Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RUSKI

Oryginał vs Podróbka, Franken

Oryginał vs Podróbka, Franken  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zygmac

Jestem za.:)

Chodzi o to,żeby uświadomić potencjalnemu nabywcy,że "nie wszystko złoto,co się świeci".:)

W tym przypadku,chodzi o uwypuklenie różnic (głównie w werkach),dokładności wykonania,

różnicach w gwarancji itd

Właśnie po to,żeby ktoś nie powiedział -"skoro takie same to po co przepłacać".:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Jestem za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie wszyscy są na tak i to od kilku lat, ciśnie się powiedzenie chłopy no to weźmy się i zróbcie :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za, a skłoniła mnie do tego moja dociekliwość z ostatnich kilku dni a propo Oryginału i podróbki Tag Heuera Pendulum, którego to ujrzałem na ręku pewnego faceta...Sam długo grzebałem na youTube i stronach Tag heuera żeby byc pewnym, że ma podróbkę i czym się różnią...akurat w tym przypadku odp była bardzo prosta bo do napedu PENDULUM(wartość ok 70tys $) nie służy sprężyna włosowa, bo została zastąpiona „niewidzialną” czy też wirtualną sprężyną tworzoną przez magnesy. Całość urządzenia tworzy harmoniczny oscylator. Pole magnetyczne wytwarzane przez 4 wysoko wydajne magnesy i kontrolowane w 3D poprzez złożone obliczenia geometryczne, zapewnia liniowy moment obrotowy niezbędny do powstania alternatywnych drgań w kole balansowym. w opisywanym zegarku na pewnym ręku było wyraźnie widać, że napęd jest tradycyjny.

Dla zainteresowanych podróbka - http://www.youtube.com/watch?v=TIEDKGIyf6g

a tu oryginał -

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edukacja pt. "podróbka -oryginał" tylko w oparciu o filmiki z YouTube czy zdjęcia i nasze opowieści to edukacja nic nie warta, możecie w to oczywiście nie wierzyć, ale tak w istocie jest. Rynek podróbek to na dzień dzisiejszy ocean ! Na podstawie zdjęć nie da się wyłapać niuansów, a diabeł tkwi w szczegółach ! Wielokrotnie widziałem i dotykałem podróbek. O ile nie dałbym się oszukać w przypadku dwóch czy   trzech marek, to poległbym na kilku innych. Te podróbki za kilkaset $ czy ponad tys $ są do wyłapania tylko przy fizycznym porównywaniu na stole zegarmistrzowskim przez osobę która wie gdzie i jak patrzeć.

 

Powołanie nowego działu nic nie da i niczego w znaczeniu edukacyjnym nie przyniesie. Moim zdaniem dobrym miejscem na rozgryzanie tego tematu są warsztaty, ale nie dlatego, że ja je organizuję tylko, że podczas warsztatów możemy się fizycznie spotkać np. w pracowni zegarmistrzowskiej, możemy zajrzeć do środka podróbki, porównać z oryginałem itd. Warsztaty są relacjonowane opisami, zdjęciami i ostatnio filmami.

Tylko jak zachęcić speców od np. Kruka żeby zechcieli podzielić się z nami swoją wiedzą ? Na moje pisma nie odpowiadają :(

Jak pozyskać materiał edukacyjny na takie zajęcia ?  Jeśli ktoś z Was ma to czy udostępni albo przekaże na potrzeby warsztatów mając świadomość że takie cacko może ulec uszkodzeniu podczas zajęć ?

 

Zamiast powoływać nowy dział dyskutujmy w dziale warsztatowym. Jeśli znajdą się chętni do pomocy merytorycznej w zorganizowaniu takich warsztatów, to je zorganizujemy  :) tzn. ja je zorganizuję. Dostarczcie mi materiału do porównań. Na początek możemy wziąć na warsztat Omegę i Rolexa. Dwa rolki mam, ale to za mało ... 

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostarczcie mi materiału do porównań. Na początek możemy wziąć na warsztat Omegę i Rolexa. Dwa rolki mam, ale to za mało ... 

 

 

rozumiem, że oryginały? tylko podrób brakuje? zamówić to nie problem. gorzej jak je zatrzymają na granicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oryginałami nie ma problemu. Zdobycie podróbek to już problem, bo to balansowanie na bardzo cienkiej nitce. Kto za to zapłaci ? i kto będzie w razie czego chętny na wycieczkę na komisariat ... ?  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyjściem byłby kontakt z osobami, które takie zegarki posiadają (np. z innego forum)? w razie czego odezwij się na PW to Ci wyślę linka. żeby nie było - sam takowych nie posiadam i nie mam zamiaru posiadać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu zasłużył na nagrodę złotego szpadla :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymczasem minęło 1,5 roku............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Koledzy ? jak to mówią "weźmy się i ...zróbcie" :) 

Każdy pyta a do pracy  chętnych mało ...

Trwa w tej chwili duża akcja "Stop podróbkom" w ramach której wolontariusze ( Koledzy z KMZIZ) zbudowali sporym wysiłkiem bazy adresowe wszystkich zainteresowanych ( ponad 2000 adresów ) , zostały wysłane mailingi , wybrane i wybrukowane plakaty, teraz trwa ich wysyłanie 

Kolejne cześci wkrótce 

Jesli ktoś jest chętny do pomocy - zapraszamy pisać na [email protected] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby chętny do pomocy w zbudowaniu takiego wątku? A może i całego działu? W sieci jest sporo materiałów i można zrobić olbrzymie zestawienia. W wolnym czasie, przy okazji, dla potomności :)

 

Nawet rozpoczęcie prac już dużo wnosi. Koledzy, kto chętny? :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem na początek trzeba wydzielić z forum " Zapytania i sugestie przed zakupem" podforum " Podróbki i zapytania o autentyczność" i przeniesc je z dołu strony glownej jako samodzielne forum tuz pod " Forum główne " w miejsce " Zabawy i konkursy".

Bedzie bardzej transparentne i ułatwi pracę w ocenianiu oryginalności oraz zadawaniu zapytań.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, całkiem możliwe i pomysł dobry. Ale pracy trochę będzie. Zgłaszajcie się do pomocy!!!


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jak najbardziej chętny do współtworzenia takiego działu/wątku - ale na ten moment jestem pewien że nie znalazłbym na to czasu. Prawdopodobnie dopiero pod koniec lipca, początek sierpnia mógłbym do tego przysiąść.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny i też się włączę na miarę swoich możliwości. Obecnie kończę przygotowania do wysyłki plakatów :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.