.jpg

20220317_140844.jpg

20220317_140925.jpg

20220317_140939.jpg

20220317_141006.jpg

20220317_141057.jpg

20220317_141607.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odjąłbym jakieś 10-15 lat.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość dawno się temu się  odzywałem (może i dobrze) bo z czasem ciężko, ale czytam pilnie wszystko , nawet tematy rowerowe w "po godzinach". Nie będę się rozpisywał co i jak (nie chcę znowu usłyszeć o "kolekcji wyliganych (to po naszemu) preparatów..."). Odnotuje tylko fakt, że po wielu perypetiach i pomocy naszego kolegi udało mi się wreszcie uruchomić wymęczony mechanizm i powiesić na chodzie jako taki zegar z miesięczną rezerwą chodu i to w sypialni co jest podwójnym sukcesem (bo żona jeszcze nie wie 🤭).

 Pasuje mimo wszystko do wiedeńczyków więc wpinam tu, bo temat zarasta trawą jak to na wiosnę 😉 

IMG_1862.jpg

IMG_1855.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze u Ciebie- SUPER!😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że gdzieś taką skrzynię widziałem ….

37EC6732-1836-431B-8D2C-5A2889E348C5.jpeg

C35B1513-9E57-49DD-AF2C-E3DB13244277.jpeg

89FE3B50-2597-4889-8543-3F91840AC900.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak nieśmiało spytam..., te wzorki to farbą jakowąś ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mazerunek wykonany farbami . Delikatnie tylko umyłem pozostawiając bez poprawek. Stan pierwotny tu:

DCD2E2EE-B776-4F34-B422-A5D572974147.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, chyba jeden z Twoich najładniejszych😲 Szczere gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy,

 

Trafił do mnie taki oto inwalida. Brak mu kotwicy, wychwytu..  Jest jakaś szansa na naprawę czy już tylko na części się nadaje ? 

 

44.jpg

45.jpg

46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franz Barwitzius, Stallburggasse 4, w Zrzeszeniu Zegarmistrzów od 1863 r. Ale werk taki sobie...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, co by dorobili..... więc, nie ma co go dawać na części. Tym bardziej, że jego części, chyba nie będą pasować do innych. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś się podejmie ? Jest też i skrzynia.

vienna.jpg

2 godziny temu, Anansi napisał(-a):

Franz Barwitzius, Stallburggasse 4, w Zrzeszeniu Zegarmistrzów od 1863 r. Ale werk taki sobie...

Werk jakich wiele w tym temacie... ani lepszy ani gorszy pomijając braki. Tarcza i owszem trochę styrana, ale akurat mam pierścień na wymianę więc da się uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Magican napisał(-a):

Ale czy ktoś się podejmie ? Jest też i skrzynia.

 

Werk jakich wiele w tym temacie... ani lepszy ani gorszy pomijając braki. Tarcza i owszem trochę styrana, ale akurat mam pierścień na wymianę więc da się uratować.

 

Szczerze, to mam wrażenie, że Kolega nie traktuje serio innych zadając pytanie o sens renowacji pokazując najpierw sam zdekompletowany werk, a dopiero później pisząc, że jest też skrzynia niezłym stanie i wahadło.

Bez odbioru.


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo , to jest konkretny i ładny zegar.  Jak pierścień masz i jest taki sam , to OK. .... Ale więcej rzeczy nie wymieniaj . Czasami , to i takie tarcze zostawiamy ( czyścimy , kleimy i czasem taka naprawa , jest niewidoczna  )    Wstawienie , podmiana mechanizmu , to by było coś strasznego . My tu jesteśmy za zachowaniem i ratowaniem oryginału. Niejeden z nas , to taki , nawet niedziałający zegar chciałby mieć na ścianie . Ale myślę , że nikomu sumienie nie dawałoby spokoju i dążyłby do uruchomienia zegara . Owszem ,  to często duże koszta , ale tacy już jesteśmy . Czasem trzeba coś dorobić , albo skrzynię poprawić , no ale zgodnie ze starą sztuką ,... czyli , klej kostny , lakier to szelak , ubytki uzupełniamy - wstawiamy , wyłamane zęby kół dorabiamy i wstawiamy.

Ja znam , tu z forum , jednego kolegę , longcase1 , który robi takie poważne rzeczy . ( czasami , choć rzadko bywa na forum ) . Wiem , że jest tutaj , jeszcze kilku wspaniałych zegarmistrzów , ale czy podjęliby się dorabiania kotwicy ....... nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Magican napisał(-a):

Cześć Koledzy,

 

Trafił do mnie taki oto inwalida. Brak mu kotwicy, wychwytu..  Jest jakaś szansa na naprawę czy już tylko na części się nadaje ? 

 

44.jpg

45.jpg

46.jpg

Na forum jest bardzo dobry fachowiec Longcase1. Myślę że bez problemu zrobi potrzebne naprawy i brakującą kotwice. Korzystałem kilka razy z usług Bartka i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście dorobienie kotwicy to nie jest prosta sprawa więc trzeba parę groszy wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Z pewnością skontaktuję się z kolegą Bartkiem w tym temacie, bo jak na razie nikt nie podjął tematu...  Mam nadzieję że uda się zachować ten zegar w oryginale. Skrzynia jest w na tyle dobrym stanie, że uda się odświeżyć oryginalną politurę bez nakładania jakiejkolwiek innej warstwy. W tej chwili jest na warsztacie.  Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez Magican

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Anansi napisał(-a):

 

" Mądrego warto posłuchać ..." - to też z tego filmu 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Magican napisał(-a):

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Z pewnością skontaktuję się z kolegą Bartkiem w tym temacie, bo jak na razie nikt nie podjął tematu...  Mam nadzieję że uda się zachować ten zegar w oryginale. Skrzynia jest w na tyle dobrym stanie, że uda się odświeżyć oryginalną politurę bez nakładania jakiejkolwiek innej warstwy. W tej chwili jest na warsztacie.  Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Pochwal się gdy będzie gotowe, z chęcią popatrzę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.