Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mnemic

Zakup rozsądnych narzędzii zegarmistrzowskich

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelo
Napisano (edytowane)

dzieki Chlopaki za pomoc...

wlasnie tego oczekiwalem :)

 

@loituma dzieki wielkie za chec pomocy :)

jutro mam wolne, to od rana do nich dzwonie ;) ale z tego co przeczytalem... to wysla ;)

 

@dziadek, wlasnie niemam i dzieki za podpowiedz, bo takiemu poczatkujacemu jak ja trudno wszystko ogarnac odrazu ;)

 

@kinol, dzieki.z ta czyszczarka to serio? :D

co do olejakow to jeszcze mam czas ;)

najpierw chce potrenowac na jakis wrakach, zepsutych, niekapletnych itd.

chce zalapac troche wprawy w poslugiwaniu sie narzedziami...

wtedy gdy nabiore troche wprawy, to i czlowiek smielej bedzie poczynal ;)

co do wiedzy, to staram sie wertowac nasze forum, czytac literwture zegarmistrzowska np. ,,zegarmistrzostwo...,, i podpatrywac na yt. kanaly tematyczne..

 

 

jak niebede czegos wiedzial, to bede pytal... ok? :D

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż sam cały czas sie uczę, to chętnie pomogę. :)

Wszystko, czego nauczyłem sie o zegarkach i ich rozbieraniu, nauczyłem się tu na forum. Przy każdej okazji dziękuje chłopakom za pomoc :)

A czyszczarkę oczywiscie sobie odpuść ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje temaT  Lupa/lupka. Jakiego powiększenia należy uzywać i do jakich operacji. Co z moimi oczami które do czytania mają +2-2,5?

Jaki system mocowania do głowy- czy jakies szkieletowe okulary z lupką czy takie z daszkiem na oba oczy? Czy lupa jak monokl w oczodole? Tutaj to mi nigdy nie wychodziło bo mam bardzo szczupłe policzki i wypada. Czy tez na takim druciku wokół głowy?

Podajcie koledzy jakiś sensowny link do takich urządzeń bo nie wiem co użyć i używac żeby było po prostu wygodnie i sprawnie robić różne naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

polecam coś takiego w moim przypadku sprawdza się najlepiej zakup na E- zatoka (dostępne mocowania na przypinanym klipsie)

post-26457-0-24085600-1432618853.jpg

Edytowane przez zigi555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jeśli chodzi o powiększenie to na początek przydałoby się  3,5x i 10x

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi- niestety nie potrafie robić zakupów na e zatoka. Nie mam pojecia o co tam chodzi.

Dzisiaj wieczorem mozolnie wyginałem opaske z drutu dla trzymania lupy przy oku. Wyszło jak wyszło - tak sobie, jakos tam trzyma. Jednak zdała by sie taka z klipsem do okularów. Rozwiązała by od razu kilka problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petrosbike

Mam na zbyciu kilka lupek bez i z klipsem do okularow. Jest to produkcja chinska bez wygladu, ale lupki powiekszaja a klips trzyma lupke na okularach, a wiec jezeli nie mialbys nic przeciwko temu to moglbym ci je sprezentowac.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi- niestety nie potrafie robić zakupów na e zatoka. Nie mam pojecia o co tam chodzi.

Dzisiaj wieczorem mozolnie wyginałem opaske z drutu dla trzymania lupy przy oku. Wyszło jak wyszło - tak sobie, jakos tam trzyma. Jednak zdała by sie taka z klipsem do okularów. Rozwiązała by od razu kilka problemów.

Tak też działa i bez mozołu. http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96931-potrzeba-matk%C4%85-wynalazk%C3%B3w/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji odnalezienia w odziedziczonym mieszkaniu narzędzi co do których mam podejrzenia iż są związane z zegarmistrzostwem kilka z nich odsprzedam (pieniążków nigdy zbyt wiele) ;)

Zidentyfikowałem jak na razie następujące rzeczy:

bergeon 2628, 2626, 2624

coś jak szczypce sygnowane MKS 1, 2, 3

lupka powiększająca na okulary ARY Standard droit nr 3

Lupa stołowa Waltex 7504

Dodatkowo odziedziczyłem również 6 części ksiażek "Zegarmistrzostwo" Podwapińskiego (pierwsze wydania)

jakby ktoś był zainteresowany to proszę o priv z jakąś propozycję gdyż zastanawiam się co z tymi "gratami zrobić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji odnalezienia w odziedziczonym mieszkaniu narzędzi co do których mam podejrzenia iż są związane z zegarmistrzostwem kilka z nich odsprzedam (pieniążków nigdy zbyt wiele) ;)

Zidentyfikowałem jak na razie następujące rzeczy:

bergeon 2628, 2626, 2624

coś jak szczypce sygnowane MKS 1, 2, 3

lupka powiększająca na okulary ARY Standard droit nr 3

Lupa stołowa Waltex 7504

Dodatkowo odziedziczyłem również 6 części ksiażek "Zegarmistrzostwo" Podwapińskiego (pierwsze wydania)

jakby ktoś był zainteresowany to proszę o priv z jakąś propozycję gdyż zastanawiam się co z tymi "gratami zrobić".

Wysłałem PW - głównie chodzi o książki, ale w razie przydatności reszty narzędzi też nie omieszkam czegoś zaproponować.

 

Po skompletowaniu paru narzędzi, książek i spędzeniu wielu godzin na czytaniu postów dot. rozbierania zegarków w temacie "zrób to sam", jesteście w stanie polecić jakiś mechanizm, który nie jest szczególnie skomplikowany i który mógłbym rozdziewiczyć jako amator? A może ktoś z was ma jakiś taki zegarek, który mógłbym odkupić za niewielkie pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Chciałbym zakupić jakiś rozsądny zestaw, ale te znalezione na allegro są chyba kiepskiej jakości.

 

Może polecacie coś konkretne ?

 

pozdrawiam

 

Nie wiem co chcesz kupić ?  Generalnie : Boley, Bergeon, Rubis, Schublin, Benzinger. Inne firmy są ale nie znaczy że warto je kupować. Pan Piotr napisał Ci jak wybierać.

 

Pozdrawiam Leszek Kralka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem PW - głównie chodzi o książki, ale w razie przydatności reszty narzędzi też nie omieszkam czegoś zaproponować.

 

Po skompletowaniu paru narzędzi, książek i spędzeniu wielu godzin na czytaniu postów dot. rozbierania zegarków w temacie "zrób to sam", jesteście w stanie polecić jakiś mechanizm, który nie jest szczególnie skomplikowany i który mógłbym rozdziewiczyć jako amator? A może ktoś z was ma jakiś taki zegarek, który mógłbym odkupić za niewielkie pieniądze?

Cześć.

Cieszy, że kolejna osoba ma chęć zacząć przygodę z amatorskim zaglądaniem pod dekiel zegarkom.

Ja również pierwsze kroki stawiałem korzystając z nieocenionej wiedzy kolegów z forum. Dzięki ich życzliwości i nieograniczonej wręcz cierpliwości udało mi się nie zepsuć pierwszego zegarka, który kiedyś tam postanowiłem rozebrać. :D

Dziś, po przeczyszczeniu kilkudziesięciu mechanizmów, nadal się uczę i nadal potrzebuję i korzystam z pomocy forumowej ;)

 

Więc witamy w klubie... :)

 

Na pierwszy raz dobrze jest zacząć od prostego mechanizmu, bez kalendarza, nie koniecznie damki. Niektórzy zalecają zacząć przygodę od budzików, ze względu na wielkość mechanizmów, ale ja świadomie odrzuciłem ten etap w mojej przygodzie, ponieważ nie bardzo interesowały mnie budziki, za to mechanizmy naręcznych zawsze mnie fascynowały. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Pierwsze mechanizmy jakie rozbierałem, to były radzieckie 2614.2H z moich Poljotów, ale chyba na początek nie polecam. Troszkę może przysporzyć kłopotów kalendarz i jego mechanizm. Potem zabierałem się za prostsze mechanizmy radzieckie a obecnie robię głównie swiss made, ze względu na moje zainteresowania i zbiór zegarków.

Powiem szczerze, że nie ma dużej różnicy w mechanizmach. zasada ich działania i budowy jest podobna i zasada postępowania podczas przeglądu również.

 

Zdecydowanie jednak polecam podjęcie pierwszych prób na trupkach, których ewentualne, całkowite unicestwienie nie będzie bolało ;)

Dodatkowo, ćwicząc na trupkach możesz podjąć się od razu trudniejszego zadania bez obawy o efekt końcowy.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, tego właśnie szukam. Znalazłem też parę książek na serwisie aukcyjnym, między innymi Zegarmistrzostwo technika warsztatowa oraz zegary i zegarki specjalne w niezłej cenie - przyda się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą się przydać, ale z doświadczenia wiem, że bywają dość drogie.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej konkretnej nie uzywałem, ale sadzać po cenie to nie spodziewałbym się szału. A do włosa powinna być szczególnie dobrze wykonana.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wątpliwości, dlatego pytam :)

W timepolu włosowe są po 25 zł ale poczta chyba minimum drugie tyle. Zapytam majstra, czy mi nie zamówi u swego dostawcy chyba, będzie pewność dobrego narzędzia, i brak kosztów dostawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te po 25 z Timepolu też nie są idealne, ale nadają już się do pracy. Sam z nich korzystam.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką TS-10 jak kolega dał linka do alledrogo, ale taką można dostać razem z zestawem. Więc szału nie ma. Mojej jedna końcówka się lekko skrzywiła i potrzebował bym ją trochę zaostrzyć.

 

A skoro jesteśmy już przy narzędziach.

Jak wiemy coraz mniej jest tego fachu. Chciałbym się go "nauczyć" powiedzmy. Oczywiście z literaturą zegarmistrzowską się powoli zapoznaję, żeby mi nikt nie zarzucił, że chce się brać za robotę nie znając podstaw.

Profesjonalnych narzędzi nie mam, bo to co jest na Allegro to zabawki, ale parę zegarków udało mi się nimi uruchomić, ale to takie zacięte więc wystarczyło tu, czy tam, albo poskładać poprawnie. 

Jednak mam kilka zegarków, które mają "standardowe usterki", czyli osie balansowe i chciałbym je naprawić.... Tak wiem lepiej oddać do fachowca nim dobije zegarki do końca. Mam w domu kilkanaście kół balansowych z taką usterką więc miałbym na czym ćwiczyć zanim przeszedłbym na operację na żywych werkach.

Chciałbym kupić roler, czy jak to nazywają by móc je naprawić. Wiadomo nie nówkę, ale żeby miało to urządzenie jakieś względne wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz nawiercać czopy czy toczyć nowe osie balansowe? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić roler, czy jak to nazywają by móc je naprawić. Wiadomo nie nówkę, ale żeby miało to urządzenie jakieś względne wyposażenie.

 

Na OLX są teraz wystawione 3 sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę... póki co o tych prostszych rzeczach więc chyba na razie nawiercanie. Z resztą do toczenia potrzebował bym pełne dane dotyczące wymiarów osiek.

 

Piszecie też o jakości narzędzi i sklepach i hurtowniach zegarmistrzowskich. Czy ktoś z Was kojarzy hurtownię JAG-DAR? jakiś czas temu do nich napisałem ale zero odzewu.

 

Mam jeszcze pytanie gdzie kupić przyrząd do zdejmowania włosa z osi balansu i do powtórnego założenia?

Edytowane przez brewa7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie mogę kupić "Pajączka do zakładania szkieł" ??

Czy jest jakieś inne urządzenie do zakładania szkiełek?  jak tak to czy mogę poprosić o jakieś namiary na takie urzadzenia

 

Pozdrawiam 

gregory23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.