Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy jak widać i mam pytanie o n/w zegarki pod kątem oryginalności:

allegro.pl/meski-zegarek-casio-ef-550pb-nowosc-formula-f1-i1790118377

allegro.pl/casio-ef-550-nowosc-formula-f1-nowy-gw3l-i179383111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na tym forum.

 

 

W zeszłym tygodniu kupiłem Casio EF-121d od użytkownika . Wydaje mi się że jest to oryginalny zegarek, nie odbiega od tego co jest w salonie :) Zegarki z tego sklepu nie są sprzedawane przez Zibi i nie posiadają 3 letniej gwarancji, tylko dawana jest dwuletnia. Jeśli interesuje Cię gwarancja 3+3 to musisz kupić u jakiegoś przedstawiciela dystrybutora. Jak chcesz oszczędzać to Daymon-Trade nie jest naciągaczem.

Edytowane przez Arnold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przykład jak rozróżnić podróbke g-7900 ;) Przy innych modelach chyba bedzie podobnie.

Edytowane przez Michael Myers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jako właściciel firmy wymienionej w temacie chciałbym mieć możliwość zabrać głos na temat uwag użytkownika "Dany". Nie ze względu na autopromocję i reklamę ale dla równowagi opinii w tym konkretnym przypadku i przywrócenie tej sprawie obiektywizmu.

Myślę że dokładnie wiem dlaczego nic nie wskazano w serwisie Zibi, gdyż zegarek również został odesłany do naszego sklepu,

Niestety opis rzekomej usterki oraz uwag co do modelu zwróconego zegarka nie potwierdził się a jedynie wymusił zamianę modelu na inny dla tzw. "świętego spokoju" aby zadowolić klienta chociaż wiemy doskonale o tym iż wykazane "odchyły" nie są wadami.

Zresztą jak do tej pory nie było skarg od innych klientów odnośnie tego modelu, po otrzymaniu następnego modelu klient nie wyraził chęci zwrotu towaru na co ma ustawowe 10 dni.

Jeśli klient nie ma do nas zaufania co do oryginalności, zegarek nie spełnia oczekiwań wystarczy do nas towar zwrócić.

Usterki o których "Dany" pisze nie są niestety usterkami co potwierdza sam producent, odstępstwo indeksów na suwaku logarytmicznym w granicach 0,5 mm jest przy dużej tarczy niestety normą w CASIO, drobinki kurzu przy bezelu na szkiełku również nie są uznawane przez CASIO za wadę.

Z takim podejściem jaką wykazuje "Dany" wydaje się wysoce prawdopodobne że usterki posiadałby nawet ROLEX.

Jako sprzedawcy szanujemy wszystkie opinie klientów, ale zanim wykaże się jakiekolwiek podejrzenia co do oryginalności (jednocześnie wskazując podejrzenie co do firmy że handluje podróbkami), to przed wydaniem wyroku dobrym zwyczajem byłoby aby obejrzeć identyczny model w sieciowych sklepach, sprawdzić jego działanie bądź uzyskać opinię od jakiegokolwiek serwisu CASIO.

W przeciwnym wypadku można niezasłużenie i bardzo łatwo zszargać opinie firmie która przede wszystkim kładzie nacisk na opinię klientów, również płaci wszystkie podatki a tylko dzięki umiejętnościami w negocjacjach, własnemu importowi i pomysłowości proponuje towar w dużo przystępniejszych cenach niż oficjalna dystrybucja, przyczyniając się jednocześnie do niedopuszczenia monopolu na rynku w Polsce.

Pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem niedawno zegarek Casio EF-304D-9AV w tym oto sklepie: http://www.zegarkowy.pl/p/pl/395/casio+ef-304d-9av.html Ciekawy jest jednak fakt, że inna odmiana tego modelu, mianowicie EF-304D-1A jest droższa dwukrotnie i to w każdym sklepie: http://www.casiomarket.pl/product/648/zegarek_casio_ef_304d_1a_edifice Co więcej, tego pierwszego zegarka nie ma na oficjalnej stronie Casio, choć jest mnóstwo oficjalnych sklepów, które oferują go właśnie w cenie w okolicach 120 zł. Czym to jest spowodowane? Czy jest możliwość, że kupiony przeze mnie zegarek jest nieoryginalny? Wydaje mi się, że to nie do pomyślenia w sklepie, ale jak czytam ile tych podróbek jest, to już sam nie wiem. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kupiłeś oryginalny zegarek. Casio wypuszcza wiele różnych modeli na różne rynki, ma też wiele oficjalnych stron dla danego regionu, państwa etc. (nie ma jednej na której znajdziesz wszystkie modele niestety). A różnice cenowe wynikają z wersji zegarka (np. kolor tarczy), sposoby importu i wielu innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

GX-56

 

421083d1302653153-fake-alert-g-shock-king-gx-56-king.jpg

 

HNFDH.jpg

 

Fake_Blue_GX-56.jpg

 

Fake_Red_GX56_GSHOCK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy kupował ktoś zegarki u tego sprzedawcy http://www.crazytime.com.pl/index.php?z=1&m=&id=658 ma sklep a także sprzedaje na allegro. Zakupiłem ten zegareczek CASIO MTD 1069 u tego sprzedawcy ale nie ma instrukcji. Ani pudełka oryginalnego Casio jak np. kupiłem kiedyś inny model Casio, tylko że był on kupiony od Zibiego.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno, gdy wyciągam koronkę aby nastawić godzinę wydaje mi się że przesuwa się cała tarcza (cały środek) ku koronce. Czy to normalne ? Przynajmniej tak mi się wydaje chyba że to złudzenie lub przewrażliwiony jestem.

 

A oto zdjęcia tego zegareczka :

dsc5386x.jpg

 

dsc5387.jpg

 

dsc5389d.jpg

 

dsc5391h.jpg

 

dsc5394s.jpg

 

dsc5398c.jpg

 

dsc5399s.jpg

 

dsc5404o.jpg

 

dsc5405.jpg

Edytowane przez broda1725

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupilem ostatnio ten zegarek u tego sprzedawcy http://allegro.pl/promocja-zegarek-casio-dbc-32d-kalkulator-databank-i1891177553.html ,czy jest to oryginal.Pytam bo kupilem go w promocji 30zl taniej niz normalna cena,mam nadzieje ze nie zostalem oszukany i ze zegarek jest oryginalny,tyle sie teraz mowi o podrobkach.

Z gory dzieki za odpowiedz

Edytowane przez smaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się zapytać o pewną aukcję i użytkownika, które sprzedaje sporo zegarków z serii edifice.

http://allegro.pl/casio-edifice-efe-503d-1avdf-dostawa-2-dni-i1896291297.html

Co myślicie o tym ? Czy rzeczywiście oryginał może tyle kosztować, gdy w sklepach w granicach 800-900, a tu w granicach 300zł pewnie będzie, gdyż na innej aukcji oferuje ten sam za 360zł. Czekam na szybką odpowiedź, jeden dzień został do końca aukcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kupilem ostatnio ten zegarek u tego sprzedawcy http://allegro.pl/promocja-zegarek-casio-dbc-32d-kalkulator-databank-i1891177553.html ,czy jest to oryginal.Pytam bo kupilem go w promocji 30zl taniej niz normalna cena,mam nadzieje ze nie zostalem oszukany i ze zegarek jest oryginalny,tyle sie teraz mowi o podrobkach.

Z gory dzieki za odpowiedz

Spokojnie, to oryginał. 30 zł to nic, oryginalne zegarki można kupić u prywatnych importerów nawet 300 zł taniej niż "normalna" cena u polskiego dystrybutora.

 

Ja chciałem się zapytać o pewną aukcję i użytkownika, które sprzedaje sporo zegarków z serii edifice.

http://allegro.pl/casio-edifice-efe-503d-1avdf-dostawa-2-dni-i1896291297.html

Co myślicie o tym ? Czy rzeczywiście oryginał może tyle kosztować, gdy w sklepach w granicach 800-900, a tu w granicach 300zł pewnie będzie, gdyż na innej aukcji oferuje ten sam za 360zł. Czekam na szybką odpowiedź, jeden dzień został do końca aukcji :(

Tu już bym zalecał ostrożność. Drobny sprzedawca, podejrzanie niskie ceny, żadnej gwarancji. Być może rzeczywiście jest to oryginał, ale ryzyko jest duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ja chciałem się zapytać o pewną aukcję i użytkownika, które sprzedaje sporo zegarków z serii edifice.

http://allegro.pl/casio-edifice-efe-503d-1avdf-dostawa-2-dni-i1896291297.html

Co myślicie o tym ? Czy rzeczywiście oryginał może tyle kosztować, gdy w sklepach w granicach 800-900, a tu w granicach 300zł pewnie będzie, gdyż na innej aukcji oferuje ten sam za 360zł. Czekam na szybką odpowiedź, jeden dzień został do końca aukcji :(

 

 

tez zalecam ostroznosc...jezeli z oficjalnych zródeł [w sklepie lub w internecie z gwarancja Zibi] zegarek kosztuje jak piszesz 800-900 pln to ten sam oryginalny zegarek ale nie z oficjalnego zródła bedzie tanszy maks o 200 pln - czyli jakies 600-700 pln

-to jest prawdopodobnie podróbka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko otrzymać odpowiedz na tym forum.

No cóż... Sam trochę poszukałem i wygooglałem, że kolorowe to na 100% podróbki, a z czarnymi róznie bywa, ale jednak lepiej dołozyć i kupic u pewnego sprzedawcy. Niektóre podróbki sa tak dobrze zrobione, ze tylko otworzenie zegarka pozwala stwierdzić, z czym mamy do czynienia. Oryginał powinien mieć baterię 3V, wiekszośc podróbek ma 1,5V. Na WUS piszą troche o tych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe to podróbki ? Co masz na myśl kolorowe ?

Chodzi o to, ze Casio nie robiło nigdy tej wersji w kopertach kolorowych, były tylko czarne. Wiec mozna załozyć, że jezeli sprzedawca oferuje zegarki kolorowe, to nawet ten czarny, który ma w ofercie, moze być podróbką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kultowy-casio-g-shock-ga-100-czarny-od-zlotowki-i1924373111.html

 

Wg mnie klasyczna podróbka GA-100. U góry i na dole brakuje odpowiednio: 1/1000 sec i shock resist. Ponadto kreseczki oznaczające minuty jakoś dziwnie grube. Nie mówiąc już o samym napisie G-Shock, który jest jakiś rozciągnięty i pisany inną czcionką.

Edytowane przez Pingo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.