Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vinzento

Atlantic Worldmaster - kwestia naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu taki zegarek po moim dziadku, którego właściwie nie planowałem nigdy naprawiać, ale coś mi się przestawiło i pomyślałem, że moż e jednak warto spróbować...

 

Oto kilka fotek pacjenta:

 

2hnvtl1.jpg

 

2dqn0pd.jpg

 

11ak8l2.jpg

 

Mam pytań parę odnośnie naprawy - troszkę banalnych może ale nie mam pojęcia w temacie - czy łatwy jest dostęp do części do takiego zegara?

Zwłaszcza szkiełko ma swój urok, czy takie wypukłe da się znaleźć ?

 

 

Zadałbym więcej pytań, ale żona mnie od kompa wygania, więc jak tylko będę mógł znowu tu zajrzeć to dopiszę moje wątpliwości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalne te zdjęcia zrobiłeś, ale no trudno.

 

CO do szkiełka i koperty nie powinno być problemu. Jeśli chodzi o werk to idź do zegarmistrze niech zerknie co tam w środku piszczy, nawet nie pokazałem zdjęcia mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wypowiem się tylko w sprawie szkiełka - musiałem wymienić już w dwóch starych szwajcarach i nie było najmniejszego problemu z wypukłym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko to pikuś - zawsze mozna coś podobnego dopasować. Z mechanizmem dobry zegarmistrz też nie powinien mieć problemów, nawet jeśli jest uszkodzony, bo to żadne unikaty. Tarcza wyglada dobrze, wskazówki też. No i niestety - koperta do wymiany. Teoretycznie mozna naprawić, ale kto to zrobi, szczególnie, jesli ucho zginęło? Najprościej kupić taką kopertę - trafiaja się na aukcjach. Jeśli zegarek ma wartosc sentymentalna to może warto kupić drugi, na dawcę organów. Może wyjsc taniej, niż naprawianie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalne te zdjęcia zrobiłeś, ale no trudno.

A tak się starałem... :)

Zdjęcia mechanizmu postaram się zrobić dzisiaj, choć nie wiem czy je zdzierżycie :)

Tak bardzo się starałem, nawet statyw od kolegi pożyczyłem, no ale co z tego, jak nie ma warunków i co gorsze umiejętności...

 

ja wypowiem się tylko w sprawie szkiełka - musiałem wymienić już w dwóch starych szwajcarach i nie było najmniejszego problemu z wypukłym :)

Ale czy sam szukałeś gdzieś, czy dawałeś do zegarmistrza ?

 

Szkiełko to pikuś - zawsze mozna coś podobnego dopasować. Z mechanizmem dobry zegarmistrz też nie powinien mieć problemów, nawet jeśli jest uszkodzony, bo to żadne unikaty. Tarcza wyglada dobrze, wskazówki też. No i niestety - koperta do wymiany. Teoretycznie mozna naprawić, ale kto to zrobi, szczególnie, jesli ucho zginęło? Najprościej kupić taką kopertę - trafiaja się na aukcjach. Jeśli zegarek ma wartosc sentymentalna to może warto kupić drugi, na dawcę organów. Może wyjsc taniej, niż naprawianie

No właśnie, ucho zginęło, zakładam od początku, że nową kopertę by trzeba...

A wskazówki faktycznie wyglądają dobrze ? Jakieś tam plamki mają czy coś...

O mam jeszcze jedną fotkę :)

Widać na tych wskazówkach jakieś plamki - to niegroźne ?

 

IMG_0003.jpg

 

 

A materiał luminescencyjny też można jakoś uzupełnić ( tzn zegarmistrz czy uzupełni ) ? Tak żeby to jakoś estetycznie wyglądało.

 

Ogólnie zegarek daje się nakręcać tą skrzywioną koronką i jak się go nawet lekko nakręci to ładnie zasuwa.

Jeszcze pytanie jak ewentualnie szukać dawcy części ? Czy Atlantiki Worldmaster będą miały taka sama kopertę ?

Czy to jest jakis model ? Czy mam po porstu szukać identycznego z wyglądu :D

 

I na koniec tego przydługawego postu jeszcze raz dziekuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy sam szukałeś gdzieś, czy dawałeś do zegarmistrza ?

zanieś do zegarmistrza to CI dobierze odpowiednie szkło

 

A materiał luminescencyjny też można jakoś uzupełnić ( tzn zegarmistrz czy uzupełni ) ? Tak żeby to jakoś estetycznie wyglądało.

 

Tak można, zegarmistrz zrobi CI to za ok 40zł choć moim skromnym zdaniem wyglądają ok

 

Czy Atlantiki Worldmaster będą miały taka sama kopertę ?

Czy to jest jakis model ? Czy mam po porstu szukać identycznego z wyglądu :D

 

Jest sporo zegarków o takiej kopercie i wiele worldmasterów, zwracaj uwagę na rozmiar i oczywiście wygląd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki można też poddać renowacji, pozłocic, wypełnić na nowo itd - tylko po co? Te wygladają dobrze - wystarczy je lekko wyczyścić. Takie na nowo wypełnione na ogół wygladają kiepsko w starym zegarku - po prostu to widać i zegarek traci swój charakter.

Szukając koperty musisz zwrócić uwagę na rozmiar - trzeba dokładnie pomierzyć Twoją i szukać takiej samej.

jesli szukasz całego dawcy, to oczywiście najlepiej takiego samego moedelu, albo bardzo podobnego. Zwróć uwagę na werk - kupując dawcę z innym mechanizmem możesz mieć problemy z mocowaniem werku w kopercie. Oczywiście wszystko da się zrobić, ale najlepiej, zeby po prostu pasowało


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podczepię się pod wątek, jeśli można.

Niestety na tę chwilę nie dysponuję zdjęciami, ale postaram się opisać problem.

Otóż posiadam również starego Atlantica i również mam problem z uchem (prawym górnym), przy czym u mnie jest ono wygięte - tak lekko (o jakieś 3 milimetry, może mniej) w lewo i w dół.

Jak myślicie, dałoby radę je po prostu wyprostować? Zegarek stanowi jakąś tam wartość sentymentalną, a poza tym, to moim zdaniem fajny egzemplarz, choć ogólnie troszkę zaniedbany.


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod wątek, jeśli można.

W zasadzie nie można i na dodatek to raczej pytane dla działu zegarmistrzowskiego, ale...

 

Otóż posiadam również starego Atlantica i również mam problem z uchem (prawym górnym), przy czym u mnie jest ono wygięte - tak lekko (o jakieś 3 milimetry, może mniej) w lewo i w dół.

Jak myślicie, dałoby radę je po prostu wyprostować?

Często da radę, szczególnie gdy robi to fachowiec, ale bywa tez że się ucho ułamie przy prostowaniu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.