Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak prośba do Kolegów posiadających umiejętność oceny oryginalności zegarków - proszę napiszcie coś więcej, w przypadku stwierdzenia nieoryginalności, gdzie są różnice itd. Myślę, że będzie to pomocne dla wszystkich.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prośba do Kolegów posiadających umiejętność oceny oryginalności zegarków - proszę napiszcie coś więcej, w przypadku stwierdzenia nieoryginalności, gdzie są różnice itd. Myślę, że będzie to pomocne dla wszystkich.

Jacku, w przypadku każdego zegarka jest inaczej, więc ciężko mi dokonywać opisu na kilka podpunktów, bo zwyczajnie już mi się nie chce i nie mam na to czasu. Robiłem tak jakiś rok temu, w przypadku wielu zegarków w tym wątku rozłożyłem różnice między oryginałem, a podróbką na czynniki pierwsze, ale teraz już po prostu nie mam na to czasu.

 

Jednocześnie zawsze jeśli ktoś się zwróci z pytaniem o oryginalność danego egzemplarza czy to w tym wątku czy do mnie bezpośrednio, w miarę możliwości odpowiadam.

 

W tym konkretnym przypadku pierwsze, co dyskwalifikuje ten konkretny egzemplarz to naklejka z paskiem na dekielku, której producent nigdy nie przykleja. Ponadto różnice widoczne są wyraźnie w czcionce napisów na tarczy zegarka, w precyzji wykonania "bębenka" - kółka, które obraca się podczas zmiany kolejnych funkcji, czcionce napisów na bezelu, nieco grubszym rastrze nacięć na przyciskach. Jak bym miał taki egzemplarz w ręku, to pewnie bym się jeszcze czegoś dopatrzył, ale generalnie chodzi o dramatycznie niższą jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomG80

 

Dziękuję i gratuluję spostrzegawczości - te zdjęcia są dość marne.

Ciekawe po co fałszerze silą się na tę naklejkę, zapewne wiedzą, że nie ma jej na oryginałach.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to że nie każdy kto chce kupić zegarek ma konto na forum związanym z zegarkami a wiele osob ta naklejka właśnie skusi że niby nowy i taki fajny i go kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to że nie każdy kto chce kupić zegarek ma konto na forum związanym z zegarkami a wiele osob ta naklejka właśnie skusi że niby nowy i taki fajny i go kupią.

Zgadza się. Niestety od cholery widzę podróbek na nadgarstkach, ludzie to normalnie noszą. Ciekawe, jaka ich część jest nieświadoma, a ile z nich kupiło podróbkę "bo taniej, a i tak fajnie wygląda, nikt się nie zorientuje"... Echhh, walka z wiatrakami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po to że nie każdy kto chce kupić zegarek ma konto na forum związanym z zegarkami a wiele osob ta naklejka właśnie skusi że niby nowy i taki fajny i go kupią.

 

Hmm ... jeśli wcześniej oglądali taki zegarek w autoryzowanym sklepie (bez naklejki) i zdobędą się na chwile refleksji, to ta naklejka osiągnie raczej przeciwny efekt :) + niższa cena, nieznane źródło pochodzenia itp. - od razu sygnał, że to podróbka :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... jeśli wcześniej oglądali taki zegarek w autoryzowanym sklepie (bez naklejki) i zdobędą się na chwile refleksji, to ta naklejka osiągnie raczej przeciwny efekt :) + niższa cena, nieznane źródło pochodzenia itp. - od razu sygnał, że to podróbka :)

Jacku, niedalej, jak półtora roku temu sam osobiście kupiłem podróbkę GA-110 właśnie z naklejką, bo nie miałem pojęcia, że jej tam miało nie być. Na szczęście udało mi się zegarek zwrócić sprzedawcy, więc finansowo nie byłem stratny, za to po tym doświadczeniu zyskałem sporo wiedzy n/t podróbek i stałem się bardziej czujny. Potem zarejestrowałem się na forum i tu ogrom wiedzy n/t G-Shocków mnie po prostu przygniótł, a jednocześnie zachwycił i od tego czasu zgłębiam temat oraz G stały się moją pasją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) kupiłem podróbkę GA-110 właśnie z naklejką, bo nie miałem pojęcia, że jej tam miało nie być. Na szczęście udało mi się zegarek zwrócić sprzedawcy, więc finansowo nie byłem stratny, za to po tym doświadczeniu zyskałem sporo wiedzy n/t podróbek i stałem się bardziej czujny.

 

Wynika z tego. że zdobyłeś się na chwilę refleksji/analizy z dobrym skutkiem :), zawsze warto to zrobić, przy jakimkolwiek zakupie

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego. że zdobyłeś się na chwilę refleksji/analizy z dobrym skutkiem :), zawsze warto to zrobić, przy jakimkolwiek zakupie

Pzdr.

Miałem ten komfort, że miałem na biurku od kolegi używanego oryginalnego GA-110RG-7AER, a przyszła do mnie podróbka GA-110-1AER. Miałem w związku z tym możliwość przystawić jeden do drugiego i to, czego nie było widać na zdjęciach aukcji, widać było jak na dłoni, jak się porównało obie sztuki obok siebie: jakość wykonania podróbki w porównaniu z oryginałem była dramatycznie niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Niestety od cholery widzę podróbek na nadgarstkach, ludzie to normalnie noszą. Ciekawe, jaka ich część jest nieświadoma, a ile z nich kupiło podróbkę "bo taniej, a i tak fajnie wygląda, nikt się nie zorientuje"... Echhh, walka z wiatrakami...

 

Znajomy był w tym roku na wakacjach w Bułgarii. Powiedział, że można było kupić podróbki CASIO G-SHOCK za ok. 20 - 30 lewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem styczność z podróbkami w Bułgarii ale ich jakość była naprawdę fatalna, szczególnie po wzięciu do ręki, pasek był strasznie twardy i pewnie niejeden, który to kupił miał obtarty nadgarstek, ponadto farba była na napisach krzywo nałożona. Sprzedawca nie za bardzo pozwalał włączyć funkcję, trzymał za jeden koniec paska. Były to podróbki GA-100 w cenie 18 Lewa w miejscowości Kranevo. Być może te droższe w innym miejscu były lepiej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-g-shock-ga-110-nowy-idealny-prezent-casio-armani-guess-CID87-IDvgs7m.html#dbc2cc01a8


"Zegarki są w 100% nowe i identyczne jak na poniższych zdjęciach. Fotografie są autentyczne, mojego autorstwa, także kupując u mnie towar, masz pewność, że dotaniesz taki sam, jak widać na zdjęciach. "

100% nowe i identyczne jak na zdjęciach, choć czy oryginalne to już wzmianki brak :)

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-g-shock-ga-110-bialy-casio-armani-hublot-nike-adidas-gucci-CID87-IDtDN0Z.html#810f49e8b1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-g-shock-ga-110-nowy-idealny-prezent-casio-armani-guess-CID87-IDvgs7m.html#dbc2cc01a8

 

"Zegarki są w 100% nowe i identyczne jak na poniższych zdjęciach. Fotografie są autentyczne, mojego autorstwa, także kupując u mnie towar, masz pewność, że dotaniesz taki sam, jak widać na zdjęciach. "

100% nowe i identyczne jak na zdjęciach, choć czy oryginalne to już wzmianki brak :)

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-g-shock-ga-110-bialy-casio-armani-hublot-nike-adidas-gucci-CID87-IDtDN0Z.html#810f49e8b1

Idealny na prezent... Chyba dla wroga. ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

w ramach pranku można by podarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbonu to tam na pewno nie ma...

Tutaj można dokładnie obejrzeć tę kopię na filmiku: 

Trzeba przyznać, że złudzenie jest bardzo dobre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wykresu nie pokazał.  :P

Nie no jak na podróbkę to takiej jeszcze nie widziałem.

Co do carbonu to wiem, że tam być nie może  ;)

To dramat, że robią takie jaja. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu właścicieli DCJów właśnie pobiegło dokładniej obejrzeć własny zegarek...  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z Facebooka szybko im poszło

Żeby się tylko nie okazało, że jest bardziej zaawansowany funkcjonalnie od oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najszybciej podrobiony gieszok  ;)

Chyba nie jest aż tak zaawansowany Junior.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.