Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mnemic

Zakup rozsądnych narzędzii zegarmistrzowskich

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam pytanko: co możecie polecić do ściągania bransolety? Miałem kiedyś śrubokręt spiłowany na bardzo płasko, tak, że mogłem "wcisnąć" go między kopertę a wybrzuszenie teleskopka, ale zagubił mi się i chyba tym razem kupię dedykowane narzędzie. No i jeszcze jedno mi nie daje spokoju. Kiedyś widziałem u zegarmistrza, jak majster wkładał bransoletę to dość dużej maszyny i ona wybijała/wbijała błyskawicznie bolce z ogniw nie rysując bransolety. Na moich oczach facet zdążył kilka razy dołożyć/ściągnąć ogniwo w 2 minuty, licząc razem z przymierzaniem zegarka przez klienta. Mógłby ktoś dać link do opisu tego urządzenia?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Takie szybkie pytanie:

 

Czy ktoś kiedyś miał styczność z narzędziami marki PESTRA? Zauważyłem zestaw wkrętaków precyzyjnych z wymiennymi grotami. Chcialem wiedziec czy mieliście okazję tego używać, albo ogólnie jak wam to wygląda.

 

Wkrętaki PESTRA

 

Mają tez pincety.

 

Pincety PESTRA

 

 

Warto to kupić?

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś miał styczność z narzędziami marki PESTRA? Zauważyłem zestaw wkrętaków precyzyjnych z wymiennymi grotami. Chcialem wiedziec czy mieliście okazję tego używać, albo ogólnie jak wam to wygląda. Warto to kupić?

Nie używałem tych śrubokrętów, wiec nic nie powiem o jakości wykonania, ale wyglądają jak się należy i szerokości grotów są zegarmistrzowskie, a nie jak zazwyczaj ślusarskie. Duży plus to, że groty są wymienne, bo gdyby nawet te w komplecie były niezbyt trwałe, to zawsze je można wymienić na porządne swojej roboty.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dzięki za szybką odpowiedź. Wnioskuje zatem że można zaryzykowć, bo majątku to to nie kosztuje.

 

Piotrze, a cos o pincetach jesteś w stanie powiedzieć po takich zdjęciowych oględzinach? czy już gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pincetach jakość materiału i wykonania jest najważniejsza, wiec tutaj polecać coś tylko ze zdjęcia bałbym się, ale wyglądają oczywiście dobrze.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Jeszcze raz dzięki. Jeśli się zdecyduję to napisze jak to wygląda "po pomacaniu" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czy mógłbyś doradzić jakiś dobry (ale nie super drogi) przyrząd do otwierania zakręcanych dekli? Oczywiście domyślam się, że umiejętności manualne są nie mniej ważne niż sam klucz, jednak zawsze lepiej próbować czymś lepszym niż tym "dekiel-killer'em" dodawanym do zestawów z allegro za 29zł :)

 

Na Allegro krążą takie trój-punktowe klucze za około 39 zł. Czy warto?


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup gumową piłeczkę - bywają na bazarku. Więcej otworzy niż klucz za 30 złotych, a na pewno nic nie zniszczy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym, ale ponoć gumowe piłeczki średnio działają (z naciskiem na ponoć, gdyż nigdy takowej w ręce nie miałem). Tarant, używałeś kiedyś takowej? Jeśli tak, to byłbym ogromnie wdzięczny gdybyś napisał kilka słów czy się sprawdza...


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, bo mam :). W większości przypadków zadziałała. A kolega jaszczur11 otwiera nią każdy zegarek, ale to szczególnie utalentowany otwieracz jest.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłeczka sprawdza się super, trzeba tylko trochę wprawy i czystych dekli. Moim zdaniem to dużo lepsze rozwiązanie od tego klucza, który przy złym osadzeniu jest w stanie porysować pół zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się sprawdza to chyba się na nią skuszę. Dzięki za radę.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, czy mógłbyś doradzić jakiś dobry (ale nie super drogi) przyrząd do otwierania zakręcanych dekli?

Piłeczka jest to jak najbardziej praktyczne i pożyteczne narzędzie, bo chociaż nie do wszystkich zegarków się nada, to jednak zdecydowaną większość otwiera, a na dodatek można ją spokojnie zabrać do kieszeni idąc na giełdę czy pchli targ.

Natomiast dobre uniwersalne narzędzia do otwierania kopert, takie bardziej profesjonalne, sa niestety drogie, gdyż podstawowym warunkiem ich prawidłowego działania jest bardzo dobra jakość końcówek, które maja styczność z deklem i w zasadzie ich tanich zamienników nie warto kupować.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Obiecałem (juz dawno temu) że napiszę coś o wkrętakach i pincetkach które kupilem.

O wkrętakach napisałem w odpowiednim temacie: Mój odnośnik

 

 

 

Co do pincetek.

 

 

Są całkiem nieźle wykonane, końcówki trafiają w siebie i całe szczęście da się precyzyjnie złapać części mechanizmu. Materiał, z którego są wykonane wydaje się byc dobry pincety nie magnesują się. Jedna z nich jest wykonana z mosiądzu i jedna (z oznaczeniem BB) z innego metalu, ale nie jestem w stanie określić z czego (wyszło, że jestem żółtodziobem). Oakowanie podobne jak przy wkrętakach - wygąbkowane drewniane pudełko.Końcówki pincet zabezpieczone są plastikowymi kapturkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można uzyskać informację jaki olej stosować do smarowania mechanizmów zegarków i jakie smarowniczki ? gdzie to można kupić, namiary ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.
Napisano (edytowane)

A czy można uzyskać informację jaki olej stosować do smarowania mechanizmów zegarków i jakie smarowniczki ? gdzie to można kupić, namiary ? pozdrawiam

Wystarczyło użyć szukajki

http://zegarkiclub.p...4642-jaki-olej/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70027-zanim-zapytasz-gdzie-kupisz-sprawdz/

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy niewielkim doświadczeniu i jednym kluczu możesz się liczyć, że porysujesz koperty tak, jakbyś otwierał szczypcami czy suwmiarką.

 

Najbardziej rozsądną alternatywą (i najbardziej uniwersalną) wydaje się być piłeczka do dekli - poszukaj na allegro albo na naszym forum na bazarku (kiedyś były).

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze jesli chodzi o bardziej precyzyjne czy zaawansowane urzadzenia zestawy z allegro odpadaja. Czy jednak nie oplaca sie kupic tego za niecale 30zl i miec mloteczek, cos do podwazania dekli czy cos do wymiany ogniw? To sie chyba popsuc nie powinno, czy nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz się irytować, to się opłaci ...

Tak jak pisałem lepiej kupić porządne osobno i nawet używane, niż w większości zestawów, ale 30,- zeta nie majątek, przynajmniej przybędzie jeszcze jeden, który nie poleca. :D

Edytowane przez Piotr Ratyński
edycja

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy którykolwiek z zestawów wylistowanych pod poniższym linkiem, w cenie poniżej 40 zł jest wart uwagi, czy darować sobie?

http://www.nokaut.pl...r_direction=asc

Nie używałem, a ze zdjęci to nie można wydać rzetelnej opinii, ale z tych co mi się wizualnie podobają:

Mój odnośnik

jeżeli opisy są prawdziwe, to jakość jest b.dobra, jednak sam komplet jest bardzo wąski, brakuje między innymi tych najbardziej potrzebnych wkrętaków poniżej 1 mm.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czegoś trzeba zacząć. dzięki za odpowiedź, kupię i wypróbuję, choć i tak miarodajnej i sensownej opinii nie wydam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolegom zaczynającym swoją przygodę z naprawami zegarków polecam obejrzenie tego:

pozdr.

Edytowane przez ferdek3318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MTW

Polecam narzędzia A*F są przystępne cenowo i świetnie sie spisują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kupię sprawną "welcmaszynę"


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.