Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RUSKI

Parmigiani Fleurier

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze wrażenie było pełne podziwu dla kunsztu mistrzów z Parmigiani Fleurier.

Model tego zegarka nazywa się ?Classic? i ze wszech miar taki jest.Klasyczna koperta o średnicy 36mm i wysokości 8,5mm wykonana jest z 18karatowego białego złota.

 

2gxjm6t.jpg

 

Pod szafirowym szkłem znajduje się ascetyczna tarcza z niesamowitą głębią czarnego onyksu, na której znajduje się tylko złote owalne logo z wygrawerowaną nazwą marki. Po wewnętrznej stronie, wskazując cztery kwadransy, został ręcznie wygrawerowany grecki wzór. Czas odmierzają charakterystyczne, złote wskazówki o kształcie oszczepu. W złotej koronce osadzony został szafir, oszlifowany szlifem kaboszonowym.

 

f5d9ty.jpg

 

Na spodniej stronie znajduje się przeszklony dekiel dzięki, któremu widać manufakturowy mechanizm, łożyskowany na 25kamieniach. Układ balansowy pracuje z częstotliwością 21,600vph. Sprężynę naciąga pięknie wygrawerowany wachnik wykonany z 22karatowego różowego złota.

 

2s61teu.jpg

 

Na spodnim szkle wygrawerowane jest królewskie logo Sułtana Omanu.

 

2eofwn6.jpg

 

Pasek wykonany jest ręcznie ze skóry aligatora i przeszyty jest czarną nicią. Jest bardzo miękki i dobrze układa się na nadgarstku. Zapinany jest zapinką, wykonaną z 18karatowego białego złota.

Jest to czasomierz ze wszech miar unikalny (takimi zegarkami obdarowuje Sułtan Omanu ważne osobistości), stworzony przez ludzi z pasją, o szalenie prostym i klasycznym wzornictwie.

Na nadgarstku zegarek prezentuje się wytwornie i subtelnie.

 

10h0sw5.jpg


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Przepraszam za może niezbyt ładne określenie, ale "padam na pysk Rafale". Cholera mnie bierze, że będziesz u mnie w mieście, a mnie nie będzie i się nie spotkamy. Dawno tak pięknego i zjawiskowego zegarka tu nie było. Wielkie gratki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może niezbyt ładne określenie, ale "padam na pysk Rafale". Cholera mnie bierze, że będziesz u mnie w mieście, a mnie nie będzie i się nie spotkamy. Dawno tak pięknego i zjawiskowego zegarka tu nie było. Wielkie gratki !!!

 

Żałuj, oj żałuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo..rozumiem, że Twój ?

 

Tak, zegarek stanowi moją własność. Choć nie jest to jeszcze moje zegarkowe marzenie to wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Zegarek naprawdę jest wyjątkowy i chyba jedyny w Polsce a może nawet w Europie.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Żałuj, oj żałuj :)

Ty już mnie nie dobijaj co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek stanowi moją własność. Choć nie jest to jeszcze moje zegarkowe marzenie to wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Zegarek naprawdę jest wyjątkowy i chyba jedyny w Polsce a może nawet w Europie. Tak czy siak, to nie jest PO, którą spotyka się przecież na każdym rogu :);)

 

Rafał nie chcesz zostać forumowym Sułtanem? Jeżeli tak to przyjmijmy, że ja jestem ważną osobistością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przyłączam się do gratulacji. Co prawda design Parmigiani to kompletnie nie moja bajka, ale mechanizmy mają ponadprzeciętne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: numer 6XXX świadczy, że Sułtan zna "kilka" osób i jest dość hojny :-)

 

To dopiero numery przeznaczone dla najbliższej rodziny, dopiero później zaczyna się zabawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: numer 6XXX świadczy, że Sułtan zna "kilka" osób i jest dość hojny :-)

 

I tu mam wątpliwości:

Czy to jest kolejny numer zegarka? Czy tyle zegarków z królewskim logiem zostało wyprodukowanych czy tylko jakaś mniejsza seria?

Poprosiłem forumowego kolegę o pomoc w ustaleniu tych i innych danych, bezpośrednio od Parmigiani. Mam nadzieję, że zechcą szybko odpowiedzieć na trapiące mnie pytania.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafale,

 

Piękny i nie tuzinkowy zegarek! Werk i wahnik cudny i ten wewnętrzny dekorowany "po grecku" bezel :)

Winszuję serdecznie !


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Rafał gratulacje! Piekna koperta i mechanizm. Następny Patek :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkim pięknie dziękuję.

Następny Patek :) ?

Dobry żart ;) Od dłuższego czasu marzy mi się Jaquet Droz. Choć nie wiem czy zamiana w tym wypadku wyjdzie na dobre ale koperta, wskazówki, koronka i tarcza w JD są dla mnie idealne.

Kilka wieczornych fotek

o05de0.jpg

t7y04m.jpg

2vtw66r.jpg


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz znajomosci :);) jakby twoj nowy znajomy dawal jeszcze jeden to wez moze dla mnie tez , przylece go od Ciebie odebrac , co prawda mam duzo za duza na niego reke ale na polce wygladalby bardzo ladnie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze prezentuje się na ręce. Niech sie nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryku i Arturze, bardzo dziękuję :) Irku, niestety był tylko jeden :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

) Irku, niestety był tylko jeden :)

Szkoda , ale zegarek naprawde fantastyczny


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek PRZEPIĘKNY!!! Tylko nie wiem jak bym go nosił...dół do góry czy góra do dołu :D Tarcza wspaniała ale i werk cudny... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.