Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RUSKI

Oryginał vs Podróbka, Franken

Oryginał vs Podróbka, Franken  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł ok. ale jak to zrobić technicznie? Skąd weźmiemy zegarki do porównania?

oprzemy się na zdjęciach ze "sklepów" z podróbkami? Są niedokładne, tendencyjne, nie ma zdjęć mechanizmów.

Będziemy kupować i komisyjnie niszczyć?

Myślę, że ciężko to będzie zrealizować.

 

Po za tym wydźwięk może być negatywny, bo na pierwszy rzut oka wyjdzie, że nie koperta w Alfie jest zrobiona równie dobrze jak w Omedze. Świeci tez nieźle. Ktoś tam mroził i zegarek przeżył.

To po co przepłacać?

 

Tak, że per saldo możemy wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można posiłkować się informacjami z innych for zegarkowych itd..Które maja takie działy i większe doświadczenie.Problem nie w tym by odróżnić AlPHĘ od Omegi a Omegę od 'OMEGI' co bywa bardzo trudne.

 

 

To forum istnieje już sporo lat i zakładam że wśród wszystkich użytkowników i tych byłych i obecnych znalazły się osoby które nabyły fake nieświadomie a póżniej wstyd i zażenowanie nie pozwoliły się do tego przyznać.

Edytowane przez guest_*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Ale jak chcesz to zrobić, skoro co tydzień powstaje kolejna wersja podrób, doskonalsza od poprzedniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co? Zostawić temat bo tak?Bo tak wygodniej? Bo nie mój problem? Bo można się wyżyć na konkurencji i im podocinać? (vide Lawnowerman).

Wiem że po części to trochę obawa i brak wiary we własne umiejętności i wiedzę.Można się przejechać jeśli ktoś oryginała wklei dla żartu a ktoś drugi znajdzie dziesięć różnic różniących go od oryginała.Nie ma rady i trzeba się wyedukować.Inaczej to będzie tylko gadanie,gadanie i gadanie jacy to Chińczycy żli bo podrabiają.Jeśli w Chinach wejdzie prawo zakazujące ,produkcja przeniesie się do innego kraju i tyle.Temat będzie aktualny zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co? Zostawić temat bo tak?Bo tak wygodniej? Bo nie mój problem? Bo można się wyżyć na konkurencji i im podocinać? (vide Lawnowerman).

 

Nie gosciu, bo trzeba patrzeć globalnie.

Osoby wyedukowane docenią temat.

Natomiast osoby które zaczynają kontakt z zegarkami lub laicy odróżniający Q&Q od Casio z trudem mogą odnieść mylne warażenie.

 

cały czas pozostaje pytanie jak to zrobić technicznie.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto chce kupić fake zrobi to tak czy inaczej i żadne opracowania go od tego nie odwiodą.Jakiś promil który tu wpada i wypada będzie miał w nosie to co będzie w takim dziale napisane.Dział ma chronić tych którzy nie chcą by ich nabrano.To są jakby nie patrzeć spore straty finansowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. to każdy rozumie, ale cały czas pozostaje pytanie jak to zrobić technicznie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć czy zegarek to podróba to i tak założy nowy temat w wiadomym dziale i bardzo dobrze, bo w ten sposób będzie mieć pewnośc, że się nie natnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo bo wklejane są zwykle fotki podróbek z niskiego przedziału cenowego .Zegarki te trudno nazwać nawet podróbkami.Sa to twory mające przypominać oryginał a niektóre tak dalece odbiegają wyglądem że gdyby nie nazwa nikt nie nazwałby podróbka takiego czegoś.

Tutaj bardziej chodzi o to by mieć możliwość porównania bardzo zaawansowanego falsyfikatu z oryginałem i wykazanie różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Jeżeli ktoś będzie mieć coś bardziej zaawansowanego to tym bardziej powinien założyć osobny wątek, a nie próbować rozstrzygnąć oglądając kilka starych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem na nie.

Rozumiem, że ostatnia dyskusja w galerii rozbudziła emocje, ale nie widzę sensu tworzenia takiego działu.

Jeśli już, to proponuję w dziale "Podróbki, zapytania itd..." podwiesić posta z przykładowym porównaniem oryginału/podróby i wskazówkami dla kupujących na co zwracać uwagę i czego się wystrzegać przy zakupie zegarka oraz czego wymagać bezwzględnie od sprzedawcy.

Wklejanie zdjęć i zabawa w wynajdowanie różnic w niczym się nie przyda, skoro przy coraz lepiej wykonanych podróbach jedynym sposobem sprawdzenia może być tylko otwarcie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam że faktycznie może później być problem z ogarnięciem ilościowym tego tematu, aczkolwiek temat ok.

Wydaje mi się że by zalogować sie na naszym forum KAŻDY nowy użytkownik powinien być skierowany do tego tematu by przygody z naszym forum nie zaczynał od textu typu: Siema, lubie zegarki ... kupiłem w super okazji tego Rolnixa ;] orginał czy podróba ;P

Co do zdobywania fot to racja można by sie posłużyć tym co na innych forach maja, ale tak jak pisałem ... baaardzo obszerny temat będzie.

Jednak nie wydaje mi się by miał on jakiś wpływ w ukazaniu laikom że nie warto przepłacać za Paneraia skoro można mieć coś a'la Parnis Marina Watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również popieram.

 

Tylko poza kwestiami technicznymi ciagle jest problem kto to fizycznie bedzie robil (ma wiedze, kwalifikacje i czas)


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciw. 

 

Moim zdaniem nie ma to sensu. To jak walka z wiatrakami. Nie ma szans, żeby wygrać "walkę" z producentami, a nabywcy raczej nie odwiedzają tego forum. 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temat miałby służyć edukacji to OK.

Kto jednak zapewni nam te edukację?

Wklei zdjęcia porównawcze i opisy?

Ja nie mam takiej wiedzy. Jak wielu z nas ja posiada żeby prezentować swietnej jakości podróby i pokazywać różnice.

Nie chodzi przecież o prezentowanie ordynarnych podrób bo to pozna każdy kto ma małe pojęcie o zegarkach

Edytowane przez pasjonat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nabywcy raczej nie odwiedzają tego forum. 

 

Mhm, z zalozenia nie wchodza na kmziz, tz, wus, trf itp itd bo nie.

 

Akurat u nas jesli chodzi o zegarkowe fora zbyt duzego wyboru nie ma wiec podejrzewam, ze odwiedzaja.

 

Mam wrazenie, ze nadal nie dopuszcacie do siebie mysli, ze sa ludzie ktorzy kupuja zarowno porzadne oryginaly jak i porzadne podrobki. Jak w zyciu, nie ma tylko czerni i bieli tak i tu jest sporo szarosci.

 

Idea jest taka, zeby ktos kto chce sie ograniczac tylko i wylacznie do oryginalow sie nie nacial. A ja ponownie podkresle, ze oszustwo "na oryginal" nie jest celem chinskich producentow najwyzszej jakosci podrob. Owszem, jest ryzyko ze ktos kupi i sprobuje kogos oszukac, ale uwierzcie mi, chinczykom wystarcza zainteresowani podrobkami jalo takimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. A materiał porównawczy się znajdzie. Często pojawiają się nowi użytkownicy którzy "odziedziczyli po dziadku", "znaleźli na plaży" lub kupili i nie wiedzą czy dobrze zrobili :)

Ponadto proponuję wprowadzenie gry edukacyjnej dla nowych użytkowników i tych starszych: znajdź 10 elementów różniących zdjęcie A od zdjęcia B :)

 

pozdrawiam i głosuję na tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu namówić do współpracy dystrybutorów poszczególnych marek? Ich centrale na pewno mają materiał, który mógłby być upubliczniony. W końcu to im najbardziej powinno na tym zależeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście za: czytając w poście "są ludzie którzy kupują zarówno porządne oryginały jak i porządne podróbki" od razu przypomina mi się brzytwa Ockhama: nie mnóżmy bytów bez potrzeby. Nie ma porządnych oryginałów, są tylko oryginały, nie ma porządnych podróbek, są po prostu podróbki. I uważam, że tu akurat nie ma miejsca na odcienie szarości - nie można być troszkę w ciąży. Po prostu wybór nabywcy. Jeśli Chińczycy zadowalają się popytem na swoje podróbki - OK - ale niech sygnują imitacje Parenai nazwą Parnis itd. (co robią), bądź niech dystrybutorzy świadomych (więc podpadających pod KK) podróbek w opisach aukcji zamieszczają: zegarek taki i owaki "z logo IWC Schaffhausen na tarczy i deklu". Myślę, że takie podforum byłoby pożyteczne, może nie dla doświadczonych użytkowników, ale dla bardziej świadomych ludzi, którzy po obejrzeniu aukcji wstukują nazwę w wyszukiwarkę i nie zadowalają przeczytaniem jedego responsu. Byłby to znakomity przyczynek naszego forum do prób okiełznania wszechobecnego piractwa. Wcześniej czytałem wypowiedzi, że zjawisko jest rozpowszechnione w stopniu niemożliwym do ogarnięcia. Może jednak warto podjąć próbę - nu wstrebitsja nada - jak mawiają Rosjanie (pierwszej części nie przytaczam, bo jest przed 23.00). A materiałów poglądowych (abstrahując od informacji producentów, którzy powinni być tym tematem bardzo zainteresowani), patrząc po aktywności na forum, będzie w bród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego promowaniu? Czyżby nie było różnic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - stary kotlet.

Ciekawostka.

Ostatnio na Allegro widziałem parnisa, a na fotkach dekla widać było wahnik z napisem International Watch Schaffchausen. Potem to niedopatrzenie jakiegoś "importera" - pewnie ze specjalistycznego forum, zostało zauważone i podmienił fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro widziałem parnisa, a na fotkach dekla widać było wahnik z napisem International Watch Schaffchausen. Potem to niedopatrzenie jakiegoś "importera" - pewnie ze specjalistycznego forum, zostało zauważone i podmienił fotkę.

 

Konfabulujesz, jak zwykle.

Edytowane przez chomior

WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.