Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mnemic

Zakup rozsądnych narzędzii zegarmistrzowskich

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Chciałbym zakupić jakiś rozsądny zestaw, ale te znalezione na allegro są chyba kiepskiej jakości.

 

Może polecacie coś konkretne ?

 

pozdrawiam


Life is like a fuse short and burning fast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić jakiś rozsądny zestaw, ale te znalezione na allegro są chyba kiepskiej jakości.

Może polecacie coś konkretne ?

Hmm... Rozsądny zestaw? W formie gotowej nie spotkałem jeszcze, więc trzeba sobie zrobić go samemu, kupując poszczególne narzędzia w jakiejś hurtowni jubilerskiej/zegarmistrzowskiej. Można też skompletować niezły zestaw podstawowych narzędzi zegarmistrzowskich, kupując używane na giełdach staroci.

 

A tak zupełnie na początek to zestaw powinien zawierać:

- scyzoryk, najlepiej zegarmistrzowski, do otwierania kopert

- komplet śrubokrętów zegarmistrzowskich, te ogólnodostępne na rynku nie zawierają najbardziej potrzebnych, o szerokości mniejszej niż 1 mm (0,8; 0,6; 0,4), wiec trzeba je dokupić.

- pincety, ze dwie chociaż, gruba montażowa i bardziej delikatna

- lupa x3

 

Dla bardziej zaawansowanych dodatkowo:

- uniwersalny otwieracz do kopert zakręcanych (dobrej firmy)

- "pajączek" do zdejmowania i zakładania szkiełek

- przyrząd do zdejmowania wskazówek

- lupy x5, x10,

 

No a potem to już dokupujemy sobie narzędzia do bardziej konkretnych robót, a jest ich mnóstwo, jedne bardziej potrzebne inne mniej, więc w miarę potrzeb i rozwoju swoich umiejętności każdy powinien sam rozszerzać swój zestaw, można oprzeć się przy tym o literaturę zegarmistrzowską, wprawdzie trudno dostępną, ale dla chcącego nic trudnego.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Taki podstawowy zestaw narzędzi jest tutaj: http://www.tinyurl.pl?Co33cTj7

 

Nie czujesz Kolego ostrego konfliktu interesów?! Rozumiem wymogi autoreklamy ale to co proponujesz za 300zł nie nadaje się

w sumie do niczego. Już lepiej zainwestować niecałe 30zł na alledrogo. Wtedy chociaż początkujący będzie wiedział czego nie

potrzebuje i jakoś przełknie te 30zł "w plecy".

Po co komu nóż do otwierania kopert skoro niewiele będzie można zdziałać resztą? Lupa 2.5x nadaje się idealnie ale do

sprawdzania cechy na biżuterii czy autentyczności banknotów ale z jej użytecznością w zegarkach ręcznych już bym polemizował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu nóż do otwierania kopert skoro niewiele będzie można zdziałać resztą?

Wprawdzie tam pisze, ze zestaw służy do wymiany bateryjek i pasków, więc braku przydatności do tego w zasadzie nie można mu zarzucić :blink: , ale tak poza tym zgadzam się z Tobą całkowicie. Zestaw tych "specjalistycznych narzędzi wysokiej jakości" jest zegarmistrzowi prawie zupełnie nieprzydatny, a amator nie potrzebuje wydawać trzy stówy, żeby wymienić bateryjke czy pasek, bo u zegarmistrza kosztuje to parę złotych...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amator dostaje w zestawie 300 teleskopów i staje się zawodowcem. :blink:

 

Ten tańszy zestaw za 171,99 zł ma dodatkowo 100 O-ringów, więc do wymiany baterii może być lepszym rozwiązaniem.

 

Ale właściwie to wątkotwórca nadal jest bez odpowiedzi.

W zestawach bym nie kupował. Raczej zakup poszczególnych narzędzi. Temat się przewijał i były niezłe porady. Proponuję użyć wyszukiwarki.

 

---------

 

Ooops - nie zauważyłem, że Piotr już w tym wątku wszystko ładnie opisał.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak radzicie, lepiej szukać pojedynczych rzeczy osobno, ponieważ łatwiej dobrać to co nas konkretnie interesuje i jest przydatne a co zupełnie nie i tylko będzie leżeć gdzieś w szafce. Myślę, że rozsądku również nie brakuje początkującym i nie dadzą się nabrać na "profesjonalne" zestawy za 300 zł, które na pierwszy rzut oka nie oferują nic więcej od tych za 30zł.....


Life is like a fuse short and burning fast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym ostatnio zastanawiałem - muszę skrócić 2 bransolety i zmienić 2 bateryjki, zapłacę za to u zegarmistrza pewnie tyle ile za te narzędzia, a narzędzia miałbym na zaś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy takie coś na najbardziej podstawową naukę (raczej "zabawę" i poznawanie dopiero mechanizmów) się nada?

http://allegro.pl/na...1274811460.html

Uff... Zanim zaczniesz "zabawę" z mechanizmami, to najpierw zacznij "zabawę" z czytaniem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym ostatnio zastanawiałem - muszę skrócić 2 bransolety i zmienić 2 bateryjki, zapłacę za to u zegarmistrza pewnie tyle ile za te narzędzia, a narzędzia miałbym na zaś :)

A do zegarmistrza, pójdziesz dopiero jak s... znaczy się zepsujesz zegarek?

Do skrócenia bransolety wystarcza zazwyczaj komplet śrubokrętów i ewentualnie scyzoryk, a ten przyrząd

post-859-0-19889700-1331630154.jpg

to najkrótsza droga do paskudnego porysowania dekla.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... Zanim zaczniesz "zabawę" z mechanizmami, to najpierw zacznij "zabawę" z czytaniem.

Panie Piotrze, czytanie literatury zegarmistrzowskiej? preferuję czytanie i praktykę, bo po co mam czytać o rowerze, skoro nie mam jak na nim jeździć :) zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, że to badziew, ale i na badziewiach ewentualnie będzie używane. chodzi mi o to, czy są tam najbardziej podstawowe "narzędzia", z którymi mogę zacząć (jakkolwiek ktoś to nazwie - psuć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze, czytanie literatury zegarmistrzowskiej? preferuję czytanie i praktykę, bo po co mam czytać o rowerze, skoro nie mam jak na nim jeździć :) zaznaczam, że zdaję sobie sprawę, że to badziew, ale i na badziewiach ewentualnie będzie używane. chodzi mi o to, czy są tam najbardziej podstawowe "narzędzia", z którymi mogę zacząć (jakkolwiek ktoś to nazwie - psuć)

 

Wystarczy, że przeczytasz ten wątek od początku, zamiast wcinać się w środek z pytaniem na które była już odpowiedź. Poza tym na temat narzędzi z allegro wylano już tutaj hektolitry wody... czyli co, no kłania się czytanie. :lol:

Odpowiedź na Twoje pytanie brzmi nie, tylko ile razy mam to pisać?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do skrócenia bransolety wystarcza zazwyczaj komplet śrubokrętów i ewentualnie scyzoryk

Przydał by się jeszcze wybijak do sztyftów, a nie widziałem takiego osobno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się jeszcze wybijak do sztyftów, a nie widziałem takiego osobno..

Wybijak do sztyftów... taa... większość sztyftów wyduszam śrubokrętem, ale ja mam ciężką łapę, jak nie moge wycisnąć to wybijam sztyft innym sztyftem o odpowiedniej średnicy, który łapię w klubkę. No ale cóż, co ja Tobie będę gadał, kup se w końcu te narzędzia, przynajmniej przybędzie jeszcze jeden, który odradza ich kupno.

 

A tak na marginesie poczytaj sobie inne wątki na ten temat, tam wypowiadali się również tacy co kupili...

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu Piotr ma rację. Najpierw czytanie. Jest taki tom "Zegarmistrzostwa" dot. narzędzi. Dokładnie tom 3 - ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup narzędzi? W Lublinie jest sklep z nazwy elektroniczny. W praktyce można kupić każde narzędzie. Zestaw 10 śrubokrętów zegarmistrzowskich 3,90 :) dobre, twarde. Polecam szukac w takich miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/][/url]    Uploaded with ImageShack.us[/media]

Zakup narzędzi? W Lublinie jest sklep z nazwy elektroniczny. W praktyce można kupić każde narzędzie. Zestaw 10 śrubokrętów zegarmistrzowskich 3,90 :D dobre, twarde. Polecam szukac w takich miejscach.

 

 

 

 

Za 3. 90 to sobie można cleb kupic, a nie wkrętaki. Ostatnio kupiłem sobie fajny zestaw srubokrętów zegarmistrzowskich, niemieckich. Z wymiennymi grotami. Całe metalowe w ładnej skrzyneczce. Za niecałe 5 dych. 

Edytowane przez Robert Gawryluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne mam do rozkręcania telefonów, fajnie się sprawują lecz niestety są zbyt duże.


Life is like a fuse short and burning fast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Po dopasowaniu i zarobieniu(np wkretaków) na początek powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te co nasz kolega wystawia na dziale sprzedam ?? nie beda dobre ??

http://zegarkiclub.p...rmistrzowskich/

Zależy do czego. Jest to nie najgorszy i względnie tani zestaw, ale przydatny zupełnie na poczatek, gdy chcemy otworzyć zegarek i popatrzeć sobie na mechanizm, ale już do prac zegarmistrzowskich (naprawa, konserwacja itp.) nieprzydatny prawie wcale.

Moje zdanie jest takie: Mój odnośnik


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tyle wystarczy ;] Co do napraw to zostawiam fachowcowi :(


SEIKO RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że trochę odkopuję temat ale chiałem się z wami podzielić kilkoma rzeczami:

Jeśli chcecie sobie samemu zrobić precyzyjne wkrętaki, proponuję kupić zestaw najtańszych (zwykle w czarnych opakowaniach) jest i tam 8-10 sztuk. te najmniejsze warto naostrzyć na kamieniu do ostrzenia noży albo na szlifierce, następnie aby się nie tępiły wypadałoby je zahartować. Robi się to rozgrzewając je kilkakrotnie i zanurzając w zimnej wodzie. Następnie poleruje (bądź zeszlifowuje się biały "osad" do takiego mosiężnego koloru i gotowe wkrętaki. Może ten sposób wydawać się bardzo staroświecki ale zrobiłem tak ze swoimi i służą mi już jakiś czas. Pozdrawiam wszystkich którzy chcieliby tego spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.