Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupilem PRW-2500T-7ER z allegro od daimon-trade i na deklu jest napisane made in tailand stad moje pytanie czy to jest orginal czy podrobka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem PRW-2500T-7ER z allegro od daimon-trade i na deklu jest napisane made in tailand stad moje pytanie czy to jest orginal czy podrobka ??

Większość G-Shocków jest Made in Thailand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, umknęło mi to, ale z Protrekami też może być podobnie. Casio ma fabryki w Japonii, Chinach i Tajlandii. Daymon-Trade to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pewnych sprzedawców Casio na Allegro, także możesz mieć pewność, że to oryginał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam? czy zegarek z tej aukcji jest oryginalny? http://allegro.pl/zegarek-casio-awg-101-1e-promocja-g-shock-i1992483729.html Zastanawia mnie użytkownik Daymon-trade na tej aukcji nigdzie nie pisze, że zegarek jest oryginalny więc w zasadzie sprzedawca tego nie ręczy. Mało tego sprzedawca daje link do strony z instrukcją w języku polskim ale jak się tam wejdzie na stronę główną to mamy taki sklep: http://www.daymon.eu/index.php?main_page=index I teraz przyjrzyjcie się kalkulatorowi np rs-82ES, przecież to podróbka takiego samego casio w dodatku z napisem daymon jako logo. Co o tym sądzicie czy ten sprzedawca nie sprzedaje hurtowo ale same podróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca sprzedaje oryginały, sam ma zegarek od niego. Wielokrotnie była mowa na forum o tym. A firma Vecktor też sprzedaje bliźniacze kalkulatory jak Casio po niższych cenach. Może to jest na zasadzie licencji? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca sprzedaje oryginały, sam ma zegarek od niego. Wielokrotnie była mowa na forum o tym. A firma Vecktor też sprzedaje bliźniacze kalkulatory jak Casio po niższych cenach. Może to jest na zasadzie licencji? Nie wiem.

 

zajżałem na ofertę Vecktor i tam są może 4 kalkulatory naukowe z czego żaden nie przypomina modelu fx-82ES od Casio choćby dlatego że Casio ma specyficzny wyświetlacz a te mają dwuliniowy. Natomiast daemon trade różni się tylko napisem daymon zamiast Casio. Więc argument o licencji pada. Natomiast skoro sprzedaje te podrabiane kalkulatory to skąd pewność, że nie sprzedaje dobrze odwzorowanych ale jednak podróbek zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajżałem na ofertę Vecktor i tam są może 4 kalkulatory naukowe z czego żaden nie przypomina modelu fx-82ES od Casio choćby dlatego że Casio ma specyficzny wyświetlacz a te mają dwuliniowy. Natomiast daemon trade różni się tylko napisem daymon zamiast Casio. Więc argument o licencji pada. Natomiast skoro sprzedaje te podrabiane kalkulatory to skąd pewność, że nie sprzedaje dobrze odwzorowanych ale jednak podróbek zegarków?

 

Bo kalkulatory to taka analogia, nie muszą wszyscy oferować modeli o podobnych funkcjach i wyglądzie. Mam na ręku zegarek tego sprzedawcy i jest 100% oryginalny. Co do kalkulatora to zapytaj się samego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kalkulatory to taka analogia, nie muszą wszyscy oferować modeli o podobnych funkcjach i wyglądzie. Mam na ręku zegarek tego sprzedawcy i jest 100% oryginalny. Co do kalkulatora to zapytaj się samego sprzedawcy.

co to za analogia jak Ci piszę, że to nie są te same modele co u Casio w ofercie Vectora natomiast od sklepu daymon-trade to jest dokładnie to samo z tym samym numerem na danych modelach i tylko nazwa zmieniona z casio na daymon (czyli jest to podróbka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro kilku sprzedawców oferuje kalkulatory tej firmy i większość zaznacza, że jest to tańszy odpowiednik Casio - zapewne Arnold ma rację i jest to coś na zasadzie licencji. Zresztą to nie jest odpowiednie forum na takie tematy - zapytaj u źródła, jeśli Cię to męczy. Wracając do zegarków - hurtowa sprzedaż podróbek pod zarejestrowaną działalnością gospodarczą? Jasne. :) Sam sprawdź, kto sprzedaje podróbki na Allegro - pomniejsi sprzedawcy w ilościach nieprzekraczających kilka sztuk. Poza tym w przypadku G-Shocków nie ma czegoś takiego, jak "dobrze odwzorowany ale jednak podróbka", przynajmniej nigdy czegoś takiego nie widziałem - każdy fake na pierwszy rzut oka wygląda jak fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to w takim razie mogę uznać ze udało mi się uzyskać od was jakąś odpowiedź, teraz pytanie czy jest jakiś inny użytkownik zdecydowanie starszy stażem na tym forum niż Arnold i Seven (bez urazy ale jak przeglądam ten temat i pada kwestia Daymon-Trade tam głównie Wy go bronicie) który jest mi w stanie potwierdzić, że Daymon-Trade jest zaufanym sprzedawcą który nie sprzedaje podróbek? Pytam bo gdzieś na tym forum udało mi się znaleźć wypowiedź kilku użytkowników z 2009 roku którzy byli zdecydowanie dłużej i bardziej aktywni na tym forum i zarzucali Daymon Trade ze NIE JEST to pewny sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi jak ktoś może pisać takie głupoty że można zarejestrować działalność polegającą na hurtowej sprzedaży podrobionych zegarków, przecież za to grozi grzywna lub więzienie. Nikt z was nie słyszał że na granicy złapali np. tira podrobionych spodni i spalili je? Ciekawe dlaczego, zapewne dlatego ze nie mieli zarejestrowanej działalności polegającej na sprowadzaniu podrobionych spodni? Idąc dalej tym tokiem rozumowania można pomyśleć że jeżeli ktoś zarejestruje sprzedaż narkotyków to też działa zgodnie z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronie, kupiłem u niego oryginalny zegarek, poza dystrybucją ZIBI i jestem zadowolony. Ile ten gość ma negatywów? 2 na 20 tys. transakcji? Kupię u niego następny zegarek i to też nie będzie fake. Sprzedaje zegarki Casio, a Casio na świecie jest jedno, więc nie trzeba pisać że jest w 100% oryginalny. Polecam sprzedawcę i tyle nie ma tu jakiegoś spisku w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daymon-trade ma zarejestrowaną "SPRZEDAŻ HURTOWĄ ELEKTRYCZNYCH ARTYKUŁÓW UŻYTKU DOMOWEGO" teraz pytanie jak ktoś u niego kupował to co miał wypisane na fakturze lub paragonie zegarek elektroniczny/ kwarcowy i cena czy też może firma, nazwa modelu, okres gwarancji (?) i dopiero potem cena? Kolejna sprawa to fakt że jednak podróbki różnych produktów można kupić czyli ktoś jednak potrafi to sprowadzić do kraju i nie jest to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie mam napisane Zegarek Casio EF-121D-1AVEF nawet mogę skan dać ;) dlatego G-Shocka też u niego kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paragonie mam napisane Zegarek Casio EF-121D-1AVEF nawet mogę skan dać ;) dlatego G-Shocka też u niego kupię.

to już jest bardzo konkretna odpowiedź, mam w takim razie nadzieję że faktycznie deymon-trade sprzedaje oryginalne zegarki które kupił gdzieś w UK (na metkach na zdjęciach widoczne w aukcjach), a ta historia z kalkulatorami to coś osobnego i ta sama fabryka w Chinach która mu produkuje na zamówienie te kalkulatory nie dostarcza mu też zegarków. Jeszcze tylko powiedz mi Arnold czym się kierujesz twierdząc że Twój zegarek to oryginał? Poradnikami z pierwszego posta w tym temacie? Na wiarę? Czy jeszcze czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u daymon-trade kilka oryginalnych zegarków (głównie edifcie, g-shock, baby-g) i bez najmniejszych wątpliwości mogę polecić tego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wil m red kup sobie od niego zegarek, idź do serwisu zibi lub innego autoryzowanego serwisu casio na ekspertyzę czy jest oryginalny, jeżeli nie to przedstaw sprzedawcy oświadczenie że zegarek nie jest oryginalny i zażądaj zwrotu kasy za zegarek. Z taką ekspertyzą w ręku na pewno by się zgodził na poniesienie wszystkich kosztów inaczej złożył byś zawiadomienie na policji i już. Pozostaje jeszcze opcja kupienia tego zegarka w jakimś sklepie zibi. Ludzie przedstawili Ci powody dlaczego myślą że zegarki sprzedawane przez daymon-trade są oryginalne, ale tobie jest nadal mało więc może po prostu nie kupuj u tego użytkownika bo nikt nigdy nie da Ci 100 % pewności.

Edytowane przez doied

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalność stwierdziłem po tym że: zegarek jest z instrukcją, metkami, naklejkami, tak jak te w salonie, lub u sprzedawców oryginałów z allegro. Do tego wygląd zegarka i w ogóle. Druga sprawa że Edifice z samego dołu półki jakim jest ef-121 na pewno nie będzie podrobiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przedstawili Ci powody dlaczego myślą że zegarki sprzedawane przez daymon-trade są oryginalne, ale tobie jest nadal mało więc może po prostu nie kupuj u tego użytkownika bo nikt nigdy nie da Ci 100 % pewności.

pewnie że mi mało, żeby mi było dużo drążę temat. Już zamówiłem zegarek od tego użytkownika zanim zacząłem pytać na forum, żeby oddać sprawiedliwość to w zasadzie ceny zegarka na amazonie jest podobna do tej u daymon trade więc mogę uwierzyć ze da się zarobić na oryginale w tej cenie, ale w momencie jak zobaczyłem ze sprzedaje te nieszczęsne kalkulatory no to zwątpiłem, pozostaje mi ocenić jakoś zegarek jak przyjdzie na podstawie jakichś wskazówek na internecie no i na podstawie waszych wypowiedzi, które były pomocne. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.