Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

y60

jaki Macbook Pro?

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,ponieważ wiem ,że na forum jest sporo użytkowników Maczków..

 

może ktoś będzie mógł pomóc.

 

Szykuję się do przejścia z wysłużonego białego macbooka 1,83 1GB 250GB HDD na kolejny etap..:(

 

mam do wyboru: 15"MBPro i5 2,4 4GB 350 GB HDD lub ,mocno przekraczając założony budżet

 

: 15" MBPro i7 2,66 4 GB 500 GB HDD

 

czy warto dorzucać niemałą sumkę do i7?

 

komp do codziennego użytku,obróbki foto i materiału video (niekomercyjnie,czyli bez pośpiechu ,ale HD)

 

sporo już poczytałem ,ale nadal jestem niezdecydowany...

 

aha ,w przypadku i7 jeszcze wybór między matrycą standardową a HIRes(1680x1050)..

 

z góry dzięki za uwagi i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam białego Maca (2.4 GHz), i też myślę o zmianie na coś innego.

 

Zacznę od pytanie dlaczego przechodzisz na półkę Pro? Z tego co piszesz, to wnioskuję, że jest to komp do domowego użytku?

Kupując dwa lata temu tego MacBooka, tez przez chwilę zastanawiałem się nad wersją Pro. Ale widzę, że - w moim przypadku - zwykły białas wystarczył. Wśród moich znajomych jest kilku właścicieli MB Pro i wiem co te maszynki potrafią i czym się różnią od zwykłych MB.

W moim wypadku kwestie wyższej wydajności (też zastosowania domowo-biurowe) nie miały istotnego znaczenia (większy prestiż MB Pro przy wyłożenia na stół też na mnie nie działa ;) ). Co do mocniejszej konstrukcji, czy większej wydajności baterii MB Pro, to zgadza się, te cechy są fajne i użyteczne. Pozostaje kwestia ceny.

Wybrałem białą mydelniczkę, która jakoś dała radę.

Teraz ma dylemat czy znowu komputer Apple (nie mój pierwszy), czy może jednak powrót do laptopa PC?

Lubię produkty Apple, ale w przypadku komputerów coraz bardziej doskwiera mi uparta walka Jobsa z formatem Blu-ray. Mam coraz więcej filmów na tym nośniku, a po drugie (ważniejsze) chciałbym móc już mieć możliwość nagrywania domowego video na ten nośnik. W świecie PC, czytniki Blu-ray pojawiają się już w modelach z średnije (a nawet niższej) półki, a Jobs trwa przy swoim, uparcie powtarzając, że ten format nie ma przyszłości, że przyszłość to tylko dystrybucja cyfrowa, etc. Może i ta, ale to nie przeszkadza, że klient mógłby mieć wybór modeli "z" i "bez" czytnika Blu-ray. Jobs mocno rozgrywa swoje gry biznesowe (vide ignorowanie Flasha w urządzeniach mobilnych) i w przypadku Blu-ray tez ma zapewne swoją strategię. Jak wiadomo większość patentów (w tej chwili jeszcze bardzo drogich) tego formatu jest w posiadaniu firmy Sony, z którą Steve się nie koleguje - a podpisywanie dużych przelewów na konto konkurenta nie jest przecież przyjemne.

 

Jeśli chodzi o pytanie, czy warto dopłacać do i7, to moim zdaniem warto. Jeśli już decydujesz się na MB Pro, to kupuj maszynę, która naprawdę odstaje od podstawowych MB Pro czy najdroższych zwykłych Maczków.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę bo nie znam się bdb na komputerach, oczywiście coś tam wiem, ale nie na tyle żeby Tobie pomóc ;)

Piszę w tym wątku bo mam do Ciebie pytanie. Jak sprawdza się Apple z pamięcią (tylko) 1gb? Słyszałem, że Apple są bardziej wydajne dzięki OSX i nie potrzebują tyle pamięci co w PC. Ja np. mam 3 gb pamięci, ale jakiś full wypas to dla mnie nie jest na Windows Vista, który strasznie pożera pamięć. Jakbyś mógł to napisz czy Apple na 1gb dobrze śmiga i nie odpala wszystkiego godzinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę bo nie znam się bdb na komputerach, oczywiście coś tam wiem, ale nie na tyle żeby Tobie pomóc ;)

Piszę w tym wątku bo mam do Ciebie pytanie. Jak sprawdza się Apple z pamięcią (tylko) 1gb? Słyszałem, że Apple są bardziej wydajne dzięki OSX i nie potrzebują tyle pamięci co w PC. Ja np. mam 3 gb pamięci, ale jakiś full wypas to dla mnie nie jest na Windows Vista, który strasznie pożera pamięć. Jakbyś mógł to napisz czy Apple na 1gb dobrze śmiga i nie odpala wszystkiego godzinami.

 

a do czego chcesz używać Maca ??

Ja mam Maca Mini z 2 GB ram i śmiga aż miło. Może nie robiłem obróbki video ale grafika 2d jak najbardziej i nie miałem problemów. Do tego w tle zawsze odpalony net + itunes i kilka innych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko do zastosowania domowego podobnie jak y60, i moim zdaniem pc nie daje rady nawet przy 3gb, ale może ja wymagający jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka ma Maca może początkowo okazać się problematyczna.

Inne aplikacje, działające oczywiście podobnie ale jednak inaczej.

Niektórych aplikacji brak, wtedy trzeba albo instalować winde albo przez parallels.

Dużo programów i aplikacji jest w języku angielskim ...

Nie ma pulpitu a jest ... biurko na którym zawsze jest porządek ;)

 

Jak wszędzie, są zwolennicy, są przeciwnicy ... jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak wygląda sprawa oprogramowania itd. ;) Pytam tylko o prędkość przy tak małym RAM. Co do biurka to już od bardzo dawna mam tak w PC więc tu nic nowego dla mnie nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,..decyzja już zapadła...dam znać jak odbiorę sprzęt..

mój 1GB maczek służy bardzo dobrze do wszystkich domowych zastosowań ..w tym obróbka zdjęć w Photpshopie..wszystko sprawnie i bez zacięć..

 

natomiast zaczął "klękać" przy płynnym odtwarzaniu nawet krotkich filmików HD ściągniętych z Eos-a 7d

,po prostu nie daje rady i już ,stąd decyzja o zamianie na Pro...

 

krystek...

 

jeśli nie zamierzasz edytować dużych plików video..to "biały" MB spoko da radę..a z 2G to już naprawdę spoko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się jeszcze raz pod wątek i zaserwuję kolejne OT niestety (z góry przepraszam). Moje pytanie może śmieszne, ale jak wygląda podłączenie MB pod TV? One chyba HDMI nie miały wcześniej o ile dobrze kojarzę. Czy to znaczy, że starszych modeli nie da się podłączyć pod TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niektórych aplikacji brak, wtedy trzeba albo instalować winde albo przez parallels.

 

Jest jeszcze Cross Over. W końcu nie po to kupuje się Maca żeby instalować na nim Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit :krystekomega..starsze maki też śmiało podłączysz pod TV ,w zestawie jest taka przejściówka..HDMI to to raczej nie jest ale daje radę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,..decyzja już zapadła...dam znać jak odbiorę sprzęt..

mój 1GB maczek służy bardzo dobrze do wszystkich domowych zastosowań ..w tym obróbka zdjęć w Photpshopie..wszystko sprawnie i bez zacięć..

 

natomiast zaczął "klękać" przy płynnym odtwarzaniu nawet krotkich filmików HD ściągniętych z Eos-a 7d

,po prostu nie daje rady i już ,stąd decyzja o zamianie na Pro...

 

krystek...

 

jeśli nie zamierzasz edytować dużych plików video..to "biały" MB spoko da radę..a z 2G to już naprawdę spoko ..

 

To prawda z tym słabym odtwarzaniem plików video HD. Choć mój biały MB ma Core2Duo 2,4 GHz i 2GB to też czkawka dopada go praktycznie przy każdej wyższej rozdzielczości.

A jeśli chodzi o edycję video HD to też nie za dobrze.

Przy okazji zapytam, czy w nowsze wersje iMovie importują AVCHD bez konwertowania na wewnętrzny kodek? Jesli tak, to pewnie można też importować pliki AVCHD do tej aplikacji bez konieczności podpięcia kamery. Kiedyś był z tym problem - starsze wersje iMovie nie przyjmowały tych plików, które ktoś chciał wczytać np. z dysku zewnętrznego (?!).

Niby drobiazgi, ale swego czasu doprowadzały mnie do wrzenia.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda z tym słabym odtwarzaniem plików video HD. Choć mój biały MB ma Core2Duo 2,4 GHz i 2GB to też czkawka dopada go praktycznie przy każdej wyższej rozdzielczości.

A jeśli chodzi o edycję video HD to też nie za dobrze.

 

 

 

To OSem jest hardware ciśnięty..??

 

Mam C2D 2,44GHz, 2GB RAMu i grafę 4890 od ATIego i w HD śmigam na gierce! Filmy i obróbka to pryszcz... blink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na płynne hd to raczej wpływa grafika. Ati/AMD 4890 to niezła bestia, a w Macach jakies bidy ładują. Dopiero w wysokich modelach 15 i 17 ładują NV 330m która i tak demonem nie jest. Wersja bez pro ma max NV 320M co jest żenujące za tę kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W tym moim jest jakaś zwykła zintegrowana (intelowska) karta graficzna.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.