Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

HauteHorlogerie.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mała uwaga - zrób jakiś dziennik zmian/blog (i najlepiej dodaj do tego rss/atom ) - bo inaczej nie sposób ogarnąć, czy coś nowego na stronie się pojawiło, albo czy uaktualniłeś jakiś artykuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mariusz..ja Ci pisze z pozycji potencjalnego widza, który wyszedł na Twoją stronę, zobaczył, że nie może obejrzeć filmów i wyszedł.

 

Ja zapewne wrócę, ale ktoś inny być może już nie.

A argument o używaniu OPERY to żaden argument...powinno chodzić pod Mozillą, bo to jednak jedna z dwóch zdecydowanie najczęściej używanych przeglądarek.

 

Ktoś inny może być sentymentalnie związany z Netscape Navigator i powie, że powinno chodzić pod Netscape Navigator B). Rozumiem słuszność Twoich uwag, ale ja zrobiłem co mogłem. Użyłem dwóch rodzajów kodeków. Reszta w rękach producentów przeglądarek. Ja w technologię Flash (bo do tego to wszystko musiałoby się sprowadzać) nie wchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mała uwaga - zrób jakiś dziennik zmian/blog (i najlepiej dodaj do tego rss/atom ) - bo inaczej nie sposób ogarnąć, czy coś nowego na stronie się pojawiło, albo czy uaktualniłeś jakiś artykuł.

 

Wszystko ostatnio dodane, jest na stronie głównej. Jeżeli artykuł jest rozwojowy w sensie aktualizacji, również po każdej aktualizacji wraca na stronę główną. Filmy o IWC, gdy zejdą z głównej strony, pojawią się w menu Producenci ---> IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ostatnio dodane, jest na stronie głównej. Jeżeli artykuł jest rozwojowy w sensie aktualizacji, również po każdej aktualizacji wraca na stronę główną. Filmy o IWC, gdy zejdą z głównej strony, pojawią się w menu Producenci ---> IWC.

 

Kicha. Zmuszasz użytkownika do pamiętania co czytał, w jakiej wersji, i kiedy to było, zamiast sprawić, by dostał, to na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kicha. Zmuszasz użytkownika do pamiętania co czytał, w jakiej wersji, i kiedy to było, zamiast sprawić, by dostał, to na tacy.

 

Będzie atom, a strona udoskonalana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kapitalnie B)

 

Tak w ogóle, to kawał dobrej merytorycznej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Napisałem nowy artykuł. Tym razem będzie to nieco dłuższe opracowanie stąd postanowiłem całość podzielić na trzy części. Pierwsza z nich już jest do przeczytania. Tak więc życzę miłej lektury :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością czytam artykuły na tej stronce. Dobra robota, Mariusz! Oby więcej takich znawców i zapaleńców jak Ty! :)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

I o to chodzi! :)

Aż miło poczytać, zwłaszcza w kontekście ostatniej rozmowy o włosach (oczywiście zegarmistrzowskich ;) ).

Mi najbardziej podoba się wersja AP z datą i centralną sekundą. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że dla mnie to najładniejsza ze styczniowych nowości (jeszcze reedycja reverso i reverso z emialiową tarczą :) ). Idealne proporcje, silny werk, 39 mm - cacuszko.

Co do pozycjonowania JLC to też mam te same odczucia. Powiem więcej - wykończenie werków np. w niektórych reverso (cal. 976) wydaje się nawet gorsze niż w rolexach, na których wiesza się psy właśnie za wykończenie mechanizmów. Jedyna perełka w podstawowej ofercie JLC to Ultra Thin 34 mm, ale tam już mechanizm wykańczany jest w dziale odpowiedzialnym za komplikacje.

Fajne opracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki serdeczne za dobre słowo ;).

 

I o to chodzi! :)

...

Fajne opracowanie.

 

Poczekaj, niech tylko się wezmę za mechanizmy F.P. Journe, to dopiero zobaczysz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Jak pierwszy raz zobaczyłem Chronometre a Resonance długo nie mogłem się pozbierać. Ten zegarek ma coś magicznego w sobie. Jeżeli natomiast chodzi o jakość wykończenia, to jeszcze nie widziałem czegoś lepszego od Dufoura i Voutilainena. Zwłaszcza ten pierwszy mnie zachwyca.

Kiedy planujesz opracowanie o F.P. Journe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kiedy planujesz opracowanie o F.P. Journe?

 

Jeszcze nie wiem. Na razie muszę dokończyć SIHH. Dzisiaj kontaktowali się ze mną z Breguet w sprawie opisu zegarka. Będę starał się stopniowo zamieszczać nowe opracowania. Jeżeli chodzi o Journe, to mam już jakieś wstępne notatki, ale nadal odczuwam niedosyt i zbieram materiał na bazie którego będę mógł napisać artykuły. Mam świadomość tego, że częstotliwość ich zamieszczania powinna być większa, ale musiałbym chyba rzucić pracę, aby temu podołać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jeszcze może odniosę się do jednej rzeczy...

 

Powiem więcej - wykończenie werków np. w niektórych reverso (cal. 976) wydaje się nawet gorsze niż w rolexach, na których wiesza się psy właśnie za wykończenie mechanizmów.

 

Powiem Ci tak... jak widzę kłótnię na temat firmy Rolex, to w ogóle nie zabieram głosu w temacie. Zdecydowana większość negatywnych opinii na temat Roleksa, nie jest oparta na racjonalnych, merytorycznych stwierdzeniach. Bardziej przypomina to jakiś emocjonalny bełkot artykułowany na bazie jakichś stereotypów czy dziwnych skojarzeń. Osobiście cenię Roleksa za kawał solidnego zegarmistrzostwa popartego innowacyjnością. Tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Lepiej bym tego nie ujął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rolexem jest chyba tak - większość widziała podróbkę i na tej podstawie tworzy się pogląd na temat marki. Przyznam się, że na żywo nie widziałem oryginalnego Rolexa. W pracy mam 2 kumpli, co kupili tanie tandetne podróbki Rolexa gdzieś w Egipcie czy Turcji. Odrzuca mnie takie podejście do sprawy, bo świadomie kupili te badziewia.

 

Swoją drogą takim złotym, który nosi Yngwie Malmsteen bym nie pogardził, mimo tego, że nie lubię świecidełek ;-)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Swoją drogą takim złotym, który nosi Yngwie Malmsteen bym nie pogardził, mimo tego, że nie lubię świecidełek ;-)

 

I nadal nosi, ale co tam zegarek ;). Yngwie to wymiatacz nie z tej ziemi...

 

http://www.youtube.com/watch?v=WpDblDia5TE

 

Wracając jednak do tematu ostatniego artykułu, napiszcie jak podobają Wam się nowości Audemars Piguet ?. Dla mnie tegorocznym hitem do noszenia jest Extra-Thin, a do podziwiania repetier Millenary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu ostatniego artykułu, napiszcie jak podobają Wam się nowości Audemars Piguet ?. Dla mnie tegorocznym hitem do noszenia jest Extra-Thin, a do podziwiania repetier Millenary.

 

Moim zdaniem kolekcja AP jest najciekawsza ze wszystkich tegorocznych nowości. Najbardziej podobają mu się nowe Jules Audemars (oprócz Dual Time) i RO Offshore Tourbillon Chronograph. AP nie zawodzi. Panerai natomiast zaczyna już mnie nudzić.

 

Dzięki za ciekawe opracowania na HauteHorlogerie; czytam regularnie.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Panerai natomiast zaczyna już mnie nudzić.

 

:) No właśnie kiedyś na Forum napisałem, że Panerai może szczycić się oryginalnym designem i tym, iż właściwie nie ma odpowiedników na rynku. Wadą natomiast jest to, że firma stała się jednocześnie niewolnikiem tego designu. Ciekaw jestem jak zareagowaliby miłośnicy marki, gdyby producent zaproponował zegarki w zupełnie nowej dla siebie stylistyce.

 

Dzięki za ciekawe opracowania na HauteHorlogerie; czytam regularnie.

 

Dzięki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pod wpływem ostatnich wydarzeń, przyszedł mi do głowy pewien pomysł. A mianowicie zastanawiam się nad utworzeniem Forum w ramach serwisu HauteHorlogerie.pl. W związku z tym chciałem zwrócić się do Was z zapytaniem, jak się na to zapatrujecie ?. Zależy mi na stworzeniu takiego miejsca gdzie swobodnie będzie można pogadać o zegarkach. To miałoby być miejsce przyjazne, gdzie nikt nie będzie usuwał postów, a jeżeli już miałoby się to zdarzyć, to na pewno zostałyby podane przyczyny usunięcia wpisu. Na naszym Forum zauważyłem, że nastąpiło jakieś pomieszanie pojęć. Posty wylatują, nawet te, które nie łamią regulaminu. Nie można doprosić się o podanie przyczyn ich usunięcia, bo moderatorzy milczą, a w myśl regulaminu (którego nie udało mi się na Forum znaleźć) są nieomylni. Zarząd ma to wszystko gdzieś (nie odpowiadają na maile) tak jakbyśmy to my byli dla nich, a nie oni dla nas. Ogólnie nie jest fajnie. Może czas najwyższy wprowadzić trochę luzu i normalności w nowym miejscu ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myślę Mariuszu, że pomysł całkiem fajny. Tylko nie rób "bazarku" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, jestem za.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę Mariuszu, że pomysł całkiem fajny. Tylko nie rób "bazarku" ;)

dokładnie , bo jednopostowcy zrobią Ci ze strony kolejne allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadź, wprowadź... ale jak tylko osiągnie ono liczbę użytkowników wykraczającą poza grono "znajomych", to zobaczysz co to znaczy moderowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Wprowadź, wprowadź... ale jak tylko osiągnie ono liczbę użytkowników wykraczającą poza grono "znajomych", to zobaczysz co to znaczy moderowanie ;)

 

Pamiętam takie czasy, jak na naszym Forum nie było moderatorów i było super. Chciałbym stworzyć miejsce, gdzie każdy czułby się dobrze, miał swobodę wypowiedzi, a na pytanie o podróbę dostałby merytoryczną odpowiedź, a nie wykład na temat koligacji rodzinnych czy moralności. Usuwania postów nie przewiduję, chyba że ktoś komuś personalnie naubliża używając przy tym słów wulgarnych. Co do off topów, to te byłyby w marginesie rozsądku tolerowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.