Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Wrzuciłem trochę nowych rzeczy na stronę. Między innymi artykuł połączony z prezentacją video. Życzę miłego oglądania i czytania <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by napisać o pozostałych wersjach modelu Grand Prix..i cokolwiek więcej o designie. Wszak to jest wraz z mechanizmem element wyróżniający zegarki z serii GP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wypadało by napisać o pozostałych wersjach modelu Grand Prix..i cokolwiek więcej o designie. Wszak to jest wraz z mechanizmem element wyróżniający zegarki z serii GP.

 

Dzięki. Jednak zwróć uwagę, że opisywałem konkrety model zegarka, a nie serię dlatego pozostałe modele GP, które i tak różnią się kolorystyką tarczy i materiałem z którego wykonano kopertę, pominąłem. Czasomierz opisany przeze mnie jest flagowym i chyba najlepiej oddającym koncepcję linii GP. Co do designu to pisałem o rzeczach istotnych. Nie ma sensu wnikać w to, co każdy może zobaczyć na zdjęciu. Po co na przykład pisać, że wskazówka ma kolor czerwony skoro to widać na fotce. Natomiast jak zawsze, najwięcej miejsca poświęciłem mechanizmowi, co w przypadku mojego serwisu jest już normą i tak ma być, bo taki profil portalu obrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No i słusznie :rolleyes:

 

Też jestem przekonany co do słuszności podjętej decyzji B). Ostatecznie byłoby dobrze gdyby udało się wypracować schemat, w którym serwis Chronos24 i Haute Horlogerie będą się wzajemnie uzupełniały. Wszystko to będzie działało na korzyść czytelników, którzy będą mieli komplet informacji.

 

No a ja właśnie zakupiłem kolejny zestaw oprogramowania do obróbki video. Myślę, że już wkrótce nie tylko użytkownicy Google Chrome i Safari, będą mogli oglądać filmy. Testy, które robiłem wypadły bardzo dobrze tak więc biorę się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Okay, w kontekście materiału video zrobiłem wszystko co w mojej mocy. Reszta w rękach producentów przeglądarek. Użytkownicy Opery też już mogą oglądać filmy. Na Firefox również będzie wszystko działało, ale od wersji 4. No to chyba wszystkie ważniejsze przeglądarki powinny dać radę :(. Uff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do współpracy Cronos24 z Twoim portalem (oba świetne) to aż się prosi ale bariera nienawiści (tak czuć ją nawet przez każdy piksel ekranu) jest chyba nie do pokonania co bardzo negatywnie wpływa na Wasze relacje i przekłada się poziom Waszych (czasami)wypowiedzi i wzajemnych relacji :( A mogło by być tak pięknie i wspaniale Ale jak sami wiecie wojna to najlepsze rozwiązanie waszych problemów bo na zgliszczach Waszych portali wypłynie nowy i będzie pięknie jak w niebie Pozdrawiam serdecznie i Panowie do Boju !!!Chyba ze????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

na zgliszczach Waszych portali wypłynie nowy i będzie pięknie jak w niebie

 

Na zgliszczach ?. Sorry, ale nie zrozumiałem. Co do nienawiści, to chyba jednak za duże słowo. Chronos24 i Hautehorlogerie.pl, to zupełnie odrębne projekty. Każdy z nas pisze o zegarkach, ale jednocześnie każdy kładzie nacisk na zupełnie różne akcenty. Osobiście staram się, aby HH pełnił także rolę edukacyjną i przybliżał zawiłe zagadnienia konstrukcji mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przenośnia z tymi zgliszczami ale jeśli nie wyczuwasz złej atmosfery w Waszych relacjach to chyba jest coś nie tak A co do nienawiści to za duże słowo ale wydaje mi się ze Bardzo adekwatne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To tylko przenośnia z tymi zgliszczami ale jeśli nie wyczuwasz złej atmosfery w Waszych relacjach to chyba jest coś nie tak A co do nienawiści to za duże słowo ale wydaje mi się ze Bardzo adekwatne .

 

Postaram się to wrażenie zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ja nie mam zamiaru wtrącać się w Wasze sprawy ale czasami jak się czyta co piszecie o Waszych portalach artykułach i wypowiedziach to :( albo kadzicie sobie do bólu albo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Żeby nie było ja nie mam zamiaru wtrącać się w Wasze sprawy ale czasami jak się czyta co piszecie o Waszych portalach artykułach i wypowiedziach to :( albo kadzicie sobie do bólu albo :)

 

Najlepiej będzie jak ocenę portali zostawimy pasjonatom zegarków takim jak Ty i każdemu komu temat nie jest obojętny. W końcu to wszystko dla Was no i z miłości do zegarków. Ważne, że serwisy się rozwijają i dobrze promują naszą wspólną pasję. Relacje moje vs. Chronos24, nie mają, a przynajmniej nie powinny, mieć tu żadnego znaczenia. Pogadajmy lepiej o zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co do portali nie mam żadnych powtarzam żadnych zastrzeżeń Twój nazwał bym Klubowym (takim angielskim)Chronos jest bardziej komercyjnym (ale to moje odczucie)ale ta wojna między Wami nie przynosi Wam splendoru i po co?A o zegarkach bardzo chętnie pogadam z Tobą bo czuję się pasje i to jest to co powinno nas Wszystkich łączuć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chronos jest bardziej komercyjnym (ale to moje odczucie)ale ta wojna między Wami nie przynosi Wam splendoru i po co?

 

To nie tylko Twoje odczucie, ale fakt. Skoro na portalu pojawiają się reklamy, to nie może być żadnych wątpliwości co do komercyjnego charakteru całego przedsięwzięcia. I nie ma w tym nic złego. Koledzy chcą na pisaniu o zegarkach trzepać mamonę, to podejmują w tym kierunku stosowne działania. Skoro robią to uczciwie, to nie ma o czym gadać. A co do wojny, to ja z nimi walczyć nie zamierzam, bo i po co ?. Tak jak już wcześniej napisałem, w tematach Chronosowych wypowiadać się nie będę choćby nawet w opracowaniach pojawiały się błędy merytoryczne, ale przynajmniej będzie spokój. W tym wątku też może ograniczmy się do zegarków i serwisu HauteHorlogerie.pl. Chronos24 ma na Forum swój kanał RSS więc jest traktowany w sposób wyjątkowy. Niech to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K Może byś napisał coś o niezależnych bo mało o nich a jest o czym pisać bo to jest prawdziwa Sztuka i a nie tylko komercja Pozdrawiam A co do zarabiania kasy nie widzę w tym nic zdrożnego aby na Twoim forum pojawiały się reklamy aż się prosi o to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

O.K Może byś napisał coś o niezależnych bo mało o nich a jest o czym pisać bo to jest prawdziwa Sztuka i a nie tylko komercja Pozdrawiam A co do zarabiania kasy nie widzę w tym nic zdrożnego aby na Twoim forum pojawiały się reklamy aż się prosi o to ;)

 

O niezależnych na pewno też będzie, ale wszystko wymaga czasu. Serwis tworzę sam, a to oznacza nie tylko pisanie artykułów, ale także zabawę z pozycjonowaniem strony, tworzenie kodu, oprawę graficzną, obróbkę filmów itd.. Wszystko - od a do z.

 

Bardzo profesjonalne opracowanie A.P zastanawiam się skąd taka wiedza brawo :P

 

Dzięki Paweł. To po prostu pasja. Gdzieś już na forum pisałem, że dla mnie zegarek, to przede wszystkim mechanizm, później długo nic i dopiero cała reszta typu design, historia modelu i te wszystkie marketingowe bzdety. Poza tym, ja cały czas się jeszcze uczę :). Jest przecież wiele ciekawych zagadnień z zakresu wielkich komplikacji wartych zgłębienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis tworzę sam, a to oznacza nie tylko pisanie artykułów, ale także zabawę z pozycjonowaniem strony, tworzenie kodu, oprawę graficzną, obróbkę filmów itd.. Wszystko - od a do z.

Coś jak manufaktura :P

 

Staram się zaglądać regularnie. A dobre przypomnienie w tym topicu nie jest złe ;)

I fajnie, że można już oglądać filmiki w Operze. Niby to nie był problem odpalić stronę w innej przeglądarce, ale miło, że myślisz o użyszkodnikach.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I fajnie, że można już oglądać filmiki w Operze. Niby to nie był problem odpalić stronę w innej przeglądarce, ale miło, że myślisz o użyszkodnikach.

 

Dzięki serdeczne. Staram się. Tylko nie mogę jeszcze rozpracować Firefoksa 4. Lokalnie wszystko się ładnie uruchamia, a z serwera wystartować nie chce ;). Na razie nie udało mi się znaleźć rozwiązania, ale na pewno coś wykombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A co z reklamami taka strona bez nich to czysta rozpusta!!! ;)

 

Paweł :P, ale to jest strona hobbystyczna. Przedsięwzięcie niekomercyjne. Czy zawsze po drugiej stronie równania musi być kasa ?. Zegarki to wyłącznie moja pasja, a zawodowo zajmuję się informatyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze połączenie hobby pasji i dużej wiedzy i tak profesjonalnej i klimatycznej strony jest po prostu marnotrawstwem i rozpustą ale to Twoja decyzja i uważam ze bardzo nietrafiona!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wprowadziłem trochę zmian na stronie. No i napisałem też nowy artykuł. Tak więc życzę miłej lektury :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ok, ja też nie twierdzę, że włos beguetowski rozwiązuje wszystkie problemy z dokładnością chodu. Faktem też jest, że można o tym dyskutować długo i znowu zrobi się offtop :P.

Jeżeli możesz to podeślij mi jakiegoś linka do szerszego opracowania na ten temat, chętnie poczytam.

(Opracowanie o Breguet fajne, ale faktycznie z opisu działania repetiera ciężko sobie to wyobrazić.)

 

Dzięki. Co do opracowania, to miałem na myśli to o Breguet. To właśnie w nim podjąłem temat włosa breguetowskiego. Co do repetycji, to starałem się uprościć opis tak, aby był zrozumiały. A że nie jest łatwo zrozumieć wynika z faktu, że trudno to zobaczyć. Od strony dekla poza młoteczkami i gongiem właściwie nic nie widać. Wyjściem jest spojrzenie przez tarczę zegarka jeżeli masz szkielet. Coś tam widać...

 

http://www.youtube.com/watch?v=8cB8ftBRJGM

 

Trochę dokładniej widać to wszystko na przykładzie modelu, który pojawia się w filmie o IWC GC tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Film o GC faktycznie daje już wyobrażenie. Nawiązując do wcześniejszych rozważań na temat dokładności chodu zastanawiam się, na ile uruchomienie mechanizmu repetiera wpływa na tą dokładnść, skoro zwykły datownik potrafi ją już obniżyć, chronograf tym bardziej itd. Jakie masz zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.