Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Szkoda Mariusz, że użytkownicy FF nie mogą oglądać filmów. Myślę, że bardzo duża liczba osób użytkuje właśnie tę przeglądarkę i uważam, że traci na tym wizerunek Twojej strony. Szkoda :)

 

Rozumiem, ale to okres przejściowy. Myślę, że kodek H. 264 w końcu wyprze inne rozwiązania i wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. Testowałem Theorę i niestety nie byłem zadowolony z rezultatów jakie daje. Co do przeglądarek, to niezawodna jest Google Chrome, która odtwarza filmy i na Windows i na Maku. Tak jak zaznaczyłem w opisie na swojej stronie, Safari oraz IE 9 również spokojnie dają radę. A co sądzisz o moim nowym opracowaniu ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, proste i czytelne opracowanie. Dziękuję i zachęcam do znalezienia większej ilości czasu na przygotowania podobnych artykułów :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - jak ty na to znajdujesz czas, jesteś bezrobotny i samotny chyba :(:D:blink: .

 

A tak poważnie to szczerze gratuluję, świetne strony, ta również,

potrzeba wiele takich opracowań aby świadomość o zegarmistrzostwie w Polsce wskoczyła na jakiś przyzwoity poziom,

fakt, że przydało by się jakieś pozycjonowanie, tak żeby odnalezienie strony nie odbywało sie tylko przez forum.

 

bardzo ciekawe artykuły,

zestawienie obok siebie Rolex-a i Seiko pewnie nie jednemu da do myślenia :) .

 

powodzenia, wytrwałości i czasu życzę.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

McIntosh - jak ty na to znajdujesz czas, jesteś bezrobotny i samotny chyba :(:D:blink: .

 

:) Nie, ostatnio to jestem chory. Dopadło mnie zapalenie oskrzeli i wylądowałem na zwolnieniu lekarskim. A że trochę mi się nudzi, to siedzę i piszę. W końcu ile można w łóżku leżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No cóż Rafał, dobrych chęci w kontekście rozwoju strony odmówić mi nie możesz. Właśnie przetestowałem VP8. Jest trochę lepiej niż w przypadku Theory, ale i tak do H.264 nie ma startu. I to nie jest drobna różnica - to jest PRZEPAŚĆ. Poza tym, video w webm odtwarza Opera, ale na Firefox już nie udało mi się odpalić. W tej sytuacji zostaję przy początkowym założeniu. Mam nadzieję, że instalacja Google Chrome dla kogoś kto wyraża chęć obejrzenia filmów, nie będzie stanowiła problemu. Przecież jak przykładowo chcesz obejrzeć wideo we flashu, to godzisz się na instalację playera. Tu jest podobnie, a jak IE 9 na stałe zagości w Windows, to już w ogóle nie będziesz musiał nic doinstalowywać żeby obejrzeć materiał wideo. Nie wiem czy wizerunek mojej strony bardziej straci na takim podejściu jak obecnie czy straciłby gdybym wrzucił materiał z zacinającymi się klatkami i całą masą syfu w obrazie. Ale dzięki za opinię. Te są cenne, bo dają wskazówki co jeszcze poprawić, aby było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że instalacja Google Chrome dla kogoś kto wyraża chęć obejrzenia filmów, nie będzie stanowiła problemu.

Jasne, że nie stanowi problemu. Chodziło mi o to, że ludzie z natury są wygodni i nie chce im się dokonywać żadnych zmian. Chrome, zainstalowałem jeszcze przed napisaniem postu. Filmy są wspaniałe, dziękuję.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wczoraj dodałem nowe opracowanie. Jeżeli ktoś z Was nie czytał, a wyraża taką chęć, to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za artykuł, choć muszę przyznać, że mnie uprzedziłeś to na pewno napisałeś opracowanie o klasę wyżej. Zegarek z lini Mayu, nazwany tak na cześć córki Mosera, pozostaje w sferze moich marzeń

 

 

moser_sm.jpg

 

hm_mayu_mvt_sm.jpg

 

Choć opracowanie jest obszerne to moim zdaniem zabrakło tam zdjęcia, idąc za Twoimi słowami "prawdziwej sztuki, która kryje się we wnętrzu".

 

Z miłą chęcią czyta się takie opracowania dlatego składam serdeczne podziękowania.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Choć opracowanie jest obszerne to moim zdaniem zabrakło tam zdjęcia, idąc za Twoimi słowami "prawdziwej sztuki, która kryje się we wnętrzu".

 

Z miłą chęcią czyta się takie opracowania dlatego składam serdeczne podziękowania.

 

Dzięki serdeczne ;). Zależy mi na stworzeniu naprawdę dobrej merytorycznie strony o zegarkach. A co do mechanizmów, to zdjęć nie wstawiłem celowo. Chciałem w ten sposób zachęcić do odwiedzenia strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wrzuciłem na stronę nowy materiał video. Zapraszam do obejrzenia. Myślę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz niestety tak ma, że w parze ze znakomitymi opracowaniami i bardzo bogatą wiedza nie idzie forma podania. Mało albo brak zdjęć to największy problem. A wiadomo, że oprawa graficzna i sposób podania jest nie mniej ważna, niż treść (choć oczywiście mniej ważna).

 

A trzymając się tematu - zegarki H.MOSER są dla mnie jednymi z absolutnie najlepszych garniturowych klasyków na rynku. Kapitalny, prosty design, przepiękne kalibry - cudo.

Moje wielkie marzenie:

h-moser-cie-monard-date-watch.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - mathu już to sugerował jakiś czas temu - zmień favikonkę! W chromie pokazuje się ona na zakładce obok nazwy strony - a naprawdę śmiesznie wygląda logo Apple obok takiej nazwy wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Łukasz, gratuluję świetnego gustu. Moser z powyższego zdjęcia robi wrażenie.

 

McIntosh - mathu już to sugerował jakiś czas temu - zmień favikonkę! W chromie pokazuje się ona na zakładce obok nazwy strony - a naprawdę śmiesznie wygląda logo Apple obok takiej nazwy wink.gif

 

Strona wisi na serwerze Apple i tak ten favikon został. Ale masz rację, muszę go zmienić. Niebawem coś przygotuję w jego miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeszcze co do zdjęć, o których wspominał Łukasz. W tekście na temat Mosera wstawiłem kilka fotek, a niektóre z nich można powiększyć jak się najedzie na nie kursorem. W niektórych opracowaniach wybrane wyrazy są podkreślone przerywaną linią, co oznacza, że pod wyrazem kryje się obrazek. Jest tego sporo. Na przykład w historii o VC, wstawiłem kilkanaście zdjęć. Wydaje mi się, że to wystarczająca ilość ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Gościem !

Świetna strona, bardzo ładnie zaprojektowana graficznie, przyjemna, przejrzysta. Przydałby się dział z recenzjami, nawet autorstwa kolegów pasjonatów.


życie jest za krótkie żyby mieć tylko jeden zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziony dyskusja o Moserze wybrałem się wczoraj do salonu "odCzasu doCzasu" obejrzeć zegarki.

 

Miałem w rękach Mayu w palladzie oraz Monard w białym złocie.

Zegarki dosłownie miażdżą, urywają łeb przy samej d....

Piękny design (tarcza modelu w palladzie na żywo wygląda niesamowicie).

Kapitalnie wykonane, wykończone werki (szczególnie ten od linii Monard). Idealny rozmiar.

Utwierdziłem się w przekonaniu, że to naprawdę rewelacyjne klasyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziony dyskusja o Moserze wybrałem się wczoraj do salonu "odCzasu doCzasu" obejrzeć zegarki.

 

Miałem w rękach Mayu w palladzie oraz Monard w białym złocie.

Zegarki dosłownie miażdżą, urywają łeb przy samej d....

Piękny design (tarcza modelu w palladzie na żywo wygląda niesamowicie).

Kapitalnie wykonane, wykończone werki (szczególnie ten od linii Monard). Idealny rozmiar.

Utwierdziłem się w przekonaniu, że to naprawdę rewelacyjne klasyki.

 

Nowości Łukasz nie odkryłeś ;)

H.Moser & Cie naprawdę robi genialne zegarki. Szkoda tylko że firma w PL jest niedoceniana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda tylko że firma w PL jest niedoceniana.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli. W jakim sensie jest niedoceniana?


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jesteś Gościem !

Świetna strona, bardzo ładnie zaprojektowana graficznie, przyjemna, przejrzysta. Przydałby się dział z recenzjami, nawet autorstwa kolegów pasjonatów.

 

Dzięki za dobre słowo.

 

Pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

W tym roku mija 20 lat od momentu pojawienia się naręcznej wersji GC firmy IWC. Postanowiłem ten fakt jakoś odnotować i wrzuciłem na stronę film obrazujący proces tworzenia zegarka. Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia materiału video. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie noszą rękawiczek podczas składania <_<


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie noszą rękawiczek podczas składania <_<

 

Podczas składania mało kto zakłada rękawiczki, bo to jest niewygodne :P. Częściej na palce zakłada się gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło.

Ale oczywiście pół żartem pół serio.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Strona nie odpala

 

Przed chwilą sprawdzałem i wszystko działa. Napisz proszę co się wcześniej działo. Jeżeli pojawiał się monit o wprowadzenie nazwy użytkownika i hasło, to znaczy, że Apple znowu coś broi. Kilka dni temu był taki problem <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.