Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Zegarki ze skalą pulsometru

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam kiepskie zadanie bo muszę wymyślić w miarę współczesny zegarek ze skalą pulsometru gdzieś - zapewne na zewnątrz tarczy - zegarek wskazowkowy oczywiście - nie moze być duży - max 38-40mm to max a mile widziany 36mm - rozmiar raczej damski/unisex , najlepiej kwarc byle dobry , i jeszcze - żeby miał chociaż ze 100WR .

Jesli bylibyście tak dobrzy - będe zobowiazany , na ebayu wyskakują tylko Swatche z lat 80 i Eterny za ponad 1000$ - cena mile widziana - oficjalna do 2500 pln może byc więcej ale najchętniej mniej - osoba nie jest miłośniczką i raczej zwraca uwagę na praktyczną stronę tego zegarka .

Byle była skala pulsometru - reszta da sie przełknąć .

Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc i za poświęcony czas .

 

pozdrawiam serdecznie

 

Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, wkrótce będę się pozbywał takiego zegarka:

post-970-0-35578500-1331599329.jpg

Pulsometr, tachymetr, chronograf, Dubois Dépraz 2025 Automatic na 49 (!) kamieniach :)

Polecam, gdyż jest to ciekawy i rzadko spotykany model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam aktualnie dwa takie zegarki:

- Raymond Weil Parsifal 38mm, niebieski chronograf na Valjoux 7550 oraz

- Paul Picot Minichron 36mm, chronograf z białą emaliową tarczą, mechanizm Lemania 283A z modułem chronografu Dubois-Depraz, na pięknej bransolecie.

 

Pozdrawiam,

Marek


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję bardzo za propozycje . Nivrel - tak naprawdę nawet przy powiększeniu nie widać skali pulsometru - tzn. ja nie widzę :) , dd 2025 - 2824/2 z modułem - ktory bywa kłopotliwy - to ma byc zegarek dla Osoby zupełnie nie pasjonujacej się zegarkami . Paul Picot - super, to Irka P. zegarek - pamiętam go doskonale, ma małą jedynie negatywną kwestię - szczelność - 100m musi byc , a Paul Picot ma wciskany dekiel więc szczelność jedynie przed zachlapaniem . Jeśli możesz wkleić tego RW - bo nie mogę znależć tego modelu .

Ideałem byloby cos takiego - tylko w innej kopercie ...

 

 

Chodzi o to ze tutaj skala pulsometru jest widoczna jak na dłoni , w przeciwnym razie wystarczy dowolny zegarek ze wskazówką sekundową i skalą co 5 sekund .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakub20000 chyba nie doczytałeś kwoty jaką kolega chce przeznaczyć na ten zegarek . Ten Aerowatch kosztuje 58599 zł , więc nieznacznie nagiąłeś budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakub20000 chyba nie doczytałeś kwoty jaką kolega chce przeznaczyć na ten zegarek . Ten Aerowatch kosztuje 58599 zł , więc nieznacznie nagiąłeś budżet.

 

W końcu to motto klubowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aristo doctor's watch, ładny klasyczny 39mm, niestety automat (2824), cena ok 1000zł, nie wiem jak z dostępnością

 

aristo-aerzte-4h87-2.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boldy, dokładnie w tej chwili nie pamiętam, ale ten Citizen to wielki sportowy zegarek, chyba ze 45mm. On będzie pani doktor na dyżurze tak pasował jak wojskowe buty na nogach, albo kałasznikow na plecach :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boldy, dokładnie w tej chwili nie pamiętam, ale ten Citizen to wielki sportowy zegarek, chyba ze 45mm. On będzie pani doktor na dyżurze tak pasował jak wojskowe buty na nogach, albo kałasznikow na plecach :)

Masz rację... Z koronką 45mm... ;)

Wielki może nie jest, ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala [pulsometru może niezbyt widoczna, ale 10bar jest...

 

 

Widzę, że ten Citek jest na standardowym "męskim" kalibrze H570. Co to dokładnie za model?

Odpowiednikiem "damskim" jest np. kaliber H504, coś na tym trzeba by szukać.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aristo - teraz trzeba poszukać , gdzie kupić ewentualnie

Szukaj po numerze ref: 4H87

Prawdopodobnie musialbys kupic w jakims szwajcarskim albo niemieckim sklepie internetowym. Tylko kwestia ustalenia czy wysyłają do Polski

np

Dzięki ale nie możemy tutaj wklejac linek do sklepów


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie -Jest do kupienia - nawet taniej - tzn. 200 euro - tylko myślę czy znajdę coś lepszego - czy tego brać ...

 

Temat usunę oczywiscie po wszystkim - zeby nie wisiał na forum głownym


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ten Citek jest na standardowym "męskim" kalibrze H570. Co to dokładnie za model?

Odpowiednikiem "damskim" jest np. kaliber H504, coś na tym trzeba by szukać.

Skala pulse jest jak tachy.. to nie zależy od kalibru. Praktycznie może być na każdym zegarku.

Oczywiście jesli jest na kalibrze ze stoperem, to niby jest ułatwienie, że wskazówke można wystartować w dowolnym czasie

Dlaczego "niby"?

Bo lekarz jedną ręką trzyma pacjenta, a na drugiej ma zegarek. To czym niby ma wystartować tą wskazówkę? Językiem? :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: nawet jest bardziej badziewiarska wersja kwarc na Rondzie

Kwarcowy możesz potłuc o kant.. Jeśli wskazówka skacze co sekunde, to pomiar jest niedokładny.. Lekarz musi mieć albo automat (nalepiej hi-beat), albo kwarcowy w jakiejś wersji cyfrowy-wyświetalacz... inaczej to tylko zabawka.

Chyba że jest jakiś zegarek kwarcowy w wersji lekarskiej z płynącą sekundą, ale wątpię.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stoperem też juz na to wpadłem - wszystkie ze stoperem i skalą na wskazówce sekundowej stopera są tak samo przydatne jak ... nieważne , nie no wiadomo ze automat lepszy - chodzilo mi o to zeby nie był zbyt wymyślny i trudny w konserwacji etc.(znaczy inny werk niż prosta eta) Dzięki raz jeszcze , jesli do poniedzialku nic nie wymyśle to kupuję tego Aristo ma zakręcany dekiel , więc ... gdyby jeszcze korona była zakręcana i miał fluorescencyjne indeksy i wskazówki ... :) to bylby diverek a nie pulsometr ;)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać Mido Multifort pulsemeter, ale ten jakiś taki jest hmm... bardziej wojskowy.

 

Ewentualnie Slava medyczna nakręcana, zwana lodówą, ale tu byś musiał polować na NOS-a.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z mechaników jeszcze Archimede - tylko nie wiem, czy jeszcze dostępne.

 

Archie

 

Wyglądają tak:

 

post-3910-0-34854900-1331599419.jpg

 

post-3910-0-32504100-1331599420.jpg

 

Kremowa tarcza rewelacyjna, jak Strieła :)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala pulse jest jak tachy.. to nie zależy od kalibru. Praktycznie może być na każdym zegarku.

Oczywiście jesli jest na kalibrze ze stoperem, to niby jest ułatwienie, że wskazówke można wystartować w dowolnym czasie

Dlaczego "niby"?

Bo lekarz jedną ręką trzyma pacjenta, a na drugiej ma zegarek. To czym niby ma wystartować tą wskazówkę? Językiem? ;)

 

Ale kaliber przekłada się na wielkość zegarka i o tym pisałem :) Jeśli jest szansa na kobiecego Citizena ze skalą pulsometru, to trzeba szukać kalibru H504, bo przełoży się na rozmiar zegarka w okolicy 32-35mm.

A ze stoperem masz rację, nie ma znaczenia, czy to będzie chronometr czy zwykły sekundnik.

 

Kwarcowy możesz potłuc o kant.. Jeśli wskazówka skacze co sekunde, to pomiar jest niedokładny.. Lekarz musi mieć albo automat (nalepiej hi-beat), albo kwarcowy w jakiejś wersji cyfrowy-wyświetalacz... inaczej to tylko zabawka.

Chyba że jest jakiś zegarek kwarcowy w wersji lekarskiej z płynącą sekundą, ale wątpię.

.

 

Z założenia pomiar tętna metodą zegarkową jest niedokładny, nie ma znaczenia, czy ktoś ma puls 100 czy 104, zwykle liczy się tylko puls przez 15s a potem mnoży razy 4. Do dokładnego pulsu jest maszyna :)

Poza tym dla skali pulsometru na dokładność przekłada się liczba uderzeń serca, których czas łączny trzeba zmierzyć - im więcej tym dokładniej. Z tego powodu te Archimede bym odstrzelił, bo z tego co widzę na skali, to liczy się czas 15-tu uderzeń. Bardziej dokładna będzie skala oparta na 20-tu uderzeniach, a jeszcze lepsza - na 30-tu.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mi chodziło o zegarek , jak ktos ma umrzeć - to umrze ajak ma życ - to mierzenie pulsu też nic nie zmieni :) , to ma być gadżet i zegarek a że Osoba zainteresowana takimi sprawami dlatego też zwróciłem się o pomoc - bo zawsze co 1500 głów to nie jedna .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mi chodziło o zegarek , jak ktos ma umrzeć - to umrze ajak ma życ - to mierzenie pulsu też nic nie zmieni :) , to ma być gadżet i zegarek a że Osoba zainteresowana takimi sprawami dlatego też zwróciłem się o pomoc - bo zawsze co 1500 głów to nie jedna .

 

Sam się chętnie dowiem ze względu na profesję swojej kobiety. To wg mnie jest dużo wygodniejsze, odliczyć 20/30 uderzeń i odczytać tętno z zegarka, niż liczyć uderzenia w 15 (to jeszcze ujdzie) bądź pełnych 60 sekundach.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.