Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Aha, no i na tematy polityczne też będzie można porozmawiać ;). Ma być miło i fajnie, bez tej całej bufonady, której tak nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, ja tez pamiętam takie czasy na licznych forach. Wszystkie, bez wyjątku się skończyły wraz ze wzrostem popularności. Obserwuje ten proces aktywnie od 14lat... i to "z obu stron barykady". Ale otwieraj, liczę na ciekawe dyskusje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam takie czasy, jak na naszym Forum nie było moderatorów i było super. Chciałbym stworzyć miejsce, gdzie każdy czułby się dobrze, miał swobodę wypowiedzi, a na pytanie o podróbę dostałby merytoryczną odpowiedź, a nie wykład na temat koligacji rodzinnych czy moralności. Usuwania postów nie przewiduję, chyba że ktoś komuś personalnie naubliża używając przy tym słów wulgarnych. Co do off topów, to te byłyby w marginesie rozsądku tolerowane.

Czuję się tutaj dobrze i bardzo swobodnie. Na pytanie o podróbkę czy o wiek i inne informacje staram się udzielać merytorycznych odpowiedzi. Dlatego nie rozumiem Twoich insynuacji. Jeżeli chodzi o nowe forum to jak najbardziej jestem za. Ale bez moderacji i możliwości rozmawiania na wszystkie tematy to gwarantuję Tobie, że na tym forum, delikatnie mówiąc, będzie jedna wielka pyskówka. Czego oczywiście Tobie nie życzę. Z drugiej strony może to dobrze dla merytoryki tego forum żeby poboczne tematy znalazły swoje ujście gdzieś indziej ;)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum McIntosha...oj chciałbym to zobaczyć..czekam z niecierpliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry pomysł z nowym forum, bo mam wrażenie, że forum KMZiZ zmienia się w jeden wielki shoutbox. Niektórzy produkują tysiące postów, bez żadnego namysłu, bez merytorycznej treści. Paplanina. W ciekawych tematach powstaje bałagan. Albo irytująca nowa moda na taką szeroką wypowiedź : + 1.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Na pytanie o podróbkę czy o wiek i inne informacje staram się udzielać merytorycznych odpowiedzi. Dlatego nie rozumiem Twoich insynuacji.

 

Natknąłem się na wiele takich wątków, gdzie osoby pytające o zegarek czuły się obrażone złotymi myślami naszych władz. Może niezbyt uważnie przeglądasz forum ?.

 

Jeżeli chodzi o nowe forum to jak najbardziej jestem za. Ale bez moderacji i możliwości rozmawiania na wszystkie tematy to gwarantuję Tobie, że na tym forum, delikatnie mówiąc, będzie jedna wielka pyskówka. Czego oczywiście Tobie nie życzę. Z drugiej strony może to dobrze dla merytoryki tego forum żeby poboczne tematy znalazły swoje ujście gdzieś indziej ;)

 

Obyś się nie oszukał ;). Trzeba mieć trochę pozytywnej wiary w ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Mogę nakręcać tematy o gitarach elektrycznych, wzmacniaczach, muzyce classic rock & jazz, samochodach, autobusach, technice doskonalenia jazdy (ogólnie technice bezpiecznej jazdy) i kilka innych, czyli tzw. Off Top! Żartuję. Mogę się zapisać, aczkolwiek nie wiem o zegarkach tyle żeby się wypowiadać w ważnych - z punktu zegarmistrzostwa - sprawach.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jestem za. Mogę nakręcać tematy o gitarach elektrycznych, wzmacniaczach, muzyce classic rock & jazz, samochodach, autobusach, technice doskonalenia jazdy (ogólnie technice bezpiecznej jazdy) i kilka innych, czyli tzw. Off Top! Żartuję. Mogę się zapisać, aczkolwiek nie wiem o zegarkach tyle żeby się wypowiadać w ważnych - z punktu zegarmistrzostwa - sprawach.

 

O autobusach nie mam zielonego pojęcia, ale o muzyce, gitarach czy sprzęcie audiofilskim, możemy pogadać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu ostatniego artykułu, napiszcie jak podobają Wam się nowości Audemars Piguet ?. Dla mnie tegorocznym hitem do noszenia jest Extra-Thin, a do podziwiania repetier Millenary.

Z nowości to jeszcze nie wiem, co mi się podoba, ale wiem że są to dość spłaszczone zegarki ;) Już wiem: Royal Oak Dual Time - Jules Audemars Dual Time (na pewno drugi od dołu ;) ).

 

Na pewno spodobał mi się wychwyt Audemars Piguet. Ciekawe podejście konstrukcyjne do tematu i zastąpienie klasycznej kotwicy.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak podobają Wam się nowości Audemars Piguet ?

 

Mnie przypadł do gustu Extra-Thin z kalibrem 2120 w białym złocie oraz - mimo, że nie przepadam za RO - RO Concept CS 1 z ceramicznym bezelem. Dla mnie świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A wracając jeszcze do tematu Forum, to jak widzielibyście podział tematyczny ?. Myślałem, aby oprzeć to wszystko na kilku podstawowych producentach o których piszę na stronie i do jednego worka wrzucić resztę firm. Do tego jakieś forum na rozmowy nie związane z zegarkami. Jak Wy to widzicie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję pomysłowi stworzenia kolejnego forum :rolleyes: Fajnie, że w polskich warunkach tyle ich funkcjonuje (lub będzie funkcjonowało).

Jeśli chodzi o podział tematyczny to na razie wstrzymałbym się z dzieleniem struktury forum na poszczególne, omawiane przez Ciebie marki. Będą to po prostu działy martwe, o jednym czy dwóch tematach, z podobną liczbą osób które się wypowiadają. Może na początek jakiś prosty podział na tematy po prostu zegarkowe, okołozegarkowe, hydepark, porady/pomoc, itp., a dopiero jak forum będzie zaczynało kwitnąć poprzerzucasz wątki do działów-marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcięższa będzie wąska specjalizacja, bo niewielu będzie w stanie coś sensownego napisać. Ale wiadomo, że coś takiego prowokuje do nauki, nauki i jeszcze raz nauki :rolleyes:


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Proponowałbym też abyś nie zapomniał o Niezależnych bo to jest prawdziwe zegarmistrzostwo

 

Na pewno nie zapomnę. Ale na wszystko potrzeba czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może to i dobry pomysł z nowym forum, bo mam wrażenie, że forum KMZiZ zmienia się w jeden wielki shoutbox. Niektórzy produkują tysiące postów, bez żadnego namysłu, bez merytorycznej treści. Paplanina. W ciekawych tematach powstaje bałagan. Albo irytująca nowa moda na taką szeroką wypowiedź : + 1.

 

Mam nadzieję, że czytelnikom HauteHorlogerie.pl (bo to przede wszystkim im jest to Forum dedykowane) uda się stworzyć nieco bardziej merytoryczny poziom. Obserwuję fora firmowe i tam udaje się jakoś zachować tę atmosferę o którą mi chodzi. Wreszcie będziemy mieli jakąś platformę do dyskusji o serwisie i możliwościach jego rozwoju, o treści artykułów. Będę też starał się wyjaśniać to, co okaże się nie do końca zrozumiałe w opracowaniach. Jeżeli trzeba będzie doradzić zakup zegarka czy pomóc w jakimś problemie z mechanizmem, to chętnie pomogę. Liczę na to, że może z czasem na forum zagoszczą też zegarmistrzowie i podzielą się z nami swoim doświadczeniem. Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jestem za.

 

Mariusz, ja też jestem za. Spokojne kameralne forum na tematy zegadkowe jest zawsze potrzebne. Życzę powodzenia. Jednak proszę abyś ograniczył swoją aktywność w kwestii planowania nowego forum do poinformawania nas o jego istanieniu. To nie miejsce ani platforma do ustaleń i konsultacji jak ma Twoje forum wyglądać. Sądzę, że z powodzeniem zrobisz to na nim, jak już będzie funkcjonowało. Powodzenia.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) No właśnie kiedyś na Forum napisałem, że Panerai może szczycić się oryginalnym designem i tym, iż właściwie nie ma odpowiedników na rynku. Wadą natomiast jest to, że firma stała się jednocześnie niewolnikiem tego designu. Ciekaw jestem jak zareagowaliby miłośnicy marki, gdyby producent zaproponował zegarki w zupełnie nowej dla siebie stylistyce.

 

 

Poniekąd już tak było, mam na myśli linię automobilową dla Ferrari, te zegarki sprzedają się bardzo słabo, można powiedziec że leżą na półkach i jest to chyba jedyna linia którą można kupic z tak dużymi dyskontami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz, ja też jestem za. Spokojne kameralne forum na tematy zegadkowe jest zawsze potrzebne. Życzę powodzenia. Jednak proszę abyś ograniczył swoją aktywność w kwestii planowania nowego forum do poinformawania nas o jego istanieniu. To nie miejsce ani platforma do ustaleń i konsultacji jak ma Twoje forum wyglądać. Sądzę, że z powodzeniem zrobisz to na nim, jak już będzie funkcjonowało. Powodzenia.

 

Jasna sprawa. W takim razie kończymy temat forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Uff, wreszcie zakończyłem prace związane z hostingiem tak więc strona już działa. Przy okazji wrzuciłem trochę nowych rzeczy więc zapraszam i życzę miłego oglądania. Wszystko jest też przygotowane pod uruchomienie forum. Kończąc ten wpis chciałbym podziękować wszystkim życzliwym mi osobom za dobre słowo no i cóż... do zobaczenia na nowym forum wkrótce.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.