Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Wszystko zaczęło się od niekomercyjnych stron internetowych dedykowanych wybranym firmom. Najpierw była strona o IWC, później o Vacheron Constantin, a w międzyczasie współpraca z portalem Chronos24. W końcu dojrzałem do tego, aby stworzyć bardziej ogólny projekt, który na razie wymaga wielu uzupełnień, ale przecież nie od razu Rzym zbudowano. W podjęciu decyzji pomógł mi ten wątek, który założyłem na Forum jakiś czas temu. Mam nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu.

 

http://www.hautehorlogerie.pl

 

PS. Właśnie dodałem nowe opracowanie o Atelier Cabinotiers. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury artykułu :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Perrelet

Świetny pomysł i doskonale że to własnie Ty stoisz za tym projektem, to gwarantuje że nie będzie przedruków głupich tekstów reklamowych gdzie wszystko jest wyjątkowe, unikalne, niepowtarzalne, kosmicznie wspaniałe i oczywiście podyktowane ideą krzewienia unikalnej sztuki zegarmistrzowskiej........no bo przeciez nie chęcią zarobienia mamony.

Trzymam kciuki za rozwój i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opracowanie o atelier.

 

ps. Na stronie brakuje mi czegoś takiego jak przycisk home.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia!!

Jedna uwaga: Nazwa strony i jej adres ogranicza Ci znacznie ilość wyświetleń. (chyba że to nie kłopot)

Wyszukiwarki nie pokażą jej ludziom szukającym "zegarków" "zegarmistrzostwa" itd itd

Chyba ze będziesz ja pozycjonował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec artykułów przydał by się link do góry strony, niby mam przycisk "home", ale zawsze. Bardzo fajna strona, informuj na bieżąco o nowych publikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Favicon zmień!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że podjąłeś się tego projektu, czyta i ogląda się z zainteresowaniem :lol:


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jak najbardziej ok. ale nazwa "Haute Horlogerie" jest nazwą zapożyczoną. Dobrze by było jakbyś chociaż wyjaśnił młodym kolegom co ona oznacza lub jaką filozofię zegarmistrzostwa reprezentuje.

PS. Gratulowałem wcześniej, pogratuluję i teraz inicjatywy i chęci. Oby tak dalej.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Strona bardzo mi się podoba, gratuluję!

Czekam na kolejne opracowania i jeżeli będą w podobnym tj. wyczerpującym i pisanym z zaangażowaniem stylu, to będzie to strona rzeczywiście pogłębiająca wiedzę, a nie tylko suchy zestaw zdjęć ładnych zegarków.

Przyznaję, że o ile VC raczej omijałem (nie do końca "moje" wzornictwo), o tyle po przeczytaniu o Atelier cabinotiers coś zaskoczyło :lol: . To piękne, że firma wraca do najwspanialszego sposobu praktykowania zegarmistrzostwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Strona jak najbardziej ok. ale nazwa "Haute Horlogerie" jest nazwą zapożyczoną. Dobrze by było jakbyś chociaż wyjaśnił młodym kolegom co ona oznacza lub jaką filozofię zegarmistrzostwa reprezentuje.

 

Krótko pisząc, Haute Horlogerie (wymawia się: ot orlożeri) to zapożyczenie z języka francuskiego i oznacza wielkie zegarmistrzostwo. Pod tym pojęciem kryje się istotny wkład w rozwój zegarmistrzostwa na przestrzeni wielu lat, zdolność do tworzenia zegarków wyposażonych w skomplikowane mechanizmy, nietuzinkowe rozwiązania konstrukcyjne, artystyczne wzornictwo itd.. Jest pewna grupa firm wpisująca się w te ramy i o tych producentach mówi się, że należą do Haute Horlogerie. To między innymi Patek Philippe, Vacheron Constantin, Girard-Perregaux, Jaeger-LeCoultre, Breguet itp..

 

Poza tym, dziękuję wszystkim za komentarze i dobre słowo. Dzięki też za uwagi co do strony, które postaram się uwzględnić w przyszłości. Artur pytał o pozycjonowanie. Tak, strona będzie pozycjonowana, ale jeszcze nie teraz. Na razie mam sporo luk, które muszę wypełnić. Jak serwis się rozrośnie, wtedy zajmę się pozycjonowaniem. Ale to raczej dalsza przyszłość. Nie można zapominać, że nad stroną pracuję sam i jest ona typowo hobbystyczna oraz niekomercyjna. Nigdy na niej reklam nie będzie. Co do rozwoju, to choć nad serwisem pracuję w wolnych chwilach, to traktuję to poważnie. Artykuły nie pojawiają się zbyt często, ale wyznaję zasadę: lepiej nie pisać nic, niż napisać nic. W przyszłości za pośrednictwem serwisu i mam nadzieję z pomocą KMZiZ, zamierzam też organizować aukcje na cele charytatywne, do którym sam ufunduję przedmioty licytacji. Będą to albumy o tematyce zegarkowej i wreszcie zegarki. W ten sposób chciałbym coś zrobić dla innych. Ogólnie planów mam sporo i mam nadzieję, że wszystkie wypalą :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicowałem przy poprzednich projektach - kibicuje i teraz B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeszcze raz bardzo dziękuję za ciepłe słowa :). Strona internetowa spodobała się też w Vacheron Constantin i Panerai więc od Was no i od rzeczonych producentów, dostałem pozytywnego kopa :). Teraz muszę się zabrać ostro do roboty. Jeszcze tylko z Journe mam do załatwienia prawa w dostępie do zdjęć i mogę dalej jechać z projektem B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna strona z ciekawymi, dobrze napisanymi tekstami, naprawdę miło się czyta. Z niecierpliwością czekam na pierwszy tekst o Panerai. :lol:

 

Mam tylko jedną sugestię - warto byłoby żeby teksty były datowane, pozwoli to po pierwsze śledzić rozwój strony, po drugie w tekstach znajdują się odwołania do np. końca roku, są aktualizowane, etc., a bez tego czasem trochę brakuje pktu odniesienia w czasie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo fajna strona z ciekawymi, dobrze napisanymi tekstami, naprawdę miło się czyta. Z niecierpliwością czekam na pierwszy tekst o Panerai. :(

 

Dzięki :D. O Panerai będzie sporo. Jestem właśnie na etapie zbierania materiałów, zakupu książek o OP itd.. Tak już mam, że lubię temat wycisnąć jak cytrynę :lol:, a do tego trzeba dużo informacji.

 

Mam tylko jedną sugestię - warto byłoby żeby teksty były datowane, pozwoli to po pierwsze śledzić rozwój strony, po drugie w tekstach znajdują się odwołania do np. końca roku, są aktualizowane, etc., a bez tego czasem trochę brakuje pktu odniesienia w czasie.

 

Myślałem o datowaniu tekstów, ale mam z tym problem. Część opracowań napisałem w czasach współpracy z Chronos24. Część powstała z myślą o serwisie dedykowanemu Vacheron Constantin. Nowe artykuły piszę już tylko dla HauteHorlogerie.pl. No i nie wiem jak mam to datować. Czy przyjąć moment uruchomienia serwisu czy też podawać faktyczne daty ich tworzenia. Poza tym, dzięki serdeczne wszystkim za uwagi, sugestie, bo Wasze spostrzeżenia sprawią, że strona stanie się lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zmodyfikowałem trochę stronę uwzględniając Wasze sugestie. Mam nadzieję, że teraz z serwisu będzie Wam się korzystało wygodniej :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Bardzo fajna strona, informuj na bieżąco o nowych publikacjach.

 

Robi się ;). Właśnie wrzuciłem nowe opracowanie. Miłej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Ciekawe opracowanie. Podzielam Twoje zdanie odnośnie braku proporcji/symetrii koperty jako takiej, jak i w zestawieniu z mechanizmem. W tym miejscu powtórzę tylko, iż ten sam problem jest w Zenicie Ultra Thin. W tej cenie zegarek prawie idealny IMO, ale mały mechanizm i przeźroczysty dekiel z małą szybką psują efekt. Rzeczywiście gdyby był choć trochę grubszy lepiej leżał by na ręce (przynajmniej mojej).

Jedną z rzeczy jaka urzeka mnie w starych zegarkach jest fakt, iż zwykle koperta jedynie oblewa mechanizma na tyle na ile to konieczne, zero efektowności, sama funkcjonalność.

Z czystej ciekawości, skąd bierzesz materiały do takich dosyć szczegółowych opracowań - mam na myśli np. opis cal. 1400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz McIntosh, to jest ta sama strona, na której miły być opracowania różnych marek (o czym pisałeś TUTAJ)? W tej chwili widzę zakładkę o VC i jeden art o PP. Być może to chwilowo, ale pogubiłem się...

 

Oczywiście, jak już pisałem, kibicuję i będę z przyjemnością zaglądał.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Z czystej ciekawości, skąd bierzesz materiały do takich dosyć szczegółowych opracowań - mam na myśli np. opis cal. 1400?

 

Zdjęcia w materiale są od Purystów i Vacherona. Zagadnienia dotyczące Pieczęci Genewskiej mam opisane w jednej mądrej książce Franco Cologni. Natomiast opis mechanizmu to już biorę z głowy ;). Po prostu patrzę na zdjęcie i opisuję co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zaraz zaraz McIntosh, to jest ta sama strona, na której miły być opracowania różnych marek (o czym pisałeś TUTAJ)? W tej chwili widzę zakładkę o VC i jeden art o PP. Być może to chwilowo, ale pogubiłem się...

 

Oczywiście, jak już pisałem, kibicuję i będę z przyjemnością zaglądał.

 

No tak, ta sama. Zmodyfikowałem menu, bo miałem za dużo pustych miejsc. Na razie lecę z Vacheron Constantin, ale już niedługo biorę na tapetę innych producentów. Muszę trochę popisać, stworzyć solidną bazę artykułów i dopiero wówczas jakoś to wszystko sensownie podzielić. Nad serwisem pracuję sam więc trochę czasu minie zanim strona się rozrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uff, wreszcie znalazłem trochę czasu żeby popracować nad stroną internetową. Zmodyfikowałem stronę główną i napisałem nowy artykuł. Mam nadzieję, że całość przypadnie Wam do gustu. Zainteresowanych zapraszam i życzę miłej lektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Mariusz, że użytkownicy FF nie mogą oglądać filmów. Myślę, że bardzo duża liczba osób użytkuje właśnie tę przeglądarkę i uważam, że traci na tym wizerunek Twojej strony. Szkoda :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.