Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mnemic

Zakup rozsądnych narzędzii zegarmistrzowskich

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie kupię sprawną "welcmaszynę"

 Kupisz ?

Wiesz ile to kosztuje ? ;)

 

I jeszcze pewnie z kompletem frezów byś chciał  :D

 

Do jakiej wielkości "ząbków" Pan sobie życzy, bo do "uzębienia wieżowego" to... nie mam :(


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kompletną z frezami, taką by można obrabiać wieńce o średnicy wierzchołkowej ok. 50 mm. Tak wiem ile to kosztuje, ale wbrew pozorom coraz mniej bo się Niemcy nasyciły, a co masz?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam mieć ;)

 

No dobra - mam.

Ale przekonaj mnie żebym sprzedał  :D

 

A tak na poważniej -  do mojej taka średnica nie wejdzie.

Jakieś 38 mm max. i to takie naciągane...

 

Obawiam się, że takie do 50 mm będą baaaardzo drogie, jeżeli w ogóle znajdziesz.

Choć zawsze można liczyć na przypadek / okazję. Tyle, że wtedy to już raczej bez frezów.

 

Krzychu - a po co Ci taka zabawka ?

Jak do roboty to lepiej na tokarce przystawkę wstawić.

Tylko frezy kupić i po bólu ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zacząć przygodę domowego zegarmistrza, mam pare pacjentów, ptanie tylko czy na początek takowe narzędzia jak znalazłem się nadadzą, i co jeszcze koniecznie muszę mieć do czyszczenia i smarowania mechanizmów na poczatek?

http://allegro.pl/5-szt-wkretaki-precyzyjne-zegarmistrzowskie-sklep-i4167971140.html

http://allegro.pl/6szt-pinceta-penseta-zegarmistrzowska-jubilerska-i4167971150.html


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrętaki są ok, AF robi całkiem dobre narzędzia. Co do pincet to zwykle przydaje sie najprostsza "montażowa" lub taka z cieńszym końcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastiki mają jedną zaletę - nie namagnesują się. Ale to na początek. Wykorzystasz jednak tylko te trzy ostre, bo szerokich raczej się chyba nie używa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja zapytam-czy z tego zestawu wkrętaków od kolegi TabaQ 0,8mm wystarczy do odkręcania tarcz w ruskich czy za szeroki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuje dobrej jakości suwmiarkę analogową w nie dużej cenie . najlepiej  przedział tak 50 - 80 zł lub w ostateczności do 100 zł  - oczywiście nie "made in china"

co polecacie?

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zacząć przygodę domowego zegarmistrza, mam pare pacjentów, ptanie tylko czy na początek takowe narzędzia jak znalazłem się nadadzą, i co jeszcze koniecznie muszę mieć do czyszczenia i smarowania mechanizmów na poczatek?

http://allegro.pl/5-szt-wkretaki-precyzyjne-zegarmistrzowskie-sklep-i4167971140.html

http://allegro.pl/6szt-pinceta-penseta-zegarmistrzowska-jubilerska-i4167971150.html

Są dwie szkoły kupowania narzędzi (nie tylko zegarmistrzowskich):

  1. Kupujemy jak najtańsze niby do nauki, żeby nie było żal wyrzucić do śmieci jak nas wku... znaczy się zestresują na maksa. Gdy nie zależy nam na stresie, czyli na guli w gardle wielkości piłki do palanta i na obłędzie w oczach, kupujemy tanio na Allegro i natychmiast je wyrzucamy.
  2. Kupujemy narzędzia profesjonalne, które maja nam służyć na lata, bo chcemy przy ich pomocy nauczyć się czegokolwiek i coś wykonać. Wtedy kupujemy w hurtowniach jubilersko zegarmistrzowskich, ceny wprawdzie dużo wyższe, ale satysfakcja z używania też.

Wystarczy tylko wybrać metodę.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jest jeszcze trzecia mówiąca, ze narzędzie to tylko przedłużenie ręki i najważniejsze jest, żeby dobrze pracowało sie nim operatorowi.

Chcę przez to powiedzieć, że nie trzeba kupować Bergeona, żeby cokolwiek zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia mówiąca, ze narzędzie to tylko przedłużenie ręki i najważniejsze jest, żeby dobrze pracowało sie nim operatorowi.

Chcę przez to powiedzieć, że nie trzeba kupować Bergeona, żeby cokolwiek zrobić ;)

Przecież również mówię o tym że "najważniejsze jest, żeby dobrze pracowało się nim operatorowi". Większości narzędzi z Allegro w tych cenach, nie da się  pracować, więc co tu dopiero mówić o tym żeby się dobrze pracowało. Żeby gdziekolwiek dojechać, tez nie trzeba kupować zaraz Mercedesa, ale trzeba kupić samochód który chociaż trzyma się drogi, jedzie prosto i rozwija prędkość większą niż 30km/h, a te narzędzia o które pyta kolega takiego komfortu nie zapewniają... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie zamówiłem piłeczkę do odkrencania zegarków z dalekiego wschodu, jak przyjdzie to dam znać czy się to w ogóle do czegoś nadaje czy jestem 1$ w plecy.

 

Co do samych wkrętaków przy zegarkach jeszcze niczego nie używałem (dopier chcę trochę zaczać), ale przy naprawach klarnetów (śrubki są odrobinę wieksze) używam narzędzi firmy Dexter, kupiłem kiedyś na jakiejś promocji za śmieszne pieniądze, grotów chyba z 50 i wszystko ładnie pasuje, sprawdzę czy mam takie małe rozmiary, ale poniżej 1mm jest więc powinno się udać. 

Edytowane przez Sanctim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo
Napisano (edytowane)

jako, ze tez chce zaczac psucie zakupilem wkretaki, lupe i imak...

(nawet niepowiem ile zaplacilem i niewiem czy nie przeplacilem, bo sie nieznam)

 

prosze koledzy ocencie czy to cos dobrego czy badziew...

 

wkretaki sa firmy mod.dep produkcji francuzkej, imak to bergeon (swiss made)

...lupa jak lupa ;) ultra d! :D

 

potrzdbuje jeszcze prostego narzedzia do zdejmowania wskazowek i pincet...

Arek podpowiedzial mi sklep, ale niewiem ktore wybrac :D

 

czy podpowiecie co mam kupic i ewentualnie gdzie

pozdrawiam i dziekuje z gory za opinie i podpowiedzi

post-66955-0-52688500-1431525913_thumb.jpg

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  zakupilem wkretaki, lupe i imak...

 

.. potrzdbuje jeszcze prostego narzedzia do zdejmowania wskazowek i pincet...

 

czy podpowiecie co mam kupic 

 

No i fajnie :) ,

tylko zeby tego wszystkiego uzyc potrzebowalbys najpierw czegos, czym otworzylbys zegarek ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś imak? I ile kosztował?

 

Dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

czyli sa dobrej jakosci... znaczy imak to mysle, ze tak...

bardziej chodzi mi o wkretaki...

i jeszcze jedno pytanie. jakie rozmiary srubokrecikow musze dokupic? napewno wieksze... kupilem 0,5 0,6 0,8...

 

@70' scyzoryk juz mam ;) musze kupic jeszcze jakas pileczke...

 

@Qba. imak zamowilem u zegarmistrza w hamburgu... zaplacilem za niego 37 euro

 

potrzebuje jakis ,,szrotow,,, bo niemam naczym trenowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest mieć 1,0 1,2 i 1,4 większe raczej nie będą potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

acha dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrętaki, które ja używam najczęściej to: 0,8 1,0 1,2 1,6

Gdybyś kupował pęsety w sklepie, który Ci podałem to dobierz od razu wymienne końcówki do tych wkrętaków, powiedzmy po 3-4 sztuki z każdego. To groszowa sprawa, a dobrze jest mieć zapas pod ręką. Imaczek masz dobry, powinno Ci się na nim dobrze pracować. Lupki na początek dobrze jest mieć przynajmniej ze dwie. Powiedzmy 3,5x oraz 10x. Są takie uniwersalne (dokręcane)

 

ss438_osprzet_023.jpg

 

Lub dwie osobne.

Zadzwoń i zapytaj o te pęsety. Jeśli się z nimi nie dogadasz co do wysyłki, to zapisz jakie modele Cię interesują a na pewno ktoś Ci je kupi i podeśle do Niemiec. Jeśli nie będzie chętnego to odezwij się do mnie. Ja wprawdzie ze względu na długotrwałą rehabilitację nie planuję tam jechać, ale jak będzie taka potrzeba to się zobaczy ;)

Jak już będziesz rozbierał mechanizmy to koniecznie pomyśl o dobrych olejach i oliwiakach.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szalki Petriego masz!!.  :)

Przy małych zegarkach to konieczność, bo Ci śrubki poginą i zegarka po rozebraniu z powrotem nie złożysz. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czyszczarkę wirnikową i zestaw olejaków z olejami i dużo wiedzy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.