Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mp147

Zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam dwa zegarki kieszonkowe, obydwa bardzo ładne, niezniszczone. Na jednym szczególnie mi zależy. Ma oryginalny łańcuszek i wygląda naprawdę efektownie, fotki poniżej:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fcd700d173c139a9.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8ef3ddbf201e2cac.html

 

Mechanizm wygląda następująco:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7f933e2a78ed07f.html

 

Drugi z zegarków wygląda tak:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4fa551849dd35299.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/086267429cce866c.html

 

i mechanizm:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cd0f6adb92a7956.html

 

Zwracam się do Was z pytaniem, może ktoś ma informacje lub wiedzę, ile te zegarki mogą mieć lat, z jakiego kraju pochodzą itd. Interesuje mnie każda informacja na ich temat. Szukałem w internecie ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć. Zegarki są po babci, a rodzice nie znają żadnych szczegółów. Będę wdzięczny za każdą informacje. Ten pierwszy chodzi bardzo ładnie, nie późni, jedyny feler to brak szkiełka (zegarek ma otwierany przedni dekielek, ale myślę, że szkiełko też powinno być, teraz po otwarciu dekielka mamu odkryty cyferblat) i źle zsynchronizowane wskazówki, jak np minutowa jest na 12, godzinowa jest lekko poza wskazaniem pełnej godziny. Drugi nie ma sprężyny, tzn tak mi się wydaje, bo jej nie widać i podczas nakręcania koronka kręci się swobodnie.

 

Pozdrawiam Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do Was z pytaniem, może ktoś ma informacje lub wiedzę, ile te zegarki mogą mieć lat, z jakiego kraju pochodzą itd. Interesuje mnie każda informacja na ich temat. Szukałem w internecie ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć.

Festa to jedna z marek Alpiny, mechanizm kal. Alpina 234, drugi zegarek to anonim, a oba pochodzą moim zdaniem z lat 20-tych zeszłego wieku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datowanie zegarków już masz za sobą Piotr zna się na rzeczy B), jeżeli wskazówki są niezsynchronizowane na pełnej godzinie to znaczy, że ktoś źle je zamontował lub zostały w nienaturalny mechaniczny sposób przesunie. Każdy zegarmistrz z dobra pinceta sobie poradzi ;), zapytaj też o koszt sprężyny nie każdy zegarmistrz może takowa posiadać szukaj starych dobrych zakładów zegarmistrzowskich a nie fachowców od bateryjek, oba zegarki są w przyzwoitym stanie, szkiełko o ile nie brakuje pierścienia mocującego w Feście , a widzę że nie brakuje, także dostaniesz,oczywiście plastikowy zamiennik, ale to w niczym nie przeszkadza, czyszczenie trzeba im zafundować niezależnie od tego jak chodzą Bóg jeden wie ile przeleżały w szufladzie, to tyle z moje strony. Fajne pamiątki :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, oddam do przeglądu ten działający, a drugi musi poczekać na swoją kolej. Stary wspomniał o szkiełku plastikowym, wiadomo, że tego zegarka nie będę nosił na codzień, tylko odświerzę go i czasem nakręcę, niech sobie leży w szkatule, swoje już pewnie odpracował;) Tylko tak się zastanawiam, czy takie szkiełko plastikowe jest w miarę trwałe? W przypadku tego zegarka to nie ma takiego znaczenia. Ale mam też starszego atlantica i do niego zegarmistrz także zaproponował, o ile dobrze pamiętam, szkiełko z pleksy, a w tym przypadku zależy mi, żeby czasem go ponosić troszkę, czy takie rozwiązanie to jakiś standard? Mineralne zapewne będzie sporo kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podaj średnicę szkiełka mam sporo starych orginalnych do kieszonek

lub zawsze można dociąć i wygiąć nowe.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman średnica szkiełka wynosi 41 mm, jest to wymiar zmierzony na tej obręczy, która przytrzymuje szkiełko z góry, a więc chyba musi być przycięte nieco więcej niż te 41 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Festa (niemiecka Alpina) to raczej lata 33-39. Natomiast ten drugi zegarek wyglada mi na to ze jest na fhf-ie 37,5(nie doxowskim) z konca lat 20-tych taki sam jak w kieszonkach Astera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji, do której linka podał Piotr Ratyński jest identyczny zegarek jak mój, z tym, że tamten jest chyba złoty, nie wiem z jakiego materiału jest zrobiony mój, na wewnętrznej stronie przykrywki jest numer 375658, jest on również powtórzony na wewnętrznej stronie dekla od mechanizmu, jest tam również napis WALZ-GOLD-DOUBLE 20 MIKRON. Jest także ledwie zauważalny mały numer 4/2334. Co mogą znaczyć te numery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji, do której linka podał Piotr Ratyński jest identyczny zegarek jak mój, z tym, że tamten jest chyba złoty, nie wiem z jakiego materiału jest zrobiony mój, na wewnętrznej stronie przykrywki jest numer 375658, jest on również powtórzony na wewnętrznej stronie dekla od mechanizmu, jest tam również napis WALZ-GOLD-DOUBLE 20 MIKRON. Jest także ledwie zauważalny mały numer 4/2334. Co mogą znaczyć te numery?

 

WALZ-GOLD-DOUBLE 20 MIKRON - to oznacza, że koperta jest pozłacana warstwą 20 ?m.

Numery seryjne wybite na kopercie miałyby znaczenie, przy określaniu daty produkcji, tylko i wyłącznie wtedy gdy byłby dostęp do firmowej ewidencji tych numerów, ale najczęściej dostępu nie ma.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym prosić o ustalenie mniej więcej kiedy był zrobiony i na ile w przybliżeniu można go wycenić.

O takich zegarkach pisano już tutaj wielokrotnie, produkowano je w drugiej połowie XIX w.

Wycen zegarków na forum nie robimy.

 

Bardzo prosze o szybki kontakt, najlepiej poprzez e-mail.

Forum jest po to, żeby wszyscy z niego korzystali, dlatego odpowiadamy tutaj, przecież to nie są żadne tajemnice.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.