Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

Rolex bransoleta

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzies się natknąłem na stwierdzenie, że są jakieś dwa rodzaje bransolety w Rolkach - stary i nowy ;)

I że któryś jest lepszy od drugiego...

Chciałem sie spytać czy faktycznie są jakieś róznice między tymi wersjami bransolety - o ile sa jakies rodzaje bransolety ????

 

Będę wdzięczny za wyjaśnienie problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Submarinera to są różnice ..jak pogrzebię to może coś wrzucę..teraz idę kąpać dziecko..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Pytasz dość ogólnie, dlatego również uogólniając: bransolety wymieniają od kilku lat we wszystkich modelach, ostatnio Sub stal i Explorer I. Wszystkie nowe mają pełne środkowe ogniwa i nowe zapięcia. Zapięcia to już nie są stalowe wytłoczki ale masywne i zwykle bardziej skomplikowane konstrukcje (Sub). Moim zdaniem zmiany dają przede wszystkim poczucie obcowania z przedmiotem bradziel luksusowym i nowe bransolety są niewątpliwie bardziej estetyczne, czuć w ręce kawałek stali i tą jakość (nie grzechoczą).

Jeżeli chodzi o walory użytkowe to już sprawa subiektywna. Starsze bransolety so lżejsze i przynajmniej dla mnie wygodniejsze. Z wiekiem "układają się" na ręce - niestety dzięki rozciąganiu się środkowych ogniw co jest już raczej wadą. Nowe bransolety (z wyjątkiem Suba SS i Explorera I) mają z kolei jedną ale IMO poważną wadę - polerowane środkowe ogniwa które rysują się od samego patrzenia.

Stare bransolety zostały jeszcze w modelach: Explorer I (właśnie wyszedł z produkcji), Explorer II, Submariner bez daty (w tym przypadku nawet ostatnie ogniwo jest puste w środku), Yachtmaster (tu akurat ogniwa środkowe chyba są pełne ale stare zapięcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Submarinera to są różnice ..jak pogrzebię to może coś wrzucę..teraz idę kąpać dziecko..:)

 

Bedę wdzięczny za dodatkowe informacje...

 

Pytasz dość ogólnie, dlatego również uogólniając: bransolety wymieniają od kilku lat we wszystkich modelach, ostatnio Sub stal i Explorer I. Wszystkie nowe mają pełne środkowe ogniwa i nowe zapięcia. Zapięcia to już nie są stalowe wytłoczki ale masywne i zwykle bardziej skomplikowane konstrukcje (Sub). Moim zdaniem zmiany dają przede wszystkim poczucie obcowania z przedmiotem bradziel luksusowym i nowe bransolety są niewątpliwie bardziej estetyczne, czuć w ręce kawałek stali i tą jakość (nie grzechoczą).

Jeżeli chodzi o walory użytkowe to już sprawa subiektywna. Starsze bransolety so lżejsze i przynajmniej dla mnie wygodniejsze. Z wiekiem "układają się" na ręce - niestety dzięki rozciąganiu się środkowych ogniw co jest już raczej wadą. Nowe bransolety (z wyjątkiem Suba SS i Explorera I) mają z kolei jedną ale IMO poważną wadę - polerowane środkowe ogniwa które rysują się od samego patrzenia.

Stare bransolety zostały jeszcze w modelach: Explorer I (właśnie wyszedł z produkcji), Explorer II, Submariner bez daty (w tym przypadku nawet ostatnie ogniwo jest puste w środku), Yachtmaster (tu akurat ogniwa środkowe chyba są pełne ale stare zapięcie).

 

Dzięki za ciekawą odpowiedź.

Długo się nie odzywałem, ale to nie znaczy, że sprawa mnie już nie interesuje :)

Przyznam, że mam trochę ograniczoną wyobraźnię :) - które to są środkowe ogniwa a które to jest ostatnie ogniwo :) ?

Obecnie sa pełne, to znaczy że wcześniej to były jakby z blachy zrobione ?

Przepraszam za takie prymitywne pytania, ale znam rolka tylko z netu, nigdy nie mialem okazji spotkac na zywo...

Czy są gdzies publikacje w necie odnosne submarinera, gdzie mozna by wzbogacic wiedzę na jego temat ?

Moja wiedza jest co prawda zerowa ( oprocz tego ze wiem, ze taki zegar istnieje ;) ), wiec kazdy material bedzie super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznam, że mam trochę ograniczoną wyobraźnię ;) - które to są środkowe ogniwa a które to jest ostatnie ogniwo :) ?

 

 

To są środkowe ogniwa :)

post-22904-0-96996700-1331599360.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.